Sławomir PieszczekWiele wydarzeń w mniejszym lub w większym stopniu przyczyniło się do tego, że znalazłem się w tym miejscu w którym jestem. Tak na prawdę nadal jeszcze nie wiem, czy jestem we właściwym miejscu ;-)

Kim jestem?

Sławomir Pieszczek. Tak się nazywam :-) Urodziłem się, mieszkam i pracuję w niewielkim mieście w woj. dolnośląskim, którego nie zamieniłbym na inne. Jeżeli miałbym mieszkać gdziekolwiek indziej, to w jego okolicy - w małym domku na wsi!

Obecnie pracuję jako nauczyciel przedmiotów informatycznych w największej szkole w powiecie. Współpracuję także z innymi szkołami oraz z paroma firmami, głównie prowadzącymi różnego rodzaju szkolenia.

Zainteresowania i pasje

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół kilku nurtów:

  • technologii informacyjnej i informatyki oraz zastosowaniu ich w edukacji. Niestety działania te pochłaniają mi sporą część czasu zarówno zawodowego, jak i wolnego :-(
  • systemów zarządzania treścią (CMS – Content Management System) – głównie CMS Joomla! i wykorzystaniu ich w pomocy innym w tworzeniu ich własnego miejsca w sieci
  • wykorzystaniu sieci Internet i dostępnych narzędzi do prowadzenia biznesu – zwłaszcza możliwości jakie one dają osobom, które są zainteresowane uzyskaniem za ich pomocą dodatkowych dochodów
  • psychologii sukcesu i tzw. rozwoju osobistego i wykorzystaniu sprawdzonych technik w praktyce

Prowadzę własną firmę świadczącą usługi związane z tworzeniem, administrowaniem oraz szkoleniem użytkowników serwisów opartych o CMS Joomla!

Prowadzę kilka blogów, z których najważniejszy, to właśnie ten, na którym się znajdujesz: www.slawop.net. Jak zauważyłeś, poruszam na nim zagadnienia związane z CMS Joomla! i wykorzystaniu go, jako fantastycznego narzędzia, które ułatwia innym tworzenie ich własnego miejsca w sieci.

Jestem autorem książki Joomla! 2.5. Praktyczny kurs wydanej nakładem wydawnictwa Helion, która już po kilku miesiącach na rynku wydawniczym otrzymała tytuł Książki Roku 2013.

Jestem także autorem obszernego i bardzo popularnego Darmowego Kursu Joomla! 2.5 (www.joomla-darmowy-kurs.pl), dzięki któremu jesteś w stanie stworzyć w pełni funkcjonalny serwis WWW.

Wspomagam społeczność użytkowników Joomla! uczestnicząc oraz prowadząc prelekcje podczas różnego typu eventów, takich jak:

Wspólnie z moim byłym uczniem, dzisiaj bliskim współpracownikiem (mam nadzieję także, że przyjacielem) jestem organizatorem Joomla! User Group Jawor.

Jestem autorem artykułów publikowanych na łamach oficjalnego serwisu Polskiego Centrum Joomla!

Ponieważ większość czasu spędzam, wśród młodzieży, gwaru, hałasu, szumu wentylatorów serwerów i komputerów, cenię sobie odpoczynek w ciszy na łonie natury. Najchętniej siedziałbym nad brzegiem jakiegoś jeziorka, lub w nim pływał. Natomiast całkiem super jest wtedy, gdy ze mną jest moja żona oraz córa i najbliższe grono przyjaciół. Niestety bardzo rzadko zdarza się, że tak jest! Ale jak to często niektórzy mówią: nie można mieć wszystkiego na raz!

Od kilku lat śmigam na rolkach i to jest dla mnie obecnie najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Fajnie jest patrzeć na miny rowerzystów, których wyprzedzam na trasie ;-) Ale nie fajnie jest jak auto podjeżdża blisko i z tyłu trąbi :-( Kierowcy uważajcie na rolkowców, ponieważ taka akcja może skutkować rolkowcem pod Waszymi kołami!

Moim marzeniem jest mały domek z odrobiną terenu wokół niego. Mam zamiar je kiedyś zrealizować! Może na emeryturze? ;-) Nie wiem. W każdym bądź razie staram się nie zapomnieć słów człowieka, którego bardzo cenię - Dextera Yager'a: Dont let anybody steal your dream!