Kwi
25

Jak zdać egzamin?

W czerwcu zeszłego roku w artykule: Jak przygotować się do egzaminów, pokazałem kilka istotnych moim zdaniem metod, dzięki którym możesz znacząco zwiększyć swoje szanse na egzaminie. Zastosuj te metody, a przekonasz się, jak bardzo są skuteczne!

Został tylko tydzień do egzaminów maturalnych. Już 4 maja rozpoczną się egzaminy z języka polskiego, a od 18 czerwca egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w technikach. Jeżeli studiujesz, to wiesz dobrze, że sesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami :-)

Jak często przyrzekasz sobie: muszę się wziąć za systematyczną naukę, od jutra wezmę się za naukę? Są tacy, którzy mówią to praktycznie co dziennie ;-) Tak często sobie to mówisz i wiesz, że jeszcze nigdy nie udało się Tobie dotrzymać słowa, że obiecując to sobie, sam już z góry wiesz, że to TYLKO SŁOWA!

A może spróbuj choć raz sprawdzić, czy mniej bolesne jest regularne poświęcenie czasu na naukę, czy siedzenie po nocach i próbowanie nadgonić zaległy materiał?

Czytaj dalej
  5648 odsłon
0 komentarze
5648 odsłon
 0 komentarze
Cze
06

Jak przygotować się do egzaminów?

Jeżeli jesteś uczniem lub studentem, to zapewne znasz to uczucie, kiedy zbliża się okres wystawiania ocen lub w przypadku studentów - sesja egzaminacyjna. Niektórzy zdają maturę, inni dodatkowo egzamin zawodowy. Dla większości jest to okres wzmożonego wysiłku intelektualnego i fizycznego ;-) Nieprzespane noce, stres, zmęczenie, często zniechęcenie! ZNASZ TEN STAN?

Co ja mogę o tym wiedzieć, skoro jestem po drugiej stronie barykady? Ano trochę wiem. Po pierwsze, pomimo, że swoje pierwsze studia ukończyłem w czasach prehistorycznych, to jeszcze niecały rok temu byłem studentem - znowu ;-). Zachciało mi się studiować aplikacje handlu elektronicznego ;-) Zresztą nie ważne co, ważne, że dokładnie wiem jak to jest! Po drugie, mój zawód wymaga ciągłego doskonalenia się, więc co jakiś czas trzeba zdać jakiś egzamin :-) Po trzecie,  ubiegając się o kolejne tzw. stopnie awansu zawodowego również nauczyciel staje przed różnymi komisjami i wierz mi, mimo, że nie wszyscy się do tego przyznają, to stresują się jak cholera! No i wreszcie po piąte, ponieważ jestem po tej drugiej stronie, mogę poradzić Tobie co robić, abyś miał (miała) większe szanse na zaliczenie/zdanie egzaminu ;-)

Czytaj dalej
  16766 odsłon
0 komentarze
16766 odsłon
 0 komentarze
Kwi
11

Laptop dla ucznia - Deja Vu

child_with_laptop_smallPrawie trzy lata temu głośno było o projekcie, którym w każdych mediach chwalił się rząd. Wówczas laptopy miały trafić w ręce gimnazjalistów.

Niestety uderzyła Nas wielka jak tsunami fala kryzysu i gimnazjaliści, którzy już widzieli oczyma wyobraźni jak zamiast zeszytów i książek przynoszą do szkoły swoje laptopy, musieli pozostać w sferze swojej wyobraźni. Pomimo, że zostały wydane spore pieniądze na szkolenia nauczycieli, projekt upadł.

Kilka dni temu przeczytałem na łamach Gazety Wyborczej, że z inicjatywy Ministerstwa Infrastruktury, projekt "laptop dla ucznia" ma być reaktywowany. Przy czym, tym razem gimnazjaliści są już za starzy ;-) Rząd zastanawia się, czy urządzenia te powinni dostać pierwszaki, czy może uczniowie klasy 4. Niektórzy twierdzą, że część nauczycieli będzie można łatwiej namówić na wykorzystanie TI i Internetu podczas lekcji z młodszymi dziećmi, ponieważ nauczyciel nie będzie się czuł skrępowany tym, że uczeń lepiej zna obsługę komputera :-)

Osobiście uważam, że każdy ruch w kierunku poprawy jakości naszej edukacji jest chwalebny, jednak mam obawy co do rozdawnictwa. Jeżeli laptopy miałyby być przekazywane uczniom na własność, to należy się zastanowić, czy "darowany" sprzęt będzie należycie użytkowany przez uczniów. Rozumiem, że rząd chce w ten sposób wyrównać szanse edukacyjne dzieci i wprowadzić ich do społeczeństwa informacyjnego. Z własnego doświadczenia wiem, że sprzęt, który był rozdawany dla szkół w ramach projektu "Pracownie komputerowe dla szkół" nie jest sprzętem wysokiej jakości. Powiedziałbym, że to sprzęt raczej "niskiej ceny". Każdy z nas pewnie nie raz spotkał się z powiedzeniem, że jaka cena, taka jakość. Tak samo często mówimy: jaka płaca taka praca. Tak wiem, że przy takich ilościach zamawianego sprzętu można wynegocjować nie osiągalne gdzie indziej ceny. Mimo wszystko uważam, że komputery w pracowniach szkolnych (te ministerialne) to komputery chyba najtańsze z możliwych. Sądzę, że spora część szkół już boryka się z problemami coraz częściej psującego się sprzętu w swoich pracowniach. A jedno wiem na pewno - większość szkół nie ma kasy aby je naprawiać. Jeżeli sytuacja finansowa szkół się nie poprawi, to za kilka lat większość pracowni będzie po prostu bezużyteczna!

Czytaj dalej
  6292 odsłon
1 komentarz
6292 odsłon
 1 komentarz

Najnowsze komentarze

Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
13 wrzesień 2019
Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
09 czerwiec 2019
"Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
10 maj 2019
Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...