Okładka książki Joomla! 2.5. Praktyczny kurs.Chcesz zaistnieć w sieci i zbudować swój własny serwis WWW za pomocą systemu Joomla!? To nic trudnego, dzięki książce Joomla! 2.5. Praktyczny kurs, dowiedz się, jak krok po kroku stworzyć profesjonalny serwis WWW.

Książka językiem zrozumiałym dla osób niezwiązanych z informatyką przedstawia sposób instalacji i konfiguracji CMS Joomla! oraz zarządzania gromadzonymi w nim treściami, plikami, grafiką, komentarzami i użytkownikami serwisu.

Dowiesz się z niej także, jak zmieniać standardowe szablony (tzw. templatki), korzystać z szablonów opracowanych przez innych (darmowych i płatnych) i tworzyć własne.

Zdobędziesz podstawową wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa swojego serwisu!

Po kilku miesiącach istnienia na rynku wydawniczym książka otrzymała tytuł KSIĄŻKI ROKU 2013!

Książka Roku 2013

Dla kogo ta książka?

Joomla! 2.5. Praktyczny kurs, skierowana jest do osób, które szukają różnych rozwiązań, za pomocą, których można w prosty i szybki sposób stworzyć serwis WWW bez ponoszenia wysokich kosztów projektu, wdrożenia i później utrzymania serwisu.

Znajdziesz w niej bardzo dokładne opisy wszystkich funkcji panelu administracyjnego (tzw. zaplecza), a także dokładne opisy proponowanych dodatkowych rozszerzeń zwiększających funkcjonalność projektowanego serwisu.

Pokażę Tobie, jak zainstalować i wstępnie skonfigurować jeden z najpopularniejszych na świecie systemów zarządzania treścią (CMS - Content Management System), jakim jest Joomla! Jest to darmowa, jedna z najszybciej rozwijających się i najpotężniejszych profesjonalnych aplikacji webowych rozprowadzanych na zasadach Open Source, pozwalająca na utworzenie dynamicznego serwisu WWW oraz łatwą jego późniejszą edycję, aktualizację i rozbudowę, bez specjalistycznej wiedzy programistycznej.

Dlaczego warto ją kupić?

Książka powstała na bazie kilkuletniej praktyki w wykonywaniu serwisów opartych o CMS Joomla! Wiem, czego oczekują osoby, które chcą zaistnieć w sieci i chcą, aby ich serwis był nowoczesny, bezpieczny i łatwy w zarządzaniu.

W Internecie znajdziesz mnóstwo bezpłatnych porad dotyczących systemu Joomla!, bardzo często jednak nie są one kompletne. Na pewno znajdziesz pojedyncze porady, np. jak zainstalować Joomla!, jak zainstalować komponent, moduł, czy dodatek do Joomla!, jak korzystać z szablonów, itp., itd. Bardzo często porady te pisane (nagrywane) są językiem niezrozumiałym dla osób początkujących, nieposiadających wykształcenia informatycznego. Nigdzie nie mogłem znaleźć informacji jak od A do Z na konkretnym przykładzie stworzyć w pełni działającą witrynę WWW.

13 kroków - tyle potrzebuję, aby nauczyć Cię jak stworzyć profesjonalny serwis WWW w oparciu o Joomla! 2.5. Pokażę Ci, krok po kroku , od A, do Z, na konkretnych przykładach jak utworzyć swój własny seris WWW!

Najważniejsze cechy książki

 • Prosty język, zrozumiały także dla osób niezwiązanych z informatyką;
 • Dzielę się swoją wiedzą, bez zbędnego teoretyzowania;
 • Poszczególne kroki tworzenia serwisu są opisane przejrzyście krok po kroku;
 • Mnóstwo zrzutów ekranu, dzięki czemu jesteś w stanie kontrolować i porównywać efekty swojej pracy;
 • Po przeczytaniu tej książki z pewnością dojdziesz do wniosku, że stworzenie własnego serwisu WWW, to wspaniała przygoda;
 • Oszczędność czasu w poszukiwaniu rozwiązań w sieci;
 • Jedynymi osobami, które nie mogłyby z niego korzystać i nie zrozumieć zawartych w nim porad, to osoby nie potrafiące czytać ;-)

Czego nauczysz się z tej książki?

 • Jak zainstalować i skonfigurować CMS Joomla! 2.5?
 • Poznasz wszystkie możliwości zaplecza (panelu administracyjnego) Joomla!
 • Jak tworzyć treści w swoim serwisie oraz zarządzać grafikami?;
 • Jak stworzyć prawidłowy system nawigacji Twojego serwisu?;
 • Jak zarządzać użytkownikami?
 • Poznasz komponenty, moduły i dodatki domyślnie zainstalowane w Twoim serwisie;
 • Jak zainstalować i skonfigurować dodatkowe rozszerzenia zwiększające funkcjonalność Twojego serwisu, takie jak:
  • galeria zdjęć;
  • księga gości;
  • repozytorium plików;
  • system komentarzy;
  • intergracja z Facebook'iem
  • mapa strony
 • Jak dostosować do własnych potrzeb domyślne szablony Joomla!?
 • Jak w jednym serwisie zastosować wiele szablonów?
 • Skąd pozyskać darmowy i gdzie kupić szablon do swojego serwisu?
 • Jak stworzyć własny szablon bez znajomości języków programowania stron WWW?
 • Jaki hosting wybrać dla Twojego serwisu opartego na CMS Joomla!?
 • Jak skopiować swój serwis na hosting?
 • Jak wykonać kopię zapasową serwisu?;
 • Jak dbać o bezpieczeństwo swojego serwisu?;

Poznaj kilka opinii książce Joomla! 2.5. Praktyczny kurs

Świetny poradnik pozwalający zbudować własny serwis WWW z wykorzystaniem CMS zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Bardzo czytelny i praktyczny. Książka warta polecenia!!!

Michał Wargacki

Doskonała książka dla początkujących. Autor w sposób prosty i zwięzły opisuje funkcje poszczególnych komponentów, zależności między nimi oraz w oparciu o przykłady pokazuje jak z nich korzystać. Polecam

Lesław Jacewicz, Doradca

Super książka, super podręcznik - polecam wszystkim, którzy zajmują się na co dzień Joomlą 2.5 - zarówno początkującym jak i zaawansowanym. Podstawowa i konieczna pozycja w biblioteczce webmastera - u mnie na półce nie stoi - jest wyjątkowo "podręczna" :-) Na prawdę warto ją mieć.

Krzysztof Kamieński

Najbardziej użyteczna książka którą mam. Doskonale zorganizowana, konkretna i sensowna. Proste tłumaczenie, dużo przykładów co jest bardzo ważne w przyswajaniu wiedzy. POLECAM!!!

Waldemar Wdowiak, Informatyk

Książka na którą bardzo długo czekałem, bo nie było do tej pory nic na temat Joomla 2.5 Oceniam tę książkę bardzo dobrze - wiele razy pomogła mi już w pracy. Myślę, że warto by napisać książkę o Joomli dla profesjonalistów w której poruszone byłyby np. takie tematy jak tworzenie nowej grafiki dla nowego menu w szablonie, czy też tworzenie nowych pozycji dla modułów szablonu.

Tomasz Kaczmarek

Książka naprawdę bardzo dobra, ze względu na treści w niej zawarte oraz sposób ich przekazu. Myślę, że zrozumiała nie tylko dla informatyka czy studenta IT a dla każdego zainteresowanego tematem. Polecam :)

Adrianna Koszowska

Książka napisana fajnym, przystępnym językiem, z informacjami co, gdzie i jak. Pozycja ma wiele zalet, ale kluczową jest to, że jet to poradnik z gotowym przykładem od początku do końca. Po wykonaniu ćwiczeń bez problemu można dostosować go do swoich potrzeb lub na jego podstawie zbudować portal całkowicie przystosowany do własnych potrzeb. Polecam gorąco zakup tego poradnika.

Marek Salata, Nauczyciel, informatyk

Bardzo solidnie i rzeczowo napisana książka, świetna dla tych, którzy chcą wejść w świat joomla i stworzyć swoją stronę opartą na najpopularniejszym CMS-ie. . Autor sprawnie wprowadza czytelnika w podstawy instalacji i poruszania się w tym środowisku bez zbędnego zagłębiania się w teorię. Tekst napisany jest w sposób bardzo przystępny - wszystko jest zrozumiałe i zarazem nie jest nużące. Polecam książkę początkującym i tym którzy już mają swoją stronę. Osoby zaawansowane na pewno też znajdą tu trochę nowych rzeczy, by poszerzyć swoją wiedzę o joomli, wiem to z autopsji.

Przemysław $., nauczyciel

Kupiłem Zobaczyłem Zwyciężyłem...tak można sparafrazować zakup tej naprawdę ekstra książki!!!...praktyczne wiadomości i świetnie przedstawione zagadnienia odnośnie Joomla 2.5...po prostu eeeekssssstra!!!Gdybym czytał powieść sensacyjną,to takie podobne wrażenia bym miał...a co...,gdyby kobiety,których inteligencja jest mierna by czytały Joomla 2.5 tego autorstwa.../ w co wątpię, że by czytały... też by uznały ,że jest super jak ekstra dla nich Romans...bo jest i ...jak Staropolanie mówią,no i basta!Jestem na bieżąco z tym dziełem i lepszej lektury na temat Joomla 2.5 nie znajdziecie w całym powiecie,ba...w Polsce number ONE!no i to jest prawda...hey niedowiarki? ...czysta prawda ...niezaprzeczalna ...bez dwóch zdań.. a jak ktoś temu nie da wiary to...zapraszam na KSW Orfeusz Nowakowski vel Orphee

Orfeusz Nowakowski, zawodowiec

Komentując książkę Joomla! 2.5. Praktyczny kurs, mogę z satysfakcją odnotować, że w bogatej rynkowej ofercie książek na temat CMS Joomla! pojawiła się - moim zdaniem - książka najlepsza. Jest to Książka z dobrej rodziny Krok po Kroku, która idzie w głąb precyzyjnego instruktarzu , dostarczając sekwencje szczegółowych czynności pozwalających wszystkim ( co ważne, nie informatykom też) przygotować i samodzielnie stworzyć profesjonalny serwis WWW. Autor daje do dyspozycji skarbnicę wiedzy, która wydana w formie książkowej każdemu zdeterminowanemu czytelnikowi pozwala nie tylko zaistnieć w sieci ze swoim profesjonalnie skonstruowanym serwisem, ale również stać się zawodowym webmasterem, jeżeli tylko taka perspektywa go interesuje. Autor techniczne operacje umieszcza w szerszym kontekście pozwalającym zrozumieć CMS Joomla! i jego ogromne możliwości, prezentując całość w łatwej do zrozumienia, przystępnej wręcz "beletrystycznej" formie. Zalecam tę książkę zarówno nowicjuszom w CMS Joomla! (takim byłem ja piszący te słowa), którzy amatorsko dla swoich celów będą tworzyć serwis WWW, jak i tym o ambicjach zawodowych pozostania webmasterem.

Janusz Suszycki, Informatyk, Emeryt

Prostota, poprawność, praktyka i co najważniejsze nareszcie mogę, umiem, POTRAFIĘ. Kiedyś myślałam, ba byłam pewna, że twórcy stron to wybitne mózgi, ludzie-roboty. Dziś wiem, że to wierutna bzdura, a najlepszym przykładem na obalenie powyższej teorii jestem JA SAMA;) Teraz dzięki książce "Joomla! 2.5. Praktyczny kurs" mam swoje strony w internecie, pomagam znajomym zaistnieć w sieci, a kto wie, co będzie dalej… Choć przeczytałam książkę, wykonałam wszystkie polecenie kursu, to nie rozstaje się z podręcznikiem, nadal mi pomaga i wspiera. Bo przecież wciąż jestem na początku drogi z Joomla. Kto wie jak zakończy się owa przygoda? Teraz mam wiarę w siebie i swoje możliwości, bo nareszcie mi wyszło. Wielkie dzięki za takie wydawnictwa, oby było ich jak najwięcej.

Anna Iwańczyk

Zobacz video TV Jawor

Pięć powodów dla których warto mieć tę książkę

 1. Nie tracisz czasu na szukanie informacji
 2. Poznajesz CMS Joomla! tworząc krok, po kroku własny serwis WWW
 3. Otrzymujesz spójną, usystematyzowaną wiedzę
 4. Dostajesz praktyczne przykłady do zastosowania od zaraz
 5. Uzyskasz wiedzę i umiejętności, które umożliwią Ci stworzenie wielu fantastycznych serwisów WWW w bardzo krótkim czasie i bez ponoszenia wysokich kosztów

Książka Roku 2013

Nie trać czasu na szukanie informacji - zamów już teraz książkę: Joomla! 2.5. Praktyczny kurs.

Do Ciebie należy teraz podjęcie jednej prostej decyzji: