Wzrost liczby ataków w sieci!

Wzrost ataków typu phishingGoogle co dziennie rozpoznaje 9500 niebezpiecznych stron, co daje ok. 300000 miesięcznie!

Zaledwie dwa lata temu było ich trzy razy mniej.

Członek zespołu zabezpieczeń firmy GoogleNiels Provos, udostępnił te informacje na swoim blogu. Wykryte zagrożenia obejmują tereny, które rozpowszechniają złośliwe oprogramowanie oraz wyłudzające dane osobowe.  Część niebezpiecznych stron zostało stworzone specjalnie w celu dystrybucji złośliwego oprogramowania typu wirusy, konie tyrojańskie itp.

Narastającym problemem, jest tworzenie stron phishingowych, które są łudząco podobne do oryginalnych. Ich zadaniem jest zwabienie użytkownika oraz wyłudzenie jego danych osobowych, w tym danych karty kredytowej. Zebranie odpowiedniej ilości informacji, może doprowadzić do kradzieży tożsamości oraz narazić na straty finansowe.

Użytkownicy wyszukiwarki Google na czternaście milionów zapytań otrzymują w wynikach wyszukiwania 12 ostrzeżeń. Firma Google zaleca, aby unikać wyświetlania stron, dla których pojawiają się ostrzeżenia w wynikach wyszukiwania. Najczęściej niebezpieczne strony, zwłaszcza fishingowe, są usuwane przez Google w ciągu godziny od ich użycia.

Niedawno serwis MarkMonitor opublikował raport Fraud Intelligence Report, z którego wynika, że zwiększa się liczba ataków, mających na celu wyłudzenie prywatnych danych. W porównaniu z poprzednim kwartełem liczba ataków była większa o 28%!

Kraje, które są najczęściej poddane atakom phishingu Według tego raportu, 5 państw, które są najczęstszymi celami phisingu, to USA (59,35%), Chiny (12,61%), Brazylia (6,58), Hiszpania (6,02%) i Wielka Brytania (5,36%). Jak widać, aż 90% ataków w pierwszym kwartale 2012 r. wymierzonych było właśnie w te kraje. Polska znajduje się na 15 miejscu, będąc celem 0,07% ataków.

Wszystkie fakty przemawiają za tym, aby jak najszybciej aktualizować swoje serwisy oparce o CMS Joomla!, aby ograniczać możliwośći wykradzenia danych i wykorzystania ich do szkodliwych działań.

Brak dbałości o aktualizację serwisu może doprowadzić do strat w działalności firmy, a także utraty jej reputacji, co może być bardzo trudne do odbudowania.

Pamiętaj, aby na bieżąco aktualizować swój serwis oparty o CMS Joomla! Najbardziej aktualne obecnie wydanie Joomla! to wersja 2.5.6, zaktualizuj swój serwis.

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


NO STRESS!
Joomla! 2.5.5 i 2.5.6 - nowe wydanie jedno po drug...

Podobne wpisy

 

  By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.slawop.net/

  Najnowsze komentarze

  Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
  13 wrzesień 2019
  Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
  Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
  09 czerwiec 2019
  "Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
  Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
  10 maj 2019
  Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
  Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
  03 styczeń 2019
  Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
  Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
  02 styczeń 2019
  Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...