Sie
06

Uzależniony 20-latek zmarł po 12-godzinnej sesji grania

Zabójcze gry komputeroweW artykule Internet - jak chronić dziecko przed zagrożeniami? napisałem parę słów na temat uzależnienia od Internetu i wymieniłem kilka najczęściej opisywanych skutków uzależnienia. Niestety nie tylko Internet może stanowić zagrożenie dla młodych osób, ale także coraz bardziej rozbudowane i realistyczne gry komputerowe.

Niedawno brytyjski Daily Mail poinformował na swoich łamach o prośbie jaką wystosował do innych rodziców pogrążony w żałobie ojciec zmarłego przed konsolą Xbox 20-letniego Chrisa Stanifortha. Chłopak zmarł przez zakrzep krwi po 12-godzinnej sesji grania. Zakrzepica żył często jest dolegliwością pasażerów, którzy odbywają loty dalekiego zasięgu, gdzie podczas lotu są nieruchomi przez stosunkowo długi okres czasu.

Zrozpaczony ojciec w swoim apelu stwierdził, że wielu rodziców uważa, że gry komputerowe, w które grają ich dzieci nie mogą zrobić im żadnej krzywdy, ponieważ rodzice wiedzą w co grają ich dzieci. Wielu rodziców jednak nie zdaje sobie sprawy, że ich pociechy spędzają przed komputerem coraz więcej czasu - nie zdają sobie sprawy, że to może ich zabić!

Zmarły Chris był zapalonym graczem popularnych gier z gatunku first-person shooter takich jak Halo. Skarżył się on już wcześniej na bóle w klatce piersiowej, jednak nie przywiązywał do tego większej uwagi.

Czytaj dalej
  8789 odsłon
4 komentarze
Etykiety:
8789 odsłon
 4 komentarze
Maj
06

Internet - jak chronić dziecko przed zagrożeniami?

Chyba wszyscy sobie zdajemy sprawę jak bardzo Internet zrewolucjonizował wiele dziedzin ludzkiego życia. Obecnie używamy go jako narzędzie pracy i rozrywki. Jest w zasadzie niezbędny w większości firm, instytucji, organizacji i w coraz większej liczbie gospodarstw domowych. Umożliwia wszechstronną komunikację i ułatwia kontakty niwelując ograniczenia przestrzenne i zapewniając porozumiewanie się w czasie rzeczywistym. Pozwala na obrót towarami, zlecanie, a także zdobywanie czy wykonywanie pracy. Ułatwia naukę i rozwijanie zainteresowań, daje możliwość dyskusji o hobby z osobami je dzielącymi, a nawet zdobycia tytułu naukowego na wirtualnym uniwersytecie. Popularność zdobywa e-demokracja: wybory za pośrednictwem Internetu, budowanie społeczności lokalnych z jego pomocą. Sieć jest bankiem informacji ze wszystkich dziedzin dostępnym każdemu zainteresowanemu, narzędziem umożliwiającym prawdziwą demokratyzację wiedzy.

Jednak z używaniem Internetu wiążą się potencjalne niebezpieczeństwa, zagrażające w szczególny sposób najmłodszym jego użytkownikom.

Czytaj dalej
  13849 odsłon
3 komentarze
13849 odsłon
 3 komentarze
Sie
12

Zabezpieczanie pomieszczeń i sprzętu

Aby zabezpieczyć dostęp do pojedynczego komputera lub pomieszczeń w przedsiębiorstwie, można stosować różne metody:

  • oparte na pewnej wiedzy posiadanej przez użytkownika (np. login i hasło)
  • elementy, jakie są w posiadaniu użytkownika (tokeny, biologiczna charakterystyka użytkownika).

 

Nie jest łatwo stworzyć takie mechanizmy, aby gwarantowały one maksymalny poziom bezpieczeństwa i jednocześnie nie były zbyt uciążliwe dla ludzi a także nie generowały zbyt dużych kosztów.

To, jakie zabezpieczenia zastosujemy zależy od rodzaju przedsiębiorstwa i od tego jak cenne są dane/przedmioty, które zabezpieczamy!

Czytaj dalej
  5064 odsłon
0 komentarze
5064 odsłon
 0 komentarze
Sie
12

Człowiek - zagrożeniem dla systemu informatycznego

Zagrożeń dla systemów informatycznych jest wiele. Istnieją zagrożenia wewnętrzne, zewnętrzne, przypadkowe, celowe, programowe, sprzętowe itp. itd ;-)

W zasadzie wymieniać można mnóstwo rzeczy, które w mniejszym lub większym stopniu zagrażają systemom informatycznym w przedsiębiorstwach! No może jeszcze jakiś atak typu bomba impulsowa, czy atomowa. Wówczas wysiada wszystko, co jest na prąd! Nie wiem, czy wówczas niszczone są wszelkie nośniki danych typu dyski twarde itp.

Osobiście skłaniałbym się jednak ku twierdzeniu, że największym spośród zagrożeń jest człowiek :-)

Czytaj dalej
  6805 odsłon
1 komentarz
6805 odsłon
 1 komentarz

Najnowsze komentarze

Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
13 wrzesień 2019
Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
09 czerwiec 2019
"Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
10 maj 2019
Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...