Pojęcie "twórczość"

Twórczość kojarzy mi się najbardziej z… hmmm, poezją, malarstwem, generalnie po prostu ze sztuką :-)

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że słowo to ma zdecydowanie szersze znaczenie. Z tego co już wiem, jest podobno tysiące definicji tego słowa. Wydaje mi się, że twórczość przejawiać się może w różnych dziedzinach działalności (nie tylko artystycznej): naukowej, wychowawczej, pedagogicznej itp.

Twórcza praca może oznaczać np. stałe dążenie do wymyślania nowych, bardziej wydajnych działań usprawniających pracę, lub dających większe zyski dla firmy.

W mojej branży twórczość, to działania zmierzające do bardziej aktywnego udziału uczniów w zajęciach (tworzenie pięknych prezentacji, programów mulimedialnych, stosowanie nowych, ciekawych metod przekazania wiedzy).

W powszechnym znaczeniu termin twórczość jest używany głównie w kontekście twórczości naukowej i twórczości artystycznej. Często ludzie kojarzą ten termin z działaniami oryginalnymi, nowatorskimi, prowadzącymi często do powstania jakiegoś dzieła. W nauce może jakiegoś odkrycia, czy powstania wynalazku.

Czy to rozumienie jest prawidłowe? Pewnie w części tak, choć jak na początku napisałem, wydaje mi się, że termin ten ma o wiele szersze znaczenie ;-)

 

Administrator sieci
Czy komputer myśli?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Najnowsze komentarze

Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...
Gość - Joanna Jak utworzyć własny szablon dla Joomla! nie dotykając kodu? EF4 cz.2
09 grudzień 2018
Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???
Gość - Informatyk Tworzenie bazy danych w CPanelu na Smarthost - instalacja Joomla!
19 listopad 2018
Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna
Gość - Sławomir DJ Image Slider
04 listopad 2018
co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?