A A A

Masz pomysł na e-biznes?

przez w E-biznes
 • Przeczytano: 6247
 • 2 komentarze
 • Drukuj
6247

Jak samodzielnie założyć sklep internetowy bez dużej gotówki na starcie - okładkaPowiem szczerze, że od jakiegoś czasu myślę coraz poważniej nad tzw. e-biznesem. A ty?

Jednak jak pomyślę ile problemów się z tym wiąże, to do głowy przychodzi wiele argumentów, aby się za to nie brać :-( Na przykład takie:

 • w internecie jest już tyle sklepów, że nie mam szans na przebicie się i większą sprzedaż;
 • Nie mam pojęcia, jak się za to zabrać, by ten pomysł wypalił bez dużych pieniędzy na starcie;

I tak naprawdę te dwie myśli, mogą powstrzymać Cię przed uruchomieniem i prowadzeniem własnego dochodowego biznesu.

Parę lat temu chłonąłem różne książki na ten temat i czasami miałem wrażenie, że  nie ogarniam tego wszystkiego!

Teraz mam niemal pewność, że własny biznes jest dla mnie największą szansą na osiągnięcie niezależności finansowej.

Jeżeli Ty również masz podobne przekonania i nie bardzo wiesz czy teraz jest dobry moment na e-biznes i chcesz poznać gotowe rozwiązania na ominięcie przeszkód w prowadzeniu własnego dochodowego sklepu internetowego, to zaglądnij do świetnego e-booka "Jak samodzielnie założyć sklep internetowy, bez dużej gotówki na starcie".

Swój e-biznes możesz uruchomić w dowolnym momencie.

Nie musisz rzucać pracy, by zacząć budować własny, niezależny biznes.

Dzięki tej publikacji poznasz drogę, która może cię doprowadzić do realizacji twojego celu. Czy nią pójdziesz – to już zależy od ciebie ;-)

P.S.
Oto jeden z komentarzy do tego e-booka: "Obowiązkowa pozycja dla każdego kto planuje założyć własny biznes w internecie. Mnóstwo porad i gotowych rozwiązań. Dla mnie super. Polecam."
Tutaj dowiesz się więcej
 

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Oceń ten wpis:

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w szkole ponadgimnazjalnej.


Pierwszy Certyfikowany Administrator Joomla! w Polsce.


Autor książek i e-booków na temat Joomla!. Autor bloga: www.slawop.net, w którym porusza zagadnienia związane z CMS Joomla! i wykorzystaniu go, jako fantastycznego narzędzia, które ułatwia innym tworzenie ich własnego miejsca w sieci.


Prowadzi własną firmę świadczącą usługi związane z tworzeniem oraz administrowaniem serwisów opartych o CMS Joomla!


Współorganizator Joomla! User Group Jawor


Uwielbia ekstremalnie szybką jazdę na rolkach! Fan rozwoju osobistego i ciągłych zmian :-)


I love Joomla! Why?


Because Joomla! is Doing Great Things with Great People :-)


And My favourite sentence:Don't Let Anybody Steal Your Dreams!


Komentarze

 • Gość
  Iwonać-ebiznes środa, 12 marzec 2014

  Sklep internetowy to dosyć duże wyzwanie. I nie chodzi tu o sprawy techniczne które możesz zlecić. Przy sklepie internetowym jest bardzo dużo roboty. Jeśli masz stały towar to pół biedy, gorzej jeśli towar jest zmienny. Bardzo dużo czasu zajmuje opis przedmiotu, zrobienie zdjęć (profesjonalnych), obróbka. Potem trzeba ciągle odpowiadać na tysiąc pytań klientów i na koniec wysyłać towar, co jest również bardzo czasochłonne. A wszystko to nie ma dochodu pasywnego. Za każdy razem musisz ten towar wysyłać i masz za to płacone raz.
  Dużo lepszym pomysłem na ebiznes są programy partnerskie, najlepiej wielopoziomowe, i co bardzo ważne ABONAMENTOWE, gdzie budujesz też zespół. W tym wypadku kiedy raz znajdziesz klienta na produkt (a robisz to tylko przez internet), on płaci co miesiąc abonament. Tym sposobem masz dochód pasywny.

 • Gość
  Marcin R. sobota, 15 marzec 2014

  Ebiznes może opierać się przecież na dobrach wirtualnych. W ten sposób odchodzą od nas koszty wysyłki, magazynowania, a i przecież jeden plik można sprzedawać w nieskończoność. Mogą to być ebooki, skrypty, mini-poradniki, szablony, grafiki, usługi (za pomocą programów partnerskich lub równie dobrze "naszej produkcji"). Do większości z nich można tak skonfigurować system, by ten w większości robił wiele rzeczy za nas. Przy dobrym pomyśle można zainwestować w programistę, by ten wykonał odpowiedni skrypt do Joomli! (jeśli nie ma takiego, który nam odpowiada), następnie zatrudnić inną osobę by ta sformułowała opisy, inna by wypozycjonowała stronę. To wszystko można wykonać za pośrednictwem serwisu freelancer.com. Własny biznes wymaga kosztów, ale ten serwis wg. mnie ogranicza je do niezbędnego minimum.
  Podsumowując: prosty sklep internetowy tylko na początku wymaga sporo nakładu pracy, dobry system potrafi uporać się z bolączkami wielu sklepów, które mogłyby (ale nie chcą) ułatwić sobie pracy. Tak jak napisał Pan Sławek, nie trzeba z tego powodu rzucać pracy. :)

  Wystarczy dobry pomysł!

  Pozdrawiam. :)

Zostaw komentarz

Gość
Gość poniedziałek, 17 grudzień 2018

Najnowsze komentarze

Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???

Joanna

Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna :)

Informatyk

co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?

Sławomir
05.11.2018 w DJ Image Slider

Właśnie, powinien się pojawić … . Oczywiście skorzystam z rady i zapytam u źródeł. Jeśli dowiem się czegoś mądrego, podzielę się wiedzą, może komuś się przyda. Dziękuję, pozdrawiam, Andrzej

Andrzej
Andrzeju, jeżeli w Ustawieniach podstawowych w zakładce Narzędzia na stronie w polu Powrót do góry masz aktywny przycisk Włączone, to taki przycisk powinien pojawić się u Ciebie na stronie już po prze...