Jak zdać egzamin?

W czerwcu zeszłego roku w artykule: Jak przygotować się do egzaminów, pokazałem kilka istotnych moim zdaniem metod, dzięki którym możesz znacząco zwiększyć swoje szanse na egzaminie. Zastosuj te metody, a przekonasz się, jak bardzo są skuteczne!

Został tylko tydzień do egzaminów maturalnych. Już 4 maja rozpoczną się egzaminy z języka polskiego, a od 18 czerwca egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w technikach. Jeżeli studiujesz, to wiesz dobrze, że sesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami :-)

Jak często przyrzekasz sobie: muszę się wziąć za systematyczną naukę, od jutra wezmę się za naukę? Są tacy, którzy mówią to praktycznie co dziennie ;-) Tak często sobie to mówisz i wiesz, że jeszcze nigdy nie udało się Tobie dotrzymać słowa, że obiecując to sobie, sam już z góry wiesz, że to TYLKO SŁOWA!

A może spróbuj choć raz sprawdzić, czy mniej bolesne jest regularne poświęcenie czasu na naukę, czy siedzenie po nocach i próbowanie nadgonić zaległy materiał?

Wiem, pozostało już mało czasu. Już widzę Twoje wybałuszone z przerażenia oczy ;-) Niestety miesiące odwlekania zrobiły swoje. Niemniej jednak zawsze uważam, że nie można się poddawać. Zawsze coś można zrobić. Jeżeli jesteś już na etapie rezygnacji, to pamiętaj, że kiedyś możesz mieć do siebie pretensje, że nie starczyło Ci determinacji aby walczyć do końca!

Jeżeli masz mało czasu, to spróbuj zastosować kilka metod szybkiej nauki. Możesz poszperać w necie na ten temat lub zaglądnąć do książki, e-booka: Szybka nauka - praktyczne ćwiczenia, w której znajdziesz 93 specjalne ćwiczenia, dzięki którym nauka nie będzie sprawiać Ci problemów. Wyobraź sobie o ile lepsze jest Twoje samopoczucie, gdy potrafisz lepiej, szybciej i łatwiej zapamiętywać i uczyć się! Możesz wówczas poświęcać niewiele czasu na naukę i mieć go mnóstwo na Twoje pasje! Dzięki temu możesz mieć lepsze oceny w szkole czy na studiach, a także lepszą pracę i wyższą pensję :-)

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakim typem ucznia/studenta jesteś, jaka półkula u Ciebie dominuje i jaki prezentujesz typ inteligencji, to musisz koniecznie sięgnąć do książki: Ale urwał! Nie znajdziesz w niej informacji, których uczą w szkole, choć uważam, że powinno ;-) Autor twierdzi nawet, że zastosowanie porad w niej zawartych spowoduje u Twoich kolegów i koleżanek następującą reakcję: ALE URWAŁ!

Do matury pozostało niewiele czasu, jednak możesz psychologicznie przygotować się do matury. Pewnie, jak większość, nie jesteś molem książkowym i uczysz się tylko tyle, ile musisz. Każdy szuka przed maturą sposobów, aby zdać ją bezstresowo. Osobiście uważam, że niewielka dawka stresu podczas egzaminów jest wskazana. Jednak, jeżeli jest to stres paraliżujący a nie motywujący, to może być z Tobą źle. Poświęć trochę swojego czasu, aby poznać sprawdzone sposoby, dzięki którym zdasz maturę bezstresowo i przyjemnie.

Po egzaminach z języka polskiego i matematyki zmierzysz się z egzaminem maturalnym z języka obcego. Większość uczniów i studentów kuje słówka na  blaszkę, Ty także? Znasz mało znane techniki super szybkiej nauki języków obcych? Szybka nauka języków obcych pozwoli Tobie zmienić nastawienie do nauki języka, gdzie wiedza teoretyczna gra rolę drugoplanową - jest tłem dla tego co najważniejsze: ćwiczeń i wiedzy praktycznej!

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Masz pomysł na e-biznes?
Joomla! 2.5 - instalacja i konfiguracja

Podobne wpisy

 

  By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.slawop.net/

  Najnowsze komentarze

  Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
  13 wrzesień 2019
  Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
  Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
  09 czerwiec 2019
  "Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
  Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
  10 maj 2019
  Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
  Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
  03 styczeń 2019
  Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
  Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
  02 styczeń 2019
  Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...