By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.slawop.net/

Jak skopiować serwis Joomla! na hosting? cz. 2

W moim poprzednim artykule: Jak skopiować serwis Joomla! na hosting? cz. 1 opisałem ręczną metodę przeniesienia Twojego serwisu opartego na CMS Joomla! Metoda ta nie wymaga instalacji jakiś specjalnych programów lub skryptów, jednak jeżeli już próbowałeś przenieść swój serwis, to zapewne zauważyłeś, że cały proces jest dość czasochłonny!

W tym artykule pokażę Tobie jak za pomocą fantastycznego komponentu Akeeba Backup oraz narzędzia Kickstart zrobić to samo ale szybciej :-)

Krok 1. Pobierz Akeeba Backup

Pobierz najnowszą wersję komponentu Akeeba Backup. W momencie pisania tego artykułu dostępna jest wersja 3.3.4. którą możesz pobrać pod adresem: www.akeebabackup.com/download/official/akeeba-backup/akeeba-backup-3-3-4/com_akeeba-334-corezip.raw.

Zapisz plik w dowolnej lokalizacji na Twoim dysku.

Krok 2. Pobierz kickstart

Pobierz najnowszą wersję narzędzia Kickstart. W momencie pisania tego artykułu dostępna jest wersja 3.3, którą możesz pobrać pod adresem: joomlacode.org/gf/download/frsrelease/15068/65831/kickstart-3.3.zip.

Zapisz plik w dowolnej lokalizacji na Twoim dysku.

Krok 3. Zainstaluj komponent Akeeba Backup

Uruchom XAMPP Launcher'a i kliknij przycisk Start w sekcji Modules dla pozycji Apache i Myql - jeżeli używasz pakietu XAMPP ;-) Jeżeli nie wiesz o co chodzi, zaglądnij do artykułu: Joomla! 1.5 - instalacja i konfiguracja.

Teraz uruchom swoją przeglądarkę internetową i wpisz w pasku adresu: localhost/twojserwis/administrator. Jeżeli przenosisz serwis powstały na bazie artykułu Joomla! 1.7 – instalacja i konfiguracja, to powinieneś wpisać adres: localhost/moja_strona_1-7/administrator.

Zaloguj się do panelu administracyjnego witryny a następnie kliknij w menu Rozszerzenia pozycję Instalacje. Kliknij przycisk Przeglądaj..., wskaż pobrany wcześniej plik com_akeeba-3.3.4-core.zip a następnie kliknij przycisk Wczytaj plik i zainstaluj. Jeżeli proces instalacji przebiegł pomyślnie powinieneś zobaczyć ekran podobny do pokazanego poniżej:

Instalacja komponentu Akeeba BackupKliknij w menu Komponenty pozycję Akeeba Backup. Zobaczysz ekran podobny do pokazanego poniżej:

Konfiguracja komponenty Akeeba Backup - krok 1Zatwierdź zaznaczone opcje klikając przycisk  Zastosuj te preferencje. Kolejne okno pokaże kreatora, który najpierw przeprowadzi kilka testów:

Konfiguracja komponentu Akeeba Backup - krok 2Po pomyślnym zakończeniu testów zobaczysz ekran informujący o ich ukończeniu:

konfiguracja akeeba backup 03 small

Krok 4. Wykonaj kopię serwisu.

Na tym etapie możesz wybrać, czy chcesz utworzyć kopię zapasową, czy przeprowadzić konfiguracje ręczną. Prawdopodobnie nie będzie potrzeby ręcznej konfiguracji (poza tym możesz to zrobić później, kiedy będziesz chciał), więc kliknij przycisk Utwórz Kopię.

Konfiguracja komponentu Akeeba Backup - krok 4 Jeżeli potrzeba, zmień opis Twojej kopii zapasowej w polu Krótki Opis i dodaj komentarz w polu Komentarz kopii, a następnie kliknij przycisk Wykonaj kopię! Komponent rozpocznie proces tworzenia kopii zapasowej Twojego serwisu:

Konfiguracja komponentu Akeeba Backup - krok 5Cały proces możesz obserwować na pasku postępu tworzenia kopii zapasowej i powinien potrwać kilka, do kilkunastu minut. Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie powinieneś zobaczyć odpowiedni komunikat:

Konfiguracja komponentu Akeeba Backup - krok 6Aby sprawdzić, gdzie został zapisany plik z kopią zapasową Twojego serwisu, kliknij przycisk Panel kontrolny, znajdujący się w prawym górnym rogu okna. Sprawdź ścieżkę do pliku w polu: Katalog Wyjściowy - to tam właśnie znajduje się kopia!

Konfiguracja komponentu Akeeba BackupJeżeli wszystko wykonywałeś tak jak sugerowałem Tobie powyżej, to plik z nowoutworzoną kopią powinien znajdować się lokalizacji: Dysk:\xampp\htdocs\moja_strona_1-7\administrator\components\com_akeeba\backup. Rozpoznasz go po rozszerzeniu jpa. W moim przypadku chodzi o plik: site-localhost-20111015-144807.jpa.

Krok 5. Prześlij plik bazy danych na hosting

Za pomocą klienta FTP, np. FileZilla, prześlij ten plik na swój hosting. Jeżeli nie wiesz jak korzystać z programu FileZilla, zerknij do artykułu: Jak skopiować serwis Joomla! na hosting? cz. 1.

Krok 6. Prześlij narzędzie Kickstart na hosting

Rozpakuj wcześniej pobrany plik kickstart-3.3.zip, następnie prześlij plik kickstart.php na hosting do tej samej lokalizacji co plik z kopią zapasową.

Krok 8. Utworzenie bazy danych na hostingu

Proces ten został opisany w kroku 4 w artykule: Jak skopiować serwis Joomla! na hosting? cz. 1

Krok 7. Narzędzie Kickstart

Wpisz w pasku adresu swojej przeglądarki adres URL do pliku kickstart.php. Struktura adresu powinna wyglądać następująco: http://twoj_hosting/folder_w_ktorym_znajduje_sie_plik/kickstart.php. Powinieneś zobaczyć okno podobne, do pokazanego poniżej:

Kickstart - okno informacyjneKliknij na link Click here or press ESC to close this message lub naciśnij klawisz ESC na klawiaturze, aby zamknąć okienko informacyjne. W oknie, które zobaczysz powinieneś zobaczyć w sekcji Select a backup archive w polu Archive file, nazwę pliku z kopią zapasową. Nie zmieniaj ustawień, tylko kliknij przycisk Start.

Kickstart - okno programuPo rozpakowaniu plików kliknij przycisk Run the Installer:

kickstart 03

Pierwszym ekranem instalatora jest okno Sprawdzanie konfiguracji serwera. Jeżeli w sekcji Wymagane ustawienie nie masz w kolumnie Bieżące ustawienie napisów wyświetlonych czerwona czcionką, to możesz kliknąć przycisk Następna znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu instalatora.

Kickstart - sprawdzanie konfiguracji serweraKopiujesz serwis na hosting, czyli inny kompter niż ten na którym zainstalowany był CMS Joomla!, prawdopodobnie na ekranie zobaczysz komunikat:

kickstart 05

Ponieważ dane dotyczące bazy danych na hostingu są inne niż te które użyłeś do zainstalowania Joomla! na swoim komputerze, kliknij przycisk Tak. W oknie Konfiguracja Bazy danych - Główna Baza danych Witryny, wybierz z listy Typ bazy danych pozycję mysql. W polu Nazwa hosta serwera bazy danych wpisz: localhost (w przypadku większości hostingów), w polu Nazwa użytkownika wpisz nazwę użytkownika z uprawnieniami do bazy danych utworzonej na Twoim hostingu (krok 8), natomiast w polu Hasło wpisz jego hasło. W polu Nazwa bazy danych wpisz nazwę bazy utworzonej w kroku 8.

Kickstart - Konfiguracja Bazy danych - Główna Baza danych Witryny

Sprawdź, czy wprowadzone dane są prawidłowe i kliknij przycisk Następna. Jeżeli podane przez Ciebie dane były prawidłowe, powinieneś zobaczyć odpowiedni komunikat:

Kickstart - okno Postęp przywracania

Kliknij przycisk OK. Teraz możesz zmienić wstępne ustawienia strony.

Kickstart - Ustawienia stronyW sekcji Parametry strony powinieneś zobaczyć dokładnie takie same wpisy jakich dokonałeś podczas instalacji Joomla na Twoim komputerze. Pozostaw je nie zmienione, lub dokonaj zmian według własnych potrzeb.

UWAGA! Jeżeli korzystasz z hostingu firmy Home.pl, w polu Live URL strony powinieneś wpisać pełny adres WWW Twojego serwisu, np.: http://mojastrona.pl. Jeżeli chciałbyś uzyskać więcej szczegółów na temat współpracy Joomla z serwerami firmy Home.pl, odsyłam do artykułu: Joomla! 1.6 na home.pl.

Jeżeli chcesz zmienić hasło administratora, to możesz dokonać tego w sekcji Ustawienia Głównego administratora.

W sekcji Opcje FTP oraz Dostrajanie nie dokonuj żadnych zmian. Kliknij przycisk Następna, aby przejść do ekranu kończącego proces kopiowania Twojego serwisu na inny serwer.

Kickstart - KończenieKliknij link: usuń katalog installation, aby go usunąć :-) Jeżeli wszystko przebiegło jak należy, powinieneś zobaczyć okno z komunikatem:

Kickstart - potwierdzenie usunięcia katalogu installation

Kliknięcie przycisku OK spowoduje, że zostanie otwarte okno ze stroną główną Twojego serwisu.

Proces kopiowania/przeniesienia Twojego serwisu z komputera lokalnego na hosting został zakończony. Teraz możesz zalogować sie do panelu administracyjnego i nim zarządzać :-)

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Aktualizacja Joomla! 1.7.2
Jak skopiować serwis Joomla! na hosting? cz. 1

Podobne wpisy

 

Komentarze 18

Gość - Na w piątek, 21 październik 2011 11:20

Po przeszukaniu dziesiątek stron i przebrnięciu przez forum Joomla, w końcu znalazłam dokładnie to, czego szukałam! świetny i bardzo pomocny artykuł! DZIĘKUJĘ!!

Po przeszukaniu dziesiątek stron i przebrnięciu przez forum Joomla, w końcu znalazłam dokładnie to, czego szukałam! świetny i bardzo pomocny artykuł! DZIĘKUJĘ!!:D
Gość - Łukasz w poniedziałek, 30 kwiecień 2012 20:48

Ogromne dzięki. Jestem uratowany!!! :d

Ogromne dzięki. Jestem uratowany!!! :d
Gość - Edyta w czwartek, 13 czerwiec 2013 22:43

Dziękuję za informację. Potrzebowałam czegoś bardziej szczegółowego. Znalazłam Pana powyższy artykuł, jak skopiować serwis na hosting i wszystko szło jak w zegarku do punktu 7. Po instalacji kickstart pokazała się strona z informacją "Akeeba Next Generation Installer For Joomla! requires PHP 5.3 or later" .... no i znów jestem w czarnym punkcie.
Czy to oznacza, że powinnam skopiować serwis ręcznie, czy jest jakieś koło ratunkowe?
Pozdrawiam serdecznie.

Dziękuję za informację. Potrzebowałam czegoś bardziej szczegółowego. Znalazłam Pana powyższy artykuł, jak skopiować serwis na hosting i wszystko szło jak w zegarku do punktu 7. Po instalacji kickstart pokazała się strona z informacją "Akeeba Next Generation Installer For Joomla! requires PHP 5.3 or later" .... no i znów jestem w czarnym punkcie. Czy to oznacza, że powinnam skopiować serwis ręcznie, czy jest jakieś koło ratunkowe? Pozdrawiam serdecznie.
Gość - Edyta w czwartek, 13 czerwiec 2013 22:59

Widzę że na home.pl można przestawić php na 5.3, więc może jestem uratowana... próbuję

Widzę że na home.pl można przestawić php na 5.3, więc może jestem uratowana... próbuję :)
Gość - Edyta w czwartek, 13 czerwiec 2013 23:34

Nie uwierzy Pan, ale udało się!!!! Moja strona żyje już w sieci A to wszystko dzięki Pana artykułom!

Nie uwierzy Pan, ale udało się!!!! Moja strona żyje już w sieci :D A to wszystko dzięki Pana artykułom!
Sławomir Pieszczek (website) w piątek, 14 czerwiec 2013 12:00

GRATULUJĘ :-)

GRATULUJĘ :-)
Gość - Mariusz w poniedziałek, 08 wrzesień 2014 11:12

Witam,

Panie Sławomirze, przeglądam pański blog/kurs i powiem panu że to bardzo dobry przydatny kurs, zaczynam dopiero z joomla. mam jakąś "testową stronę" chciałbym ją teraz przenieść z komputera stacjonarnego na laptopa czy mógłby mi pan przesłać jakiś link lub opisać jakąś łatwą instrukcję na mailu co powinienem posiadać i co zrobić... próbowałem akeeba backup ale przy próbie backup'owania wyskakuje w pewnym momencie komunikat błędu w linii związanej z SQL. Mogę liczyć na jakąś poradę?? PS posiadam joomla 2.5

Witam,Panie Sławomirze, przeglądam pański blog/kurs i powiem panu że to bardzo dobry przydatny kurs, zaczynam dopiero z joomla. mam jakąś "testową stronę" chciałbym ją teraz przenieść z komputera stacjonarnego na laptopa czy mógłby mi pan przesłać jakiś link lub opisać jakąś łatwą instrukcję na mailu co powinienem posiadać i co zrobić... próbowałem akeeba backup ale przy próbie backup'owania wyskakuje w pewnym momencie komunikat błędu w linii związanej z SQL. Mogę liczyć na jakąś poradę?? PS posiadam joomla 2.5
Sławomir Pieszczek (website) w czwartek, 11 wrzesień 2014 21:50

Panie Mariuszu,

W zasadzie, kiedy wszystko jest prawidłowo wykonane za pomocą Akeeba Backup nie powinno być najmniejszych problemów. Trudno mi jest ocenić co może być przyczyną błędu nie znając szczegółów ;-)

Zawsze może Pan wykonać tzw. ręczną kopię i przenieść ją do innego komputera. Więcej na ten temat przeczytać Pan może w artykule: Jak skopiować serwis Joomla! na hosting? cz. 1 (http://www.slawop.net/jak-skopiowac-serwis-joomla-na-hosting-cz-1)

Pozdrawiam :-)

Panie Mariuszu,W zasadzie, kiedy wszystko jest prawidłowo wykonane za pomocą Akeeba Backup nie powinno być najmniejszych problemów. Trudno mi jest ocenić co może być przyczyną błędu nie znając szczegółów ;-)Zawsze może Pan wykonać tzw. ręczną kopię i przenieść ją do innego komputera. Więcej na ten temat przeczytać Pan może w artykule: Jak skopiować serwis Joomla! na hosting? cz. 1 (http://www.slawop.net/jak-skopiowac-serwis-joomla-na-hosting-cz-1)Pozdrawiam :-)
Gość - Klusek w niedziela, 31 maj 2015 08:29

Od siebie dodam tylko, że nie wyobrażam sobie życia bez akeeba backap. Przy pracy nad stroną zawsze działam na swoim serwerze, potem przenoszę na serwer klienta, dzięki akeeba backap wszystko idzie jak po maśle I oprócz pliku kickstart.php wgrywam jeszcze ini z językiem polskim, pozdrawiam

Od siebie dodam tylko, że nie wyobrażam sobie życia bez akeeba backap. Przy pracy nad stroną zawsze działam na swoim serwerze, potem przenoszę na serwer klienta, dzięki akeeba backap wszystko idzie jak po maśle ;) I oprócz pliku kickstart.php wgrywam jeszcze ini z językiem polskim, pozdrawiam
Gość - Klusek (website) w niedziela, 10 styczeń 2016 16:17

Mam dokładnie tak samo. Pracę nad stroną na joomli zaczynam od zainstalowania joomli na swoim serwerze, a pierwszym komponentem który instaluje jest akeeba backap. Każdy dzień pracy kończę zrobieniem kopii strony. To narzędzie idealne, lepszego do joomli nie znalazłem.

Mam dokładnie tak samo. Pracę nad stroną na joomli zaczynam od zainstalowania joomli na swoim serwerze, a pierwszym komponentem który instaluje jest akeeba backap. Każdy dzień pracy kończę zrobieniem kopii strony. To narzędzie idealne, lepszego do joomli nie znalazłem.
Gość - Adam w niedziela, 13 marzec 2016 10:18

Witam

Po przeniesieniu nie można zalogować się na zaplecze

WitamPo przeniesieniu nie można zalogować się na zaplecze :(
Sławomir Pieszczek (website) w czwartek, 31 marzec 2016 23:16

Adam, przykro mi! :-(

Adam, przykro mi! :-(
Gość - Stefan w czwartek, 14 lipiec 2016 18:17

Panie Sławomirze a może Pan wyjaśnić zasadę działania kickstarter-a tzn co od dokładnie robi krok po kroku?

Panie Sławomirze a może Pan wyjaśnić zasadę działania kickstarter-a tzn co od dokładnie robi krok po kroku?
Sławomir Pieszczek (website) w czwartek, 14 lipiec 2016 19:59

Panie Stefanie,
Hmm, co robi kickstarter? Przecież dokładnie krok po kroku pokazuję w kroku 7 tego artykułu!
Jest to narzędzie, za pomocą którego otrzymuje Pan interfejs do przywrócenia serwisu z wcześniej utworzonej kopii zapasowej.

Pozdrawiam :-)

Panie Stefanie, Hmm, co robi kickstarter? Przecież dokładnie krok po kroku pokazuję w kroku 7 tego artykułu! Jest to narzędzie, za pomocą którego otrzymuje Pan interfejs do przywrócenia serwisu z wcześniej utworzonej kopii zapasowej.Pozdrawiam :-)
Gość - Adek (website) w piątek, 15 lipiec 2016 15:39

Dzieńdobry,
Jestem dość leciwym użytkownikiem internetu (79...) ale staram się być na bieżąco. Właśnie z uwagi na wiek chcę zaprzestać użytkowania swojej strony http://adolf.slask.pl na serwerze WEBD, domeny także i postanowiłem zarchiwizować na tzw. wszelki wypadek na komputerze lokalnym, na którym swego czasu zainstalowałem sobie WebServ. Gdy komputer czynny to na takim adresie: http://zemajtis.ddns.net.
Całość (przy użyciu Akeeba Backup poszła pomyślnie, ale Kickstart się zatarł na ostatnim kroku gdzie należało wklepać aktualne dane (nazwę strony, mejla i coś tam jeszcze. Nie udało się przejść tego kroku w żaden sposób. nawet wpisałem nowy adres co było wartością opcjonalną (http://zemajtis.ddns.net/nowa_strona) ale i to nie przyniosło pozytywnego efektu, Kikstart nie kończył działania, powrót do przedostatniej czynności i kombinowanie z tymi kilkoma wpisami nie udało mi się więc zlikwidowałem podkatalog nowa_strona w katalogu httpd Webserwrera, z phpMyAdmin usunąłem bazę nowa_strona i proszę o radę, jak przenieść Joomlę na komputer domowy czyli odwrotnie niż większość kolegów. :-) Oczywiście przy użyciu Akeeba Backup oraz narzędzia Kickstart.

Dziękuję i pozdrawiam

Dzieńdobry, Jestem dość leciwym użytkownikiem internetu (79...) ale staram się być na bieżąco. Właśnie z uwagi na wiek chcę zaprzestać użytkowania swojej strony http://adolf.slask.pl na serwerze WEBD, domeny także i postanowiłem zarchiwizować na tzw. wszelki wypadek na komputerze lokalnym, na którym swego czasu zainstalowałem sobie WebServ. Gdy komputer czynny to na takim adresie: http://zemajtis.ddns.net. Całość (przy użyciu Akeeba Backup poszła pomyślnie, ale Kickstart się zatarł na ostatnim kroku gdzie należało wklepać aktualne dane (nazwę strony, mejla i coś tam jeszcze. Nie udało się przejść tego kroku w żaden sposób. nawet wpisałem nowy adres co było wartością opcjonalną (zemajtis.ddns.net/nowa_strona) ale i to nie przyniosło pozytywnego efektu, Kikstart nie kończył działania, powrót do przedostatniej czynności i kombinowanie z tymi kilkoma wpisami nie udało mi się więc zlikwidowałem podkatalog nowa_strona w katalogu httpd Webserwrera, z phpMyAdmin usunąłem bazę nowa_strona i proszę o radę, jak przenieść Joomlę na komputer domowy czyli odwrotnie niż większość kolegów. :-) Oczywiście przy użyciu Akeeba Backup oraz narzędzia Kickstart.Dziękuję i pozdrawiam
Sławomir Pieszczek (website) w poniedziałek, 18 lipiec 2016 14:34

Panie Adku,
W zasadzie nie ma żadnej różnicy, czy odtwarza Pan witrynę z kopii zapasowej na zdalny serwer, czy też na swój własny komputer.
Jedyna różnica polega na tym, że nie korzysta Pan z programu klienta FTP, aby przesłać pliki.
W tym ostatnim kroku w zasadzie nic nie trzeba robić, jeżeli nie chce Pan zmieniać dotychczasowych danych, takich jak nazwa strony, adres e-mail i hasło administratora.

Pozdrawiam :-)

Panie Adku, W zasadzie nie ma żadnej różnicy, czy odtwarza Pan witrynę z kopii zapasowej na zdalny serwer, czy też na swój własny komputer. Jedyna różnica polega na tym, że nie korzysta Pan z programu klienta FTP, aby przesłać pliki. W tym ostatnim kroku w zasadzie nic nie trzeba robić, jeżeli nie chce Pan zmieniać dotychczasowych danych, takich jak nazwa strony, adres e-mail i hasło administratora.Pozdrawiam :-)
Gość - Adek w środa, 20 lipiec 2016 07:58

Też tak uważałem, że nie ma żadnej różnicy stąd moje zdziwienie własnymi niepowodzeniami. :-(
W akcie bezradności zainstalowałem lokalnie czystą Joomlę w innej bazie danych i w innym podkatalogu po to by porównać jak wyglądają zapisy ścieżek dostępu. Doszedłem do wniosku, który chciałem z Panem skonsultować, że to jednak wina leży w pewnych niekompatybilnościach. Na serwerze zewnętrznym mam jeszcze starą wersję Joomli 1.5.22, mam w archiwach instalkę tej wersji i być może jakiś błąd ale ta wersja na moim WebSerwerze nie chce się instalować. Zainstalowałem najbliższą posiadaną, 1.6 - ta sie zainstalowała bez kłopotu. Zacząłem porównywać pliki configuration.php tej wersji, którą chcę przenieść z tą nową z 1.6. Zapisy mają inną semantykę ale starałem się edytować potrzebny plik na obie wersje, z żadnym skutkiem, po wejściu na joomlę lokalnie nadal to samo, ukazuje się tasiemcowa lista wpisów.
I teraz zupełnie nie mam pojęcia w którą stronę kombinować by ten portallik zarchiwizować lokalnie ale tak by działał. :-)
Pozdrawiam

Też tak uważałem, że nie ma żadnej różnicy stąd moje zdziwienie własnymi niepowodzeniami. :-( W akcie bezradności zainstalowałem lokalnie czystą Joomlę w innej bazie danych i w innym podkatalogu po to by porównać jak wyglądają zapisy ścieżek dostępu. Doszedłem do wniosku, który chciałem z Panem skonsultować, że to jednak wina leży w pewnych niekompatybilnościach. Na serwerze zewnętrznym mam jeszcze starą wersję Joomli 1.5.22, mam w archiwach instalkę tej wersji i być może jakiś błąd ale ta wersja na moim WebSerwerze nie chce się instalować. Zainstalowałem najbliższą posiadaną, 1.6 - ta sie zainstalowała bez kłopotu. Zacząłem porównywać pliki configuration.php tej wersji, którą chcę przenieść z tą nową z 1.6. Zapisy mają inną semantykę ale starałem się edytować potrzebny plik na obie wersje, z żadnym skutkiem, po wejściu na joomlę lokalnie nadal to samo, ukazuje się tasiemcowa lista wpisów. I teraz zupełnie nie mam pojęcia w którą stronę kombinować by ten portallik zarchiwizować lokalnie ale tak by działał. :-) Pozdrawiam
Sławomir Pieszczek (website) w środa, 10 sierpień 2016 19:14

Panie Adku,
Teraz już nie bardzo wiem, czy zrobił Pan kopię zapasową swojego działającego serwisu za pomocą Akkeba Backup.
Może proszę spróbować przywrócić kopię zapasową korzystając ze środowiska JAMP (http://jamp.joomla.pl).
Jeżeli ma Pan prawidłowo wykonaną kopię zapasową to w tym środowisku powinna działać bez problemu ;-)
Pozdrawiam

Panie Adku, Teraz już nie bardzo wiem, czy zrobił Pan kopię zapasową swojego działającego serwisu za pomocą Akkeba Backup. Może proszę spróbować przywrócić kopię zapasową korzystając ze środowiska JAMP (http://jamp.joomla.pl). Jeżeli ma Pan prawidłowo wykonaną kopię zapasową to w tym środowisku powinna działać bez problemu ;-) Pozdrawiam
Gość
czwartek, 02 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Najnowsze komentarze

Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
13 wrzesień 2019
Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
09 czerwiec 2019
"Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
10 maj 2019
Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...