Lip
13

NO STRESS!

Co dziennie wszyscy jesteśmy narażeni na wiele sytuacji stresowych - w codziennej pracy, jak i w życiu.

Od kilku dni słychać w mediach doniesienia o turystach oszukanych przez upadające biuro podróży, które mimo wiedzy, że nie jest w stanie funkcjonować, pobiertało od klientów opłaty za wymarzone wczasy!

Dzisiaj, najnowszy artykuł w jednym z portali brzmi: Setki Polaków utknęły w Egipcie. Kiedy wrócą? Przeczytasz w nim, że kulkaset turystów, którzy powierzyli organizację swoich wakacji biuru podróży Alba Tour, utknęło w Egipcie, ponieważ biuro podróży zawiesiło swoją działalność! Turyści wyrzucani są z hotelów i ściągani do kraju przez Urząd Marszałkowski.

Właśnie słucham wiadomości na RMFFM, że p. Magda wpłaciła 5 tyś. zł, że wcześniej wszystko sprawdziła i co? Załatwiała wczasy dla siebie i dla kilku swoich znajomych. Mąż się do nie nie odzywa i nie wie co ma powiedzieć swoim znajomym. Możesz sobie tylko wyobrazić, jaki stres ona przeżywa!

Dla mnie to sytuacja niepojęta! Na samą myśl o takiej sytuacji, że płacę grube pieniądze, oczekując spokojnego wypoczynku w wymarzonym ciepłym klimacie, jestem wyrzucany z hotelu jest niezwykle stresująca! Co więcej! Mam niewielkie szanse, lub żadne na odzyskanie swoich pieniędzy! Ciebie także stresuje ta sytuacja?

Czytaj dalej
  5222 odsłon
0 komentarze
Etykiety:
5222 odsłon
 0 komentarze
Kwi
25

Jak zdać egzamin?

W czerwcu zeszłego roku w artykule: Jak przygotować się do egzaminów, pokazałem kilka istotnych moim zdaniem metod, dzięki którym możesz znacząco zwiększyć swoje szanse na egzaminie. Zastosuj te metody, a przekonasz się, jak bardzo są skuteczne!

Został tylko tydzień do egzaminów maturalnych. Już 4 maja rozpoczną się egzaminy z języka polskiego, a od 18 czerwca egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w technikach. Jeżeli studiujesz, to wiesz dobrze, że sesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami :-)

Jak często przyrzekasz sobie: muszę się wziąć za systematyczną naukę, od jutra wezmę się za naukę? Są tacy, którzy mówią to praktycznie co dziennie ;-) Tak często sobie to mówisz i wiesz, że jeszcze nigdy nie udało się Tobie dotrzymać słowa, że obiecując to sobie, sam już z góry wiesz, że to TYLKO SŁOWA!

A może spróbuj choć raz sprawdzić, czy mniej bolesne jest regularne poświęcenie czasu na naukę, czy siedzenie po nocach i próbowanie nadgonić zaległy materiał?

Czytaj dalej
  5631 odsłon
0 komentarze
5631 odsłon
 0 komentarze
Lis
19

Jak zapanować nad stresem?

Niedawno kupiłem mieszkanie :-))) Chyba każdy, kto dokonywał tego typu transakcji zgodzi się ze mną, że zanim dojdzie do spotkania z notariuszem i przekazania kluczy odczuwa się spory stres. Na pewno zanim dojdzie do podpisania umowy szperasz w Internecie na różnych forach poświęconych zagadnieniom sprzedaży i kupna nieruchomości i czytasz różne przypadki i zdarzenia jaki spotkały innych.

Najpierw próbujesz dowiedzieć się szczegółów prawnych. Jakich formalności musisz dopełnić, aby wszystko było zgodne z prawem, jakie dodatkowe koszty musisz w związku z tym ponieść itp., itd. Nie łatwo jest znaleźć w sieci rzetelne informacje na ten temat. Często trafiasz na informacje sprzed kilku lat, które mogą być już nie aktualne - nasze prawo zmienia się wraz ze zmiana ekipy rządzącej :-( Zaczynasz odczuwać frustrację, bo czytasz różne czasami sprzeczne informacje, Twoi znajomi mówią co innego, notariusz powie Tobie, że to Twoja sprawa jak się dogadasz ze sprzedającym, na forach czytasz różne przypadki i wpadki innych. W mediach akurat właśnie podają informację, jak to jakiś spryciarz oszukał jakieś osoby kupując od nich dom praktycznie za bezcen (dlaczego akurat teraz o tym trąbią - wcześniej o tym nie słyszałem :-() - generalnie zaczynasz tracić orientację i zaczynasz być nieufny w stosunku do innych (czyli sprzedającego).

Czytaj dalej
  9435 odsłon
0 komentarze
Etykiety:
9435 odsłon
 0 komentarze

Najnowsze komentarze

Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
13 wrzesień 2019
Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
09 czerwiec 2019
"Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
10 maj 2019
Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...