A A A

Joomla! 3.x
Praktyczny Kurs

Chcesz zbudować i zarządzać swoim własnym serwisem WWW?
Z Joomla! to PROSTE!
Dowiedz się, jak krok po kroku stworzyć profesjonalny serwis WWW

Kup książkę

O książce

Książka jest napisana prostym językiem zrozumiałym także dla osób niezwiązanych z informatyką.
Dzięki niej, krok po kroku poznasz podstawy pracy z systemem Joomla! bez zbędnego teoretyzowania, w serii praktycznych, jasno opisanych ćwiczeń.

Nauczysz się instalować i konfigurować Joomla! oraz publikować i zarządzać treścią witryny. Dowiesz się także, jak zmieniać standardowe szablony (tzw. templatki), korzystać z szablonów opracowanych przez innych (darmowych i płatnych) i tworzyć własne.

Zdobędziesz podstawową wiedzę, jak dbać o bezpieczeństwo swojej witryny!

Joomla!

Joomla!

Możesz stworzyć niemal dowolny serwis WWW
Praktyczne ćwiczenia

Praktyczne ćwiczenia

Poznasz krok po kroku podstawy pracy z systemem Joomla!
Prosty język

Prosty język

Zrozumiały także dla osób niezwiązanych z informatyką

DLACZEGO WARTO MIEĆ TĘ KSIĄŻKĘ?

1
Nie tracisz czasu na szukanie
potrzebnych informacji
2
Otrzymujesz spójną,
usystematyzowaną wiedzę
3
Poznajesz Joomla! tworząc krok, po kroku
własny serwis WWW
4
Dostajesz praktyczne przykłady
do zastosowania od zaraz
5
Zdobędziesz wiedzę i umiejętności,
dzięki którym stworzysz wiele fantastycznych serwisów WWW

CMS Joomla!

CMS Joomla! to jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się systemów zarządzania treścią (CMS - Content Management System) na świecie! Pozwala na utworzenie dynamicznego serwisu WWW oraz łatwą jego późniejszą edycję, aktualizację i rozbudowę bez specjalistycznej wiedzy programistycznej. Za jego pomocą możesz stworzyć niemal dowolny serwis WWW - zarówno prostą witrynę jak i sklep internetowy, własny blog czy serwis informacyjny.

Tworzenie i edycja treści w serwisie powstałym na bazie Joomla! odbywa się za pomocą prostych w obsłudze interfejsów użytkownika (prostego edytora on-line i panelu administracyjnego). Wystarczy, że uprawniony redaktor systemu wprowadzi nowe informacje, a system sam zadba o to, aby przenieść je do bazy danych, jednocześnie wypełniając nimi odpowiednie miejsca na stronie WWW. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz samodzielnie prowadzić swój serwis! W każdej chwili możesz dokonywać zmiany w serwisie — od poprawiania literówek po zmianę swojej oferty.

Poznaj opinie czytelników

Wojciech Klocek - Webdesigner
Książka porusza wiele istotnych kwestii związanych z obsługą tego wspaniałego CMS-a jakim jest Joomla! Poczynając od instalacji i konfiguracji systemu na samym początku etapu tworzenia strony, poprzez prace edycyjne i administracyjne, na kwestiach bezpieczeństwa kończąc.
O ile Joomla 2.5. Praktyczny kurs była pozycją dobrą, o tyle Joomla! 3.x Praktyczny kurs jest pozycją wyśmienitą. Dla raczkujących będzie ona kopalnią wiedzy, opisanej w prosty i przejrzysty sposób, który Sławek wyrobił sobie podczas publikowania kolejnych pozycji książkowych. Natomiast dla starych wyjadaczy, w tym mnie, pozwala ona na przypomnienie sobie paru szczegółów, które często umykają uwadze ze względu na pewną już rutynę w pracy.
Także będąc w pełni zmysłów i z całego serca polecam i zapraszam do lektury :-)
Tomasz Mączka
Mam książkę Sławka Pieszczka z wersji 2.5 i wiedziałem ze kolejna książka jego autorstwa z 3.x będzie również dobra, a nawet lepsza i polecam innym taką kupić. Ponieważ przyjemnie się czyta i nawet osoba która nie miała styczności z tym kierunkiem poradzi sobie po tej lekturze.
Naprawdę polecam!!!! #Joomla3PraktycznyKurs :-)
Nauczyciel
Świetna pozycja. Świetne przykłady naprawdę dobry podręcznik.
Andrzej
Pozycje niezbędna dla każdego administratora Joomla, Również dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Joomlą. Metodycznie, krok po kroku wyjaśnia wszystkie kwestie związane z zarządzaniem i budową strony internetowej.
Informatyk, nauczyciel
Chyba najlepsza z dostępnych obecnie na rynku pozycji dotyczących CMS Joomla 3.x.
Czekam na następną książkę tego autora
Tomek, mechatronik
Super książka, super podręcznik - polecam wszystkim, którzy bawią się w Joomla, jak również Ci którzy chcieliby spróbować robić strony w J!
Jest jak najbardziej prosto i rzetelnie opisane krok po kroku, żeby w dużym zakresie zrozumieć Joomla! zaczynając od szybkiej instalacji i konfiguracji systemu na samym początku etapu tworzenia strony, poprzez prace edycyjne i administracyjne, na kwestiach bezpieczeństwa kończąc.
Poza tym autor Sławomir Pieszczek jest zawsze dostępny na blogu czy na Facebooku, i w razie problemów zawsze można skontaktować się z nim.
Naprawdę polecam tej książki. #Joomla3PraktycznyKurs
Sławomir Rauchfleisch
Zebrana i uporządkowana wiedza, niemal w pigułce.
POLECAM ten tytuł!!!
Andrzej - elektryk
Następna po wersji 2,5 książka tego autora. Dojrzalsza, napisana w jeszcze bardziej przyswajalnym słowniku. Z pomocą autora nawet laik taki jak JA :P stworzy sobie witrynkę w sieci.
Zachęcam do zakupu, a jak to w kabarecie leciało " Będzie Pan zadowolony"
Andrzej Kasprzyk - specjalista SEO
Książka w uporządkowany sposób przedstawia szereg różnych zagadnień związanych z instalacją, konfiguracją i zarządzaniem CMS Joomla! Autor przelał w tej książce wiele lat swojego doświadczenia w pracy z tym CMS, dzięki czemu pozycja może być interesująca zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych użytkowników.

Książka porusza wiele zagadnień które można wykorzystać w pracy z innymi CMS-ami, autor opisuje skomplikowane zagadnienia prostym językiem zrozumiałym dla przeciętnego czytelnika jak i dla profesjonalisty.

Zakup tej książki to naprawdę dobrze wydane pieniądze (inwestycja w siebie). Obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego administratora Joomla. Teraz mamy dobry moment na zakup tej książki w formie prezentu pod choinkę dla ukochanej osoby!
Michał Wargacki - Web Developer
Książka Joomla! 3.x. Praktyczny kurs to kolejna świetna pozycja tego autora. Jeżeli jesteś osobą która szuka podstaw jak i bardziej zaawansowanych rozwiązań oraz chce przejść przez to wszystko krok po kroku to ta książka jest właśnie dla Ciebie.

Autor świetnie pokazuje jak utworzyć w pełni funkcjonalną i co najważniejsze zabezpieczoną witrynę internetową.
Pozycja warta polecenia!!
Tomasz Kowalski
Genialne źrodło wiedzy dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników Joomla! 
W książce poruszone są wszystkie aspekty umożliwiające swobodną pracę z CMS Joomla.
Must have na półce każdego, kto poznaje, zna i lubi Joomla!
Krzysztof Cze
Zdecydowanie najlepsza na rynku książka do nauki CMS Joomla, znakomita zarówno dla początkujących jak i średnio zaawansowanych.
Ciekawie i przystępnie napisana, a do do tego bardzo wysoka jakość druku. Zawiera dużo ilustracji, co bardzo pomaga w nauce. Czyta się bardzo przyjemnie.
Norbert Sulżycki, Programista
Bardzo dobra książka! Dobrze opisane funkcjonalności Joomla!.
Polecam każdemu kto chce nauczyć się poruszania po tym CMSie.
Pawel F., Pisarz IT
Jeśli teraz miałbym komuś polecić książkę do nauki najnowszej Joomla, bez wątpienia wybrałbym tą. Solidny pakiet wiedzy poparty długoletnia praktyką autora.
Przy niej wszystkie poradniki o WordPressie wyglądają blado.

Autor: Sławomir Pieszczek

Autor Książki Roku 2013 "Joomla! 2.5. Praktyczny kurs".

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w największej szkole w powiecie jaworskim. Prowadzi własną firmę świadczącą usługi związane z tworzeniem oraz administrowaniem witryn opartych o CMS Joomla!

Certyfikowany Administrator Joomla!
Joomla Certified Administrator

Uwielbia ekstremalnie szybką jazdę na rolkach! Fan rozwoju osobistego i ciągłych zmian :-)

W pracy i życiu codziennym przyświeca mu motto:
Don't let anybody steal your dream! (Nikomu nie pozwól ukraść swoich marzeń!) oraz: 
Joomla! is Doing Great Things with Great People (Joomla! to robienie wspaniałych rzeczy ze wspaniałymi ludźmi).

Zdjęcie: Sławomir Pieszczek

Czas na proste rozwiązanie! Czas na Joomla!

Utwórz i prowadź swój serwis WWW z CMS Joomla!

Jeżeli szukasz rozwiązania, za pomocą którego łatwo opracujesz niemal dowolną witrynę, skorzystaj z tego systemu. A jeśli najchętniej uczysz się na praktycznych przykładach, sięgnij po książkę Joomla! 3.x. Praktyczny kurs!

Kupuję książkę