Ebook: Kurs Joomla! Jak stworzyć własny szablon do Joomla!

Nie znasz się za bardzo na kodowaniu, ale chcesz mieć własny, unikalny szablon dla swojego serwisu?

Masz serwis oparty o Joomla! i chcesz utworzyć dla niego własny szablon, ale czujesz, że Twoje umiejętności programowania nie są na takim poziomie, aby to było możliwe?

Czy jest to w ogóle możliwe?

Czy możliwe jest, aby szablon wykonany bez znajomości programowania był zgodny z obowiązującymi standardami?

OCZYWIŚCIE, ŻE TAK!

Obecne dostępne narzędzia pozwalają utworzyć własny szablon, nawet osobom, które na kodowaniu nie znają się wcale!

{edsanimate_animated_fadeInRight_eds-on-scroll} Ebook: Kurs Joomla! Jak stworzyć własny szablon do Joomla!{/edsanimate}Poznaj fantastyczny framework Naszej rodzimej, polskiej produkcji, prosto ze stajni Joomla-Monster.com o tajemniczej nazwie: EF4.

Ile kosztuje korzystanie z tego narzędzia?

Hmm, no właśnie! Ile? Otóż... CAŁKIEM NIC, DOKŁADNIE 0 ZŁ, ZUPEŁNIE ZA FREE, PEŁNA DARMOCHA :-)
Gdzie jest haczyk? Sam o to zapytałem Andrzeja Herzberga, kiedy uczestniczyłem w premierowych warsztatach tego frameworka podczas spotkania Joomla! User Group Trójmiasto! Otóż, haczyka po prostu nie ma! Andrzej i jego wspólnik Tomasz Kowalski kierują się podobną filozofią, do mojej: dawaj od siebie dużo, a jeszcze więcej wróci do Ciebie! I to chyba jest ten haczyk ;-)

Dzięki darmowemu frameworkowi EF4 i szablonowi JM-Services stworzysz własny szablon dostosowany do wymagań Twojego serwisu!

Za pomocą framework'a EF4 i szablonu JM-Services, możesz:

 • za pomocą tzw. Theme Customizer'a, dosłownie kilkoma kliknięciami zmienić kolory szablonu oraz ustawienia czcionek i od razu mieć podgląd dokonanych zmian;
 • umieścić dodatkiwe informacje w modułach umieszczonych w specjalnym pasku bocznym (tzw. sidebar);
 • niemal całkowicie przebudować wygląd szablonu za pomocą tzw. Layout buildera;
 • definiować układy responsywne Twojego szablonu;
 • zapisać i odtworzyć zdefiniowane wcześniej ustawienia szablonu zapisane w pliku konfiguracyjnym znajdującym się na serwerze lub załadować plik zapisany w innej lokalizacji;

W e-booku znajdziesz prawie 140 stron samych konkretów na temat tworzenia własnych szablonów dla Joomla!.

Dla kogo ten e-book?

Kurs Joomla! Jak stworzyć własny szablon do Joomla!, skierowany jest do osób, które szukają praktycznych porad związanych z tworzeniem własnych szablonów, dostosowanych do wymagań swojego serwisu.

Dlaczego warto?

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak nie posiadając umiejętności programistycznych, niemal nie dotykając kodu, stworzyć własny, profesionalnie wyglądający szablon dlla serwisu zbudowanego w oparciu o CMS Joomla!

Pokażę Ci, jak zainstalować i przetestować serwis z zaimplementowanymi przykładowymi szablonami oraz dodatkowymi rozszerzeniami (tzw. quickstart). Poznasz dokładnie wszystkie opcje potrzebne do utworzenia własnego szablonu.

Pokażę Ci, krok po kroku, jak za pomocą framework'a EF4 i szablonu JM-Services na przykładzie konkretnej witryny stworzyć własny szablon!

Czego nauczysz się z tego e-booka:

 1. Jak zainstalować i przetestować serwis z zaimplementowanymi przykładowymi szablonami oraz dodatkowymi rozszerzeniami (tzw. quickstart);
 2. Jak za pomocą Theme Customizer'a, dosłownie kilkoma kliknięciami zmienić kolory szablonu oraz ustawienia czcionek i od razu mieć podgląd dokonanych zmian;
 3. Jak zmienić podstawowe ustawienia szablonu JM-Services;
 4. Jak umieścić dodatkowe moduły w specjalnym pasku bocznym (tzw. sidebar);
 5. Jak za pomocą Layout builder'a zmienić kolejność poszczególnych bloków szablonu, kolejkność kolumn, zmienić szerokość modułów w tzw. flexiblock'ach;
 6. Jak zapisać swoje ustawienia i przypisać je do wybranych pozycji menu;
 7. Jak dopasować do swoich potrzeb różne układy responsywne szablonu;
 8. Jak zmodyfikować zaawansowane funkcjonalności szablonu;
 9. W jaki sposób zapisać w osobnych plikach różne ustawienia szablonu;
 10. W jaki sposób zastosować zmiany zapisane w pliku konfiguracyjnym;
 11. Jak zapisać plik konfiguracyjny na swoim komputerze;
 12. Jak zaimportować plik zapisany na swoim komputerze;
 13. Gdzie przechowywane są pliki konfiguracyjne szablonu;

{edsanimate_animated_pulse_eds-on-scroll}Ebook: Kurs Joomla! Jak stworzyć własny szablon do Joomla!{/edsanimate}

Poznaj kilka opinii na temat ebooka Kurs Joomla! Jak stworzyć własny szablon do Joomla!

Maciej SłojewskiMaciej Słojewski

Na co dzień pracuje w jednej z prywatnych średnich firm, która stała się częścią międzynarodowej korporacji. Zawodowo najpełniej realizował się jako programista systemów osadzonych (ang. embedded software developer), czyli koleś, który nie stroni od mikrokontrolerów, grzebania się w kodzie niskiego poziomu, w tym w asemblerze.
Najważniejszym hobby Macieja jest rower wraz z całą filozoficzną, socjologiczną i techniczną otoczką. Poza tym fascynuje go otwarte oprogramowanie tak w ogóle, jak i w szczególe.

Joomla! to jedno z najważniejszych i najprostszych w użyciu narzędzi do tworzenia www. Jedną z najważniejszych zalet, która nic nie straciła na aktualności, jest łatwość obsługi. Ktoś, kto zamierza przygotować stronę www, dzęki Joomla! nie musi znać się na programowaniu, nie musi znać html, css, php czy sql. Mogą to być dla niego pojęcia abstrakcyjne, a mimo to będzie w stanie w krótkim czasie przygotować funkcjonalną stronę www. Wszystko to za sprawą interfejsu użytkownika, który wymaga tylko... umiejętnego, świadomego klikania, czyli wyboru spośród przygotowanych opcji.

Do tej pory w Joomla! brakowało jednak możliwości stworzenia w ten sam sposób tzw. szablonu strony, czyli układu graficznego strony, rozmieszczenia na stronie elementów grafiki. Tu nadal potrzebna była pomoc grafika lub/i osoby obeznanej z tzw. stylami .css. Do niedawna! Bo oto pojawiło się rozszerzenie EF4, które wypełniło tę lukę.

Podręcznik, który być może za chwilę przeczytasz, bardzo szczegółowo, ale niezwykle przystępnym językiem opisuje możliwości samodzielnego stworzenia szablonu strony. Jego autor, Sławek Pieszczek, zwraca się w nim bezpośrednio do Ciebie, prowadząc Cię od ogółu do szczegółu, bogato ilustrując kolejne kroki. Dzięki temu już wkrótce będziesz w stanie samodzielnie zrealizować swoje pragnienia tworząc zindywidualizowany, niebanalny układ graficzny swojej strony www, dopasowany do różnych rozmiarów ekranów (czyli responsywny).

Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla tych z nas, którzy dopiero zaczynają przygodę z Joomla!, chociaż ci z nas, którzy mają już większe doświadczenie, też znajdą coś dla siebie. Poznanie narzędzia o nazwie framework EF4 na pewno pozwoli niejednemu webmasterowi na poszerzenie swojej wiedzy, a być może pozwoli na szybsze i wydajniejsze zrealizowanie kolejnego projektu. Dla mnie ten podręcznik wypełnił lukę, stał się brakującym ogniwem, którego brakowało mi, by samodzielnie, bez pomocy z zewnątrz, zarządzać wszystkimi elementami swojej strony.

Serdecznie polecam, mslonik.

Tomasz KowalskiTomasz Kowalski

Współzałożyciel DJ-Extensions, Joomla-Monster, Design-Joomla

 

 

 

 

W książce Kurs Joomla: Jak stworzyć własny szablon do Joomla, Sławek zrozumiałym językiem, łatwym do zrozumienia nawet dla początkującego użytkownika przybliża wszelkie zakamarki Framework'a EF4 od Joomla-Monster.

Oprócz omówienia poszczególnych opcji dostępnych w darmowym szablonie JM Services w poradniku można znaleźć masę praktycznych przykładów, które w czytelny sposób obrazują mnogość dostępnych funkcji i konfiguracji szablonu.

Na każdej stronie widać gigantyczny nakład pracy włożony w książkę, czego efektem jest bardzo szczegółowy opis funkcji zawartych w EF4.

Z wielką przyjemnością mogę polecić lekturę książki Sławka.

Aleksander WiśniowieckiAleksander Wiśniowiecki 

Członek Rady Fundacji PCJ Otwarte Źródła. Uczestniczy w pracach Zespołu Pomocy i Konsultacji Polskiego Centrum Joomla!. Moderator forum.joomla.pl.

Emerytowany nauczyciel muzyki. Komputerowy samouk, od 1990 roku zafascynowany zastosowaniem komputerów w muzyce. Samodzielnie próbował stawiać strony w html, dopóki w 2006 roku przypadkiem nie trafił na Joomla! i od tamtej pory nie może wyjść ze stanu uzależnienia od tego CMS-a i podziwu dla Polskiej Społeczności Joomla!.

Ideą Joomla! jest umożliwienie tworzenia stron www przez osoby nie posiadające specjalistycznej wiedzy informatycznej.

Dzięki e-bookom Sławka Pieszczka zrozumienie istoty Joomla! staje się prostsze i przyjemniejsze. Jego najnowsze dzieło - e-book poświęcony tworzeniu szablonów graficznych za pomocą frameworku EF4 powinien być obowiązkową lekturą każdego miłośnika CMS Joomla!.

Przemysław WróbelPrzemysław Wróbel 

Z zamiłowania: grafik komputerowy, Joomla! Front-End Developer, informatyk, fotograf.

Członek Konwentu Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach.

Współzałożyciel JUG Silesia. Członek zespołu organizacyjnego JoomlaDay Polska 2014.

 

 

Zarówno początkujący jak i zaawansowani webmasterzy spędzają godziny poznając i opanowując rozwiązania przygotowane przez developerów. Odkrycie pełnych możliwości szablonu oraz framework'a na którym jest oparty związane jest z licznymi próbami, błędami i korektami.

W tym eBook'u możemy poznać możliwości jakie daje framework EF4. Ekipa Joomla-Monster.com dała nam wspaniałe i intuicyjne narzędzie, Sławomir Pieszczek dał nam wyczerpujący tutorial, dzięki któremu zaoszczędzisz mnóstwo czasu i osiągniesz cel szybciej niż myślisz.

Wojciech KlocekWojciech Klocek

Webdesigner i Core Programmer, z Joomla! od czasów Mambo.

Od długiego czasu zajmujący się tworzeniem stron internetowych, w tym wielu opartych na Joomla!

Prywatnie zbieracz skamieniałości, pasjonat fotografii oraz sportów ekstremalnych.

 

 

Pozycja obowiązkowa dla osób chcących we własnym zakresie stworzyć profesjonalnie wyglądający szablon. Jasność przekazu połączona z licznymi ilustracjami sprawia, że nawet osoba dopiero rozpoczynająca swoją przygodę z Joomla! nie powinna mieć problemów z przyswojeniem wiedzy przekazanej przez Sławka w jego opracowaniu. Z czystym sumieniem polecam zarówno e-booka, jak i frameworka.

Norbert SulżyckiNorbert Sulżycki

Programista, koder, webmaster i zagorzały fan Joomla! oraz Open Source.

Stronami www zajmuje się od 2008 roku, z Joomla związany stale od 2009.

Na swoim koncie ma duże doświadczenie w e-commerce.

 

 

Drugiej takiej osoby jak Sławomir nie znam, jest to chyba jedyna osoba o której mogę powiedzieć że zna się na tym o czym pisze w tym E-booku. EF4 to framework ze stajni Joomla-Monster, i nie znam innej osoby niż Sławek, która jest wstanie tyle powiedzieć na temat tego frameworka oraz szablonów ze stajni JM!

Jesteś ciekaw co znajdziesz w tym E-booku? To go po prostu przeczytaj! Zawartość tego E-booka przedstawi Ci cały Framework EF4, który jest idealnym rozwiązaniem do stworzenia swojego szablonu dla J! i to bez ani jednej linijki kodu.

Autor dzieli się z wami - czytelnikami - swoim doświadczeniem, wskazuje proste i sprawdzone rozwiązanie w sposób profesjonalny i rzeczowy. Wszystkie opcje zostały świetnie opisane i wytłumaczone. Osoby mniej doświadczone zrozumieją dokładnie każdy etap twórczy z którym będą musieli się zmierzyć. A weterani z pokaźnym bagażem doświadczeń na pewno znajdą coś dla siebie.

Tego E-booka nie należy przeczytać raz czy dwa... ale ciągle do niego wracać i czerpać z wiedzy i doświadczeń autora!

Janusz SuszyckiJanusz Suszycki

Emerytowany informatyk, który przez całe swoje życie pracował w różnych profecjach związanych z informatyką.

Był programistą, analitykiem, projektantem, project leaderem, doradcą Ministra Finansów w Departamencie Informatyki oraz dyrektorem ds. informatyki w prywatnej firmie informatycznej.

Ponad 15 lat pracował za granicą w takich państwach jak Swecja, Anglia, Kuwejt, Indie i USA.

E-book (KURS JOOMLA! - JAK STWORZYĆ WŁASNY SZABLON DO JOOMLA! STOSUJĄC DARMOWY FRAMEWORK EF4), dzięki swej logicznej strukturze rozdziałów jest optymalnym edukacyjnie elektronicznym poradnikiem.

Trzy pierwsze rozdziały w wyjątkowo zrozumiały sposób dostarczają Nam niezbędną wiedzę teoretyczną o EF4, poczynając od pokazania jak zainstalować wersję demonstracyjną serwisu (Rozd. 1) i na jej bazie zapoznając Nas z funkcjonalnością EF4 dostępną zarówno z Frontonu poprzez Theme Customizer (Rozdz. 2), jak i w całej swej funkcjonalnej pełni z zaplecza Frameworku EF4 (Rozd.3).

Po tej świetnej prezentacji wiedzy teoretycznej o EF4, mamy do dyspozycji 4-ty, ostatni i najważniejszy rozdział E-booka, który uczy Nas jak stworzyć własny szablon na przykładzie jakiegoś gotowego serwisu!!!

E-book ten dostarcza - krok po kroku - absolutnie wszystko co zrobić trzeba, wzmacnia to ilustracjami na licznych grafikach, no i jak na e-book przystało do każdego fragmentu dociera się za jednym kliknięciem!!!

Autorem tego doskonałego edukacyjnie e-book'a jest Sławomir Pieszczek, który tą pracą i innymi, licznymi artykułami potwierdza niezwykły talent do tworzenia czytelnych, łatwo pojmowalnych poradników z serii Krok po Kroku!!!

Sławku, jesteś ekspertem w tłumaczeniu z polskiego na nasze, chociaż framework EF4 jest umiędzynarodowiony poprzez królujący w nim język angielski!!! Każde nowe narzędzie czy produkt rozpoznawany przez Ciebie kończysz dydaktycznie fantastycznym poradnikiem tym razem e-bookiem stanowiącym zwielokrotnioną zachętę, aby zająć się tymi nowościami i cieszyć się ich zaskakującymi możliwościami funkcjonalnymi! Ta opinia odnosi się tak do tego e-booka, jak i innych artykułów i ebooków poświęconych frameworkom!

Ten E-book poświęcony fantastycznemu frameworkowi EF4 Naszej rodzimej, polskiej produkcji firmy Joomla-Monster.com, pozwala tworzyć szablony zgodne z obowiązującymi standardami, a przy tym - nie do wiary - jest oferowany za darmo!!!

Twoja praca - Drogi Sławku - jest szczególnie cenna dla "absolwentów" DARMOWEGO Kursu Joomla! 2.5, i posiadaczy książki oraz e-booka Joomla! 2.5. Praktyczny kurs, bo dla takich osób wykonał Pan dodatkowo coś wspaniałego przygotowując specjalny tutorial dotyczący aktualizacji Joomla! 2.5 do Joomla! 3: Jak zaktualizować Joomla! 2.5 do Joomla! 3.x? umożliwiając mi płynnie przejść na Joomla! 3, na bazie dobrze nam znanego serwisu i eksperymentować z Frameworkiem EF4, w samodzielnym tworzeniu własnych szablonów.

Jak pobrać za darmo?

Wystarczy, że w okienku poniżej udostępnisz informację o tym e-booku na Facebook-u, Twitterze lub Google+

Jak kupić?

Wystarczy, że klikniesz ten link: Kurs Joomla! Jak stworzyć własny szablon do Joomla! EF4

{edsanimate_animated_fadeInUp_delay1_duration1}

Ebook: Własny szablon do Joomla!

{/edsanimate}