A A A

Fotografia, grafika - Jak zarobić na swojej pasji?

przez w E-biznes
 • Przeczytano: 5592
 • 2 komentarze
 • Drukuj
5592

depositphotos.comTwoją pasją jest fotografia, ale nie stać Cię na wymarzony sprzęt? Zastanów się jak możesz zarobić na swojej pasji.

Moim zdaniem warto rozważyć współpracę z jednym z popularnych ostatnio serwisów stockowych, tzw. banków zdjęć. Jest spore zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Znasz jakieś strony w Internecie, które nie mają żadnej grafiki? Każdy, kto posiada jakąkolwiek stronę WWW, serwis tematyczny, bloga, czy sklep internetowy, potrzebuje grafikę!

Banki zdjęć (ang. photostocks) takie jak Depositphotos, to serwisy internetowe, które w swoich zbiorach posiadają miliony fotografii, grafiki wektorowej a także, bardzo często plików video. Osoby poszukujące grafik do swoich projektów mogą tam tanio kupić zdjęcia oraz inne materiały znakomitej jakości na różnych licencjach, głownie Royality Free.

Licencja Royality Free to typ licencji, dzięki której licencjobiorca nabywa prawa do nieograniczonego czasowo i terytorialnie wykorzystania zdjęcia, a także do wykorzystania go w dowolnym obszarze swojej działalności. Czyli ktoś, kto potrzebuje jakiejś grafiki, loguje się w serwisie stockowym, ponosi opłatę w ramach której ma dostęp do plików, które może wykorzystywać wielokrotnie w różnych projektach.

Nie obawiaj się, że ten typ licencji przenosi prawa autorskie na kupującego! Prawo autorskie do danego zdjęcia pozostaje nadal u autora zdjęcia! Zakupionej grafiki na licencji Royality Free nie można odsprzedawać.

Musisz także zwrócić uwagę na fakt, że większość serwisów podobnych do Depositphotos, posiada swoją własną licencję Royality Free, przez co szczegóły użycia danej grafiki zależą od ustaleń zawartych w regulaminie danego banku zdjęć.

Fajne jest to, że dzięki współpracy z serwisem stockowym możesz wypracować sobie tzw. dochód pasywny. Raz zrobione zdjęcia pracują na Ciebie tak długo, jak długo dostępne są w banku zdjęć.

Jak możesz zacząć zarabiać?

 • zarejestruj się w serwisie stockowym;
 • prześlij kilka zdjęć, które uznajesz za swoje najlepsze prace w celu weryfikacji Twoich umiejętności przez ekspertów serwisu;
 • prześlij zeskanowaną kopię dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość (dowód osobisty, paszport, prawo jazy);
 • jeżeli zostaniesz zaakceptowany, możesz wgrywać tyle zdjęć, ile chcesz. Po wersyfikacji przez recenzenta serwisu, zdjęcia zostaną udostępnione dla klientów;

Ile możesz zarobić?

Między 40% a 60% ceny sprzedaży grafiki. Twój poziom prowizji jest wyznaczony indywidualnie i zależy od ilości sprzedanych prac. Tak więc im więcej sprzedaż, tym więcej zarobisz!

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że aby zarabiać porządne pieniądze musisz mieć na prawdę dobre prace, które będą podobać się innym, którzy chętnie za nie zapłacą!

Rozeznaj się najpierw i zobacz najnowsze pliki, oferowane przez jeden z najdynamiczniej rozwijających się banków zdjęć!

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Oceń ten wpis:

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w szkole ponadgimnazjalnej.


Pierwszy Certyfikowany Administrator Joomla! w Polsce.


Autor książek i e-booków na temat Joomla!. Autor bloga: www.slawop.net, w którym porusza zagadnienia związane z CMS Joomla! i wykorzystaniu go, jako fantastycznego narzędzia, które ułatwia innym tworzenie ich własnego miejsca w sieci.


Prowadzi własną firmę świadczącą usługi związane z tworzeniem oraz administrowaniem serwisów opartych o CMS Joomla!


Współorganizator Joomla! User Group Jawor


Uwielbia ekstremalnie szybką jazdę na rolkach! Fan rozwoju osobistego i ciągłych zmian :-)


I love Joomla! Why?


Because Joomla! is Doing Great Things with Great People :-)


And My favourite sentence:Don't Let Anybody Steal Your Dreams!


Komentarze

 • Gość
  Simple F piątek, 23 sierpień 2013

  Zawsze warto spróbować, chociaż baza zdjęć jest tam już dobrze rozbudowana i nasze fotografie muszą być najwyższych lotów żeby przeszły weryfikacje.

 • Gość
  Prowadzenie Fanpage piątek, 18 styczeń 2013

  Świetny wpis i bardzo przydatne wskazówki, pozdrawiam!
  ______________________________________________
  Prowadzenie Fanpage'a

Zostaw komentarz

Gość
Gość środa, 19 grudzień 2018

Najnowsze komentarze

Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???

Joanna

Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna :)

Informatyk

co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?

Sławomir
05.11.2018 w DJ Image Slider

Właśnie, powinien się pojawić … . Oczywiście skorzystam z rady i zapytam u źródeł. Jeśli dowiem się czegoś mądrego, podzielę się wiedzą, może komuś się przyda. Dziękuję, pozdrawiam, Andrzej

Andrzej
Andrzeju, jeżeli w Ustawieniach podstawowych w zakładce Narzędzia na stronie w polu Powrót do góry masz aktywny przycisk Włączone, to taki przycisk powinien pojawić się u Ciebie na stronie już po prze...