Mar
25

Wielkanocna promocja na wszystkie e-booki

Wielkanocna promocja na wszystkie e-booki

To specjalna oferta ważna tylko przez okres Świąt Wielkanocnych!

TYLKO przez okres Świąt Wielkanocnych do 31.03.2016 do godz. 23:59, możesz odebrać każdy z moich e-booków za 50% standardowej ceny! 

Dlaczego rabat aż 50%?

Z okazji Świąt Wielkanocnych :-)

Kartka Wielkanocna 2016

Jak skorzystać z 50% rabatu na wszystkie e-booki?

Wystarczy, że użyjesz odpowiedniego kodu: podczas zakupu dowolnego ebooka lub Zestawu Najlepszych E-booków o Joomla!

Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że możesz zaoszczędzić nawet 85,00 zł na wartościowych produktach, a poza tym:

Wszystkie e-booki, to razem ponad 1000 stron samych konkretów!

Czytaj dalej
  2977 odsłon
0 komentarze
2977 odsłon
 0 komentarze
Cze
07

Pierwsze spotkanie miłośników Joomla! na Dolnym Śląsku

Pierwsze spotkanie miłośników Joomla! na Dolnym Śląsku

Mam ogromną przyjemność ogłosić, że Joomla! User Group Jawor z entuzjazmem i zapałem rozpoczyna swoją działalność :-)

Jeżeli mieszkasz na na Dolnym Śląsku i możesz przyjechać do Jawora, to serdecznie zapraszam Cię na pierwsze inauguracyjne spotkanie użytkowników Joomla! 

Grupa, której razem z Michałem Wargackim jestem współorganizatorem nosi oficjalną nazwę: Joomla! User Group Jawor (JUG Jawor) i zrzesza miłośników Joomla! z województwa dolnośląskiego. Czekamy jeszcze na potwierdzenie rejestracji grupy przez Open Source Matters i dodanie jej do głównego katalogu serwisu społeczności Joomla!

Kiedy odbędzie się to spotkanie? Już niebawem, 27 czerwca 2014 r. o godz. 16:00 w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego!

Jesteśmy grupą otwartą i każdy znajdzie tu swoje miejsce!

Nie trać czasu i już teraz zarejestruj się, aby wziąć udział w tym spotkaniu! Wstęp BEZPŁATNY!
Rejestracji możesz dokonać korzystając z formularza: JUG Jawor - Rejestracja (http://jug-jawor.joomla.pl/spotkania/jug-jawor/registration)

Czytaj dalej
  4985 odsłon
0 komentarze
4985 odsłon
 0 komentarze
Gru
15

Pierwsze w Polsce lokalne spotkanie miłośników Joomla!

Pierwsze w Polsce lokalne spotkanie miłośników Joomla!

I stało się! Pierwsze lokalne spotkanie miłośników Joomla! jest już za nami :-)

Spotkanie zorganizowane przez trójkę entuzjastów: Danutę Idzik, Przemka Wróbla i Michała Trzepizura, przerosło moje oczekiwania! Na spotkanie przyszło ok. 40 osób z Katowic oraz okolic. Tym samym składam moje szczere wyrazy uznania za ich zapał, entuzjazm i wysiłek jaki włożyli w organizację tego spotkania!

Zapewne 14 grudnia 2013 zapisze się na kartach historii Joomla! w Polsce, jako wydarzenie przełomowe, które zainicjowało szereg innych spotkań w całej Polsce :-)

Jaki jest cel takich spotkań? Generalnie: spotkać się i pogadać ;-) Tego typu grupy tworzone są przez osoby, które chcą się spotkać z innymi entuzjastami CMS Joomla! oraz podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami. Wszyscy doskonale wiemy, że w grupie siła i jeden człowiek nie jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi możliwymi problemami! Dzięki takim spotkaniom jak te, możesz pomóc innym w rozwiązaniu ich problemów lub uzyskać pomoc od kogoś, kto potrafi rozwiązać Twój problem ;-)

Czytaj dalej
  5015 odsłon
0 komentarze
5015 odsłon
 0 komentarze
Wrz
12

ACL w Joomla 3.x

ACL w Joomla 3.x

Mechanizm ACL (Access Control Level lub Access Control List) w Joomla! 3.x pozwala niemal na pełną kontrolę nad dostępem do treści i usług oferowanych przez serwis WWW.

Za jego pomocą możesz określić:

  • którzy użytkownicy powinni mieć dostęp do określonych części witryny lub zaplecza (np. artykułów, pozycji menu, czy modułów);
  • jakie operacje użytkownicy mogą wykonywać na danym obiekcie (np. wysłać artykuł, edytować swój lub artykuł stworzony przez innego użytkownika, zmieniać stan publikacji artykułu itp.);

Każdy obiekt (np. artykuły, moduły, pozycje menu) w Twoim serwisie opartym na Joomla 3.x ma przypisany jakiś poziom dostępu. W Joomla! 3.x, masz do dyspozycji 4 domyślne poziomy dostępu: Guest, Public, Registered i Special. Jak korzystać z tych poziomów, oraz tworzyć własne, przeczytasz w artykule: Poziomy dostępu w Joomla! 3.x.

Każdy użytkownik zarejestrowany w Twoim serwisie musi należeć przy najmniej do jednej z domyślnych grup (Public, Guest, Manager, Administrator, Registered, Author, Editor, Publisher i Super Users) lub grup stworzonych przez Ciebie. Dzięki możliwości przypisywania tzw. uprawnień dla poszczególnych grup możesz kontrolować, jakie treści mogą zobaczyć oraz jakie działania mogą wykonywać użytkownicy przypisani do danej grupy. W jaki sposób zarządzać grupami użytkowników oraz jak utworzyć nową grupę użytkowników i w jaki sposób przypisać użytkownika do danej grupy, przeczytasz w artykule: Grupy użytkowników w Joomla! 3.x.

Mechanizm przypisywania uprawnień dla grup użytkowników w Joomla! służy do ustawiania określonego dostępu do treści lub operacji, jakie użytkownicy mogą wykonywać w Twoim serwisie. Jak korzystać z mechanizmu przypisywania uprawnień dla poszczególnych grup użytkowników - różne poziomy uprawnień oraz w jaki sposób zezwolić lub zabronić określonych działań w Twoim serwisie, dowiesz się z artykułu: Uprawnienia w Joomla 3.x.

Teraz, kiedy już znasz mechanizm ACL w Joomla! 3.x, możesz wdrożyć mechanizm, za pomocą którego różni użytkownicy będą mogli widzieć różne treści i wykonywać różne czynności w Twoim serwisie! Jednak zanim wdrożysz ten mechanizm, najpierw spokojnie zastanów się i opisz dokładnie, czego oczekujesz.

Pokażę Ci działanie mechanizmu ACL w Joomla! 3.x na przykładzie witryny, z branży, która jest mi najbardziej bliska: edukacja :-)

Czytaj dalej
  79964 odsłon
30 komentarze
79964 odsłon
 30 komentarze
Sie
16

Grupy użytkowników w Joomla! 3.x

Grupy użytkowników w Joomla! 3.x

Każdy użytkownik zarejestrowany w Twoim serwisie musi należeć przy najmniej do jednej z domyślnych grup lub grup stworzonych przez Ciebie. Dzięki możliwości przypisywania tzw. uprawnień dla poszczególnych grup możesz kontrolować, jakie treści mogą zobaczyć oraz jakie działania mogą wykonywać użytkownicy przypisani do danej grupy. Możesz na przykład ustawić uprawnienia dla danej grupy w taki sposób, aby użytkownicy, którzy są do niej przypisani, mogli tworzyć i edytować artykuły z poziomu panelu administracyjnego.

W pierwszej części serii artykułów poświęconych ACL w Joomla! 3.x - Poziomy dostępu w Joomla! 3.x, pokazałem Ci, jak korzystać z poziomów dostępu. W tym artykule pokażę Ci jak utworzyć nową grupę użytkowników oraz w jaki sposób przypisać użytkownika do danej grupy.

Czytaj dalej
  18944 odsłon
9 komentarze
18944 odsłon
 9 komentarze

Najnowsze komentarze

Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
13 wrzesień 2019
Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
09 czerwiec 2019
"Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
10 maj 2019
Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...