A A A

Pojęcie "twórczość"

przez w Różne
  • Przeczytano: 6349
  • 0 komentarze
  • Drukuj
6349

Twórczość kojarzy mi się najbardziej z… hmmm, poezją, malarstwem, generalnie po prostu ze sztuką :-)

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że słowo to ma zdecydowanie szersze znaczenie. Z tego co już wiem, jest podobno tysiące definicji tego słowa. Wydaje mi się, że twórczość przejawiać się może w różnych dziedzinach działalności (nie tylko artystycznej): naukowej, wychowawczej, pedagogicznej itp.

Twórcza praca może oznaczać np. stałe dążenie do wymyślania nowych, bardziej wydajnych działań usprawniających pracę, lub dających większe zyski dla firmy.

W mojej branży twórczość, to działania zmierzające do bardziej aktywnego udziału uczniów w zajęciach (tworzenie pięknych prezentacji, programów mulimedialnych, stosowanie nowych, ciekawych metod przekazania wiedzy).

W powszechnym znaczeniu termin twórczość jest używany głównie w kontekście twórczości naukowej i twórczości artystycznej. Często ludzie kojarzą ten termin z działaniami oryginalnymi, nowatorskimi, prowadzącymi często do powstania jakiegoś dzieła. W nauce może jakiegoś odkrycia, czy powstania wynalazku.

Czy to rozumienie jest prawidłowe? Pewnie w części tak, choć jak na początku napisałem, wydaje mi się, że termin ten ma o wiele szersze znaczenie ;-)

 

Oceń ten wpis:
0
Oznaczone w: twórczość
URL Trackback dla tego wpisu na blogu

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w szkole ponadgimnazjalnej.


Pierwszy Certyfikowany Administrator Joomla! w Polsce.


Autor książek i e-booków na temat Joomla!. Autor bloga: www.slawop.net, w którym porusza zagadnienia związane z CMS Joomla! i wykorzystaniu go, jako fantastycznego narzędzia, które ułatwia innym tworzenie ich własnego miejsca w sieci.


Prowadzi własną firmę świadczącą usługi związane z tworzeniem oraz administrowaniem serwisów opartych o CMS Joomla!


Współorganizator Joomla! User Group Jawor


Uwielbia ekstremalnie szybką jazdę na rolkach! Fan rozwoju osobistego i ciągłych zmian :-)


I love Joomla! Why?


Because Joomla! is Doing Great Things with Great People :-)


And My favourite sentence:Don't Let Anybody Steal Your Dreams!


Komentarze

  • Umieść swój komentarz jako pierwszy!

Zostaw komentarz

Gość
Gość środa, 19 grudzień 2018

Najnowsze komentarze

Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???

Joanna

Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna :)

Informatyk

co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?

Sławomir
05.11.2018 w DJ Image Slider

Właśnie, powinien się pojawić … . Oczywiście skorzystam z rady i zapytam u źródeł. Jeśli dowiem się czegoś mądrego, podzielę się wiedzą, może komuś się przyda. Dziękuję, pozdrawiam, Andrzej

Andrzej
Andrzeju, jeżeli w Ustawieniach podstawowych w zakładce Narzędzia na stronie w polu Powrót do góry masz aktywny przycisk Włączone, to taki przycisk powinien pojawić się u Ciebie na stronie już po prze...