Jak zdać egzamin?

W czerwcu zeszłego roku w artykule: Jak przygotować się do egzaminów, pokazałem kilka istotnych moim zdaniem metod, dzięki którym możesz znacząco zwiększyć swoje szanse na egzaminie. Zastosuj te metody, a przekonasz się, jak bardzo są skuteczne!

Został tylko tydzień do egzaminów maturalnych. Już 4 maja rozpoczną się egzaminy z języka polskiego, a od 18 czerwca egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w technikach. Jeżeli studiujesz, to wiesz dobrze, że sesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami :-)

Jak często przyrzekasz sobie: muszę się wziąć za systematyczną naukę, od jutra wezmę się za naukę? Są tacy, którzy mówią to praktycznie co dziennie ;-) Tak często sobie to mówisz i wiesz, że jeszcze nigdy nie udało się Tobie dotrzymać słowa, że obiecując to sobie, sam już z góry wiesz, że to TYLKO SŁOWA!

A może spróbuj choć raz sprawdzić, czy mniej bolesne jest regularne poświęcenie czasu na naukę, czy siedzenie po nocach i próbowanie nadgonić zaległy materiał?

Wiem, pozostało już mało czasu. Już widzę Twoje wybałuszone z przerażenia oczy ;-) Niestety miesiące odwlekania zrobiły swoje. Niemniej jednak zawsze uważam, że nie można się poddawać. Zawsze coś można zrobić. Jeżeli jesteś już na etapie rezygnacji, to pamiętaj, że kiedyś możesz mieć do siebie pretensje, że nie starczyło Ci determinacji aby walczyć do końca!

Jeżeli masz mało czasu, to spróbuj zastosować kilka metod szybkiej nauki. Możesz poszperać w necie na ten temat lub zaglądnąć do książki, e-booka: Szybka nauka - praktyczne ćwiczenia, w której znajdziesz 93 specjalne ćwiczenia, dzięki którym nauka nie będzie sprawiać Ci problemów. Wyobraź sobie o ile lepsze jest Twoje samopoczucie, gdy potrafisz lepiej, szybciej i łatwiej zapamiętywać i uczyć się! Możesz wówczas poświęcać niewiele czasu na naukę i mieć go mnóstwo na Twoje pasje! Dzięki temu możesz mieć lepsze oceny w szkole czy na studiach, a także lepszą pracę i wyższą pensję :-)

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakim typem ucznia/studenta jesteś, jaka półkula u Ciebie dominuje i jaki prezentujesz typ inteligencji, to musisz koniecznie sięgnąć do książki: Ale urwał! Nie znajdziesz w niej informacji, których uczą w szkole, choć uważam, że powinno ;-) Autor twierdzi nawet, że zastosowanie porad w niej zawartych spowoduje u Twoich kolegów i koleżanek następującą reakcję: ALE URWAŁ!

Do matury pozostało niewiele czasu, jednak możesz psychologicznie przygotować się do matury. Pewnie, jak większość, nie jesteś molem książkowym i uczysz się tylko tyle, ile musisz. Każdy szuka przed maturą sposobów, aby zdać ją bezstresowo. Osobiście uważam, że niewielka dawka stresu podczas egzaminów jest wskazana. Jednak, jeżeli jest to stres paraliżujący a nie motywujący, to może być z Tobą źle. Poświęć trochę swojego czasu, aby poznać sprawdzone sposoby, dzięki którym zdasz maturę bezstresowo i przyjemnie.

Po egzaminach z języka polskiego i matematyki zmierzysz się z egzaminem maturalnym z języka obcego. Większość uczniów i studentów kuje słówka na  blaszkę, Ty także? Znasz mało znane techniki super szybkiej nauki języków obcych? Szybka nauka języków obcych pozwoli Tobie zmienić nastawienie do nauki języka, gdzie wiedza teoretyczna gra rolę drugoplanową - jest tłem dla tego co najważniejsze: ćwiczeń i wiedzy praktycznej!

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Masz pomysł na e-biznes?
Joomla! 2.5 - instalacja i konfiguracja

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Najnowsze komentarze

Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...
Gość - Joanna Jak utworzyć własny szablon dla Joomla! nie dotykając kodu? EF4 cz.2
09 grudzień 2018
Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???
Gość - Informatyk Tworzenie bazy danych w CPanelu na Smarthost - instalacja Joomla!
19 listopad 2018
Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna
Gość - Sławomir DJ Image Slider
04 listopad 2018
co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?