A A A

Jak stworzyć własny szablon do Joomla!
EF4

Chcesz mieć własny, unikalny szablon dla swojej witryny?
Ale nie znasz się na programowaniu? 

Poznaj framework EF4!
Dowiedz się, jak za jego pomocą stworzyć własny szablon dostosowany do wymagań Twojej witryny.

Kup książkę

O książce

Książka jest napisana prostym językiem zrozumiałym także dla osób niezwiązanych z informatyką.
Dzięki niej, poznasz, jak za pomocą framework-a EF4 i szablonu JM-Services na przykładzie konkretnej witryny stworzyć własny szablon do Joomla!
Nauczysz się, jak stworzyć własny układ szablonu oraz jak dostosować go, aby prawidłowo wyświetlał się na ekranach różnych urządzeń. Dowiesz się także, jak zmodyfikować ustawienia kolorów i czcionek szablonu oraz jak utworzyć własną stronę błędu (error 404).


Framework EF4

Framework EF4 to fantastyczny, bezpłatny produkt Naszej rodzimej, polskiej produkcji, prosto od Joomla-Monster. Pozwala w prosty sposób utworzyć własny szablon bez specjalistycznej wiedzy programistycznej. Za jego pomocą możesz całkowicie przebudować wygląd szablonu oraz dostosować go do wymagań swojej witryny oraz ekranów róznych urządzeń.

Za pomocą unikalnego narędzia, tzw. Konfiguratora Stylów (Theme Cusomizer), możesz dosłownie kilkoma kliknięciami zmienić kolory szablonu oraz ustawienia czcionek bezpośrednio z poziomu witryny - bez konieczności logowania się do panelu administyracyjnego.

DLACZEGO WARTO MIEĆ TĘ KSIĄŻKĘ?

1
Nie tracisz czasu na szukanie
potrzebnych informacji
2
Otrzymujesz spójną,
usystematyzowaną wiedzę
3
Poznajesz framework EF4 tworząc krok, po kroku
własny szablon dla swojej witryny
4

Nauczysz się definiować układy responsywne
swojego szablonu

5
Zdobędziesz wiedzę i umiejętności,
dzięki którym stworzysz szablon dla dowolnej witryny

Poznaj opinie czytelników

Aleksander Wiśniowiecki

Ideą Joomla! jest umożliwienie tworzenia stron www przez osoby nie posiadające specjalistycznej wiedzy informatycznej.

Dzięki książkom i e-bookom Sławka Pieszczka zrozumienie istoty Joomla! staje się prostsze i przyjemniejsze. Jego najnowsza książka poświęcona tworzeniu szablonów graficznych za pomocą frameworku EF4 powininna być obowiązkową lekturą każdego miłośnika CMS Joomla!.

Tomasz Kowalski

W książce Jak stworzyć własny szablon do Joomla! EF4, Sławek zrozumiałym językiem, łatwym do zrozumienia nawet dla początkującego użytkownika przybliża wszelkie zakamarki Framework'a EF4 od Joomla-Monster.

Oprócz omówienia poszczególnych opcji dostępnych w darmowym szablonie JM Services w poradniku można znaleźć masę praktycznych przykładów, które w czytelny sposób obrazują mnogość dostępnych funkcji i konfiguracji szablonu.

Na każdej stronie widać gigantyczny nakład pracy włożony w książkę, czego efektem jest bardzo szczegółowy opis funkcji zawartych w EF4.

Z wielką przyjemnością mogę polecić lekturę książki Sławka.

Dawid Szczepaniec
Sławek, to niekwestionowany lider jeśli chodzi o ogrom wiedzy związany z Joomla! w Polsce, dlatego każde jego opracowanie jest godne polecenia!
Bez znaczenia czy dopiero raczkujesz w temacie, czy jesteś starym wyjadaczem - ta pozycja jest dla Ciebie, bo każdy znajdzie w niej coś dla siebie!
Przemysław Wróbel
Książka potwierdziła to co wiedziałem już od dawna - jeśli Sławek się za coś bierze to robi to skrupulatnie i rzeczowo, drąży temat, aż do jego wyczerpania, nie stroni od dobrych rad i bez skrępowania dzieli się dobrymi, sprawdzonymi pomysłami.
Jeśli chcesz stworzyć i uruchomić szablon dostosowany do własnych potrzeb skorzystaj z EF4 i podeprzyj się książką Sławomira Pieszczka. Przejrzyście, krok po kroku, od instalacji po gotowy, wdrożony projekt.
Szczerze polecam.
Michał Olczyk
Książka w przystępny sposób wprowadza czytelnika w tematykę tworzenia szablonów opartych o framework EF4.
Jest to właściwa pozycja zarówno dla osób już korzystających z templatek Joomla Monster, jak i tych, którzy do tej pory w ogóle nie mieli styczności z tworzeniem szablonów i chcieliby to zmienić.
Polecam!
Paweł Szczepaniak
To dzięki kursom Sławka poznałem Joomla. Tworzenie stron internetowych za pomocą EF4 to pozycja, którą każdy nie tylko początkujący "joomlers" powinien mieć i z nią się zapoznać. Kurs jest przejrzysty, prowadzi za rękę krok po kroku, posiada dużo grafik wyjaśniających "łopatologicznie" co i gdzie kliknąć.
Sławek gratuluję i dziękuję.
Bartosz Sałach
Pan Sławek to wprost kopalnia wiedzy o Joomla! jedna z najbardziej kompetentnych osób jakie znam, wspaniały nauczyciel o wielkiej cierpliwości i poczuciu humoru oraz energii, którą dzieli się z całą społecznością Joomla!
Jego książka to szerokie kompendium wiedzy tak dla początkujących użytkowników tego CMS jak i dla doświadczonych webmasterów. Co najważniejsze z tą książką naprawdę można zbudować szablon praktycznie bez tzw. "grzebania się w kodzie" Na Pana Sławka zawsze można liczyć. Tam gdzie on - tam jest Joomla!
Czekam na następną książkę tego autora
Ewa Suchoń
Miałam to szczęście, że moją przygodę z Joomla kilka lat temu rozpoczęłam od znakomitej książki Sławka "Joomla! 2.5 Praktyczny kurs". W kolejnej pt. "Kurs Joomla! Jak stworzyć własny szablon do Joomla!? EF4" dostałam kolejną ogromną dawkę wiedzy i rozszerzenie moich umiejętności.
Podziwiam i mam ogromny szacunek do autora przede wszystkim za to, że chce dzielić się swoją ogromną wiedzą z innymi. Mało tego, umie to zrobić w sposób lekki i przystępny, co jest niemałą sztuką zwłaszcza w tej branży. A gdy pomyślę, że mógłby tak sobie tylko gdzieś tam siedzieć i projektować innym strony, a cały jego talent i wiedza siedziałyby wraz z nim... brrr... na szczęście znajduje czas na ciągły rozwój i pisanie dla nas.
A ja czekam na zamówiony egzemplarz "Joomla! 3.x"... oczywiście mojego ulubionego autora.
Tomasz Nidziński
W prostocie jest ukryta moc... Sławek Pieszczek, ma tę moc. Przekazuje swoją wiedzę w prosty sposób, zrozumiały nawet dla początkującego Joomlersa.
"Jak stworzyć włąsny szablon do Joomla!? EF4 " jest godną polecenia lekturą dla webmastera.
Artur Żugaj
Cóż ja mogę tutaj dodać? Powiem tak, życzyłbym sobie, aby wszystkie książki traktujące o Joomla i szablonach do Joomla były tak dobrze przygotowane jak książka Sławka.
Każdy krok opisany i przedstawiony wyczerpująco. Z tą książką naprawdę można stworzyć własny szablon wykorzystując do tego przyjazny framework EF4.
W mojej ocenie pięć gwiazdek na pięć możliwych. Jeśli chcesz stworzyć własny szablon ta książka jest właśnie dla Ciebie.
Sławek odwaliłeś (choć w tym przypadku to złe słowo) kawał naprawdę dobrej roboty.
Remigiusz Kaczewski
Jak zwykle Sławek na najwyższym poziomie. I bynajmniej nie chodzi o jakość książki a o to, że w księgarni umieścili ją na najwyższej półce. Żartowałem. Książka w przystępny a przede wszystkim precyzyjny sposób pokazuje jak stworzyć własny szablon. I do tego na frameworku stworzonym przez polską firmę. I do tego za darmo. Jak tu nie skorzystać?
Dariusz Stańczyk
Gdy otrzymałem książkę „Kurs Joomla! Jak stworzyć własny szablon do Joomla! EF4” a był to prezent od Joomla-Monster i od Sławka dla uczestników JoomlaDay Poland 2016 w Gliwicach, najpierw wielka radość, książka od Sławka wow :) Kolejna myśl no tak, ale stworzyć szablon z EF4 to ja potrafię, no ale ok książka na półkę itd.... Tak właśnie myślałem przed przeczytaniem... Teraz przyznam Wam się szczerze, że nie było nic bardziej mylnego!!!
Teraz gdy przystępuje do stworzenia strony z wykorzystaniem Frameworka od joomla-monster.pl sięgam po tę pozycję z półki, bo właśnie dzięki niej ustawie stronę dokładnie tak jak wymaga tego klient. Dziś jest to obowiązkowa lektura podczas pracy, gdy chce stworzyć profesjonalną, prostą oraz czytelną stronę internetową.
Sławek opisuje w niej dokładnie krok po kroku to, co trzeba zrobić, aby Wasz projekt www, był taki, jaki sobie zaplanowaliście. Na sam początek można dowiedzieć się jak zainstalować Joomla z quickstartem lub bez następnie przeczytasz jak uruchomić menu, slider, zmienić czcionkę w każdej pozycji.
Książki Sławomira Pieszczaka są skarbnicą wiedzy zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących projektantów stron www. Każdy z nas na pewno spotkał się w życiu z chwilowym zaćmieniem i szukał pomocy wszędzie, teraz wystarczy wziąć „Kurs Joomla! Jak stworzyć własny szablon do Joomla! EF4” a znajdzie rozwiązanie swojego problemu.
Taka jest właśnie moja opinia na temat tej książki i jestem przekonany, że każdy szanujący się webmaster powinien być w jej posiadaniu i zaznaczyć jako lektura obowiązkowa.
Tomasz Gratkowski - www.studioprzylesie.pl

Kolejna duża "cegiełka" w rozwoju i promocji Joomla! Sławek w swojej książce bardzo szczegółowo opisuje w jaki sposób można dostosować szablon w oparciu framework EF4. Dzięki prowadzeniu "za rączkę" każdy użytkownik bez względu na znajomość Joomla poradzi sobie z pierwszym swoim szablonem "szytym na miarę".
Gorąco polecam tę pozycję wszystkim, którzy chcą stworzyć swój własny indywidualny projekt strony internetowej opartej na CMS Joomla! Do dzieła!

Autor: Sławomir Pieszczek

Autor bestsellera "Joomla! 3.x. Praktyczny kurs".

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w największej szkole w powiecie jaworskim. Prowadzi własną firmę świadczącą usługi związane z tworzeniem oraz administrowaniem witryn opartych o CMS Joomla!

Certyfikowany Administrator Joomla!
Joomla Certified Administrator

Uwielbia ekstremalnie szybką jazdę na rolkach! Fan rozwoju osobistego i ciągłych zmian :-)

W pracy i życiu codziennym przyświeca mu motto:
Don't let anybody steal your dream! (Nikomu nie pozwól ukraść swoich marzeń!) oraz: 
Joomla! is Doing Great Things with Great People (Joomla! to robienie wspaniałych rzeczy ze wspaniałymi ludźmi).

Zdjęcie: Sławomir Pieszczek

Stwórz własny szablon do Joomla!

Utwórz własny, unikalny szablon do swojej witryny!

Jeżeli szukasz prostych rozwiązań do tworzenia szablonów, dostosowanych do wymagań swojego serwisu, skorzystaj z framework-a EF4. A jeśli najchętniej uczysz się na praktycznych przykładach, sięgnij po książkę Jak stworzyć własny szablon do Joomla!? EF4.

Kupuję książkę