A A A

Wyższa pozycja w Google dzięki PixTitle

przez w Webdesign
 • Przeczytano: 596
 • 3 komentarze
 • Drukuj
596
Wyższa pozycja w Google dzięki PixTitle

Dzisiaj pokażę Ci jedno z rozszerzeń, którego być może jeszcze nie znasz, dzięki któremu możesz w prosty i szybki sposób zwiększyć pozycję swojej witryny w wynikach wyszukiwana Google. Chodzi o rozszerzenie PixTittle, jedno z rozszerzeń, które oferuje firma PixPro Labs. To firma prowadzona przez znaną w świecie Joomla! Sarah Watz, która do niedawna pełniła rolę prezesa fundacji Open Source Matters wspierającej projekt Joomla!

Rozszerzenia oferowane przez PixPro Labs poznałem dlatego, że kilka miesięcy temu Sarah poprosiła mnie, abym zajął się tłumaczeniem plików językowych. Aby dobrze wykonać tą pracę musiałem wnikliwie zapoznać się z działaniem tych rozszerzeń. Musiałem je zatem zainstalować, przetestować i sprawdzić, jak to wszystko działa. Dzięki temu powstały polskie pliki językowe i spora część rozszerzeń PixPro Labs przypadła mi do gustu.

PixTitle, to bezpłatne rozszerzenie, którego jedynym zadaniem jest umieszczenie w tytule strony odwróconej ścieżki powrotu (tzw. breadcrumbs). Nie jestem SEO-wcem, ale wiem, że słowa kluczowe umieszczone w tytule strony, mają znaczenie ;-) Najczęściej tytuł strony umieszczany w znaczniku <title> to tekst, który wpiszemy podczas instalacji Joomla!, tytuł artykułu, kategorii lub zdefiniowany przez Nas w pozycji menu.

Zainstaluj dodatek, a następnie otwórz okno menadżera dodatków (menu Rozszerzenia / Dodatki). Odszukaj dodatku o nazwie System - PixTitle Plugin, kliknij pole wyboru obok jego nazwy a następnie kliknij przycisk Włącz. Możesz także kliknąć ikonkę w kolumnie Stan.

Po instalacji dodatku PixTitle i włączeniu go, nic więcej nie robiąc tytuł każdej strony Twojej witryny będzie odwróconą ścieżką powrotu. 

A co zrobić ze stroną startową? Na niej najczęściej nie umieszcza się ścieżki powrotu.

Rozszerzenie PixTitle oferuje kilka dodatkowych funkcji. Możemy w polu Zmień tytuł strony startowej zdecydować, czy chcemy zmienić stronę tytułową. Natomiast w polu Tekst strony startowej, wpisać tytuł, jaki ma być umieszczony na stronie startowej.

Po zapisaniu wprowadzonych zmian, strona tytułowa witryny będzie zawierała tytuł wpisany w dodatku PixTitle.

Jeżeli chcesz, aby tytuł strony startowej wyświetlał się także na wszystkich podstronach, to dodatkowo w polu Pokaż tekst strony startowej, wybierz z listy pozycję Tak.

Po zapisaniu zmian, na poszczególnych podstronach witryny, oprócz odwróconej ścieżki powrotu, pojawi się także tytuł strony startowej.

Dodatkowo, możesz także zdefiniować znak rozdzielający poszczególne frazy wyświetlane w odwróconej ścieżce powrotu. Wystarczy, że w polu Separator wpiszesz odpowiedni znak. Pozostawiając to pole nie wypełnione zostanie użyty domyślny znak pionowej kreski "|".

Nie wiem, czy maja one jakikolwiek wpływ na wyniki wyszukiwania, ale może jest sens, aby je zmienić ze względów estetycznych ;-)

Jak widzisz, rozszerzenie jest niezwykle proste, ale, ma spory wpływ na podniesienie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania ;-)

Jeżeli chcesz poznać więcej rozszerzeń z serii Pix..., to zerknij na zapis mojej prelekcji, którą miałem przyjemność poprowadzić podczas tegorocznej edycji JoomlaDay Poland:

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?

Oceń ten wpis:
URL Trackback dla tego wpisu na blogu

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w szkole ponadgimnazjalnej.


Pierwszy Certyfikowany Administrator Joomla! w Polsce.


Autor książek i e-booków na temat Joomla!. Autor bloga: www.slawop.net, w którym porusza zagadnienia związane z CMS Joomla! i wykorzystaniu go, jako fantastycznego narzędzia, które ułatwia innym tworzenie ich własnego miejsca w sieci.


Prowadzi własną firmę świadczącą usługi związane z tworzeniem oraz administrowaniem serwisów opartych o CMS Joomla!


Współorganizator Joomla! User Group Jawor


Uwielbia ekstremalnie szybką jazdę na rolkach! Fan rozwoju osobistego i ciągłych zmian :-)


I love Joomla! Why?


Because Joomla! is Doing Great Things with Great People :-)


And My favourite sentence:Don't Let Anybody Steal Your Dreams!


Komentarze

 • Gość
  Piotr Lisowski poniedziałek, 04 grudzień 2017

  Extra dodatek !!!

 • Gość
  Alicja wtorek, 14 listopad 2017

  Cenne informacje :)

 • Gość
  Tadeusz poniedziałek, 13 listopad 2017

  Dziękuję za te nowinki które podnoszą atrakcyjność joomla.
  pozdrawiam.

Zostaw komentarz

Gość
Gość czwartek, 22 luty 2018

Najnowsze komentarze

Kurs fajny, kupiłem nawet twoją książkę. Na razie z powodu funkcjonalności jednego komponentu pozostałem jednak przy Gantry 4. Mam jednak do Ciebie pytanie, czy można w łatwy sposób zmienić tło sekcji...
Wojtek

Jak moge ustawic marginesy w opisie slajdu bo nie chce zeby tekst zaczynal sie zaraz z brzegu i konczyl na koncu slajdu.

Anna
Hej Maurycy :-) Joomla ma chyba pełno luk, skoro tak często trzeba ją aktualizować? Hmm, zapewne masz w swoim smartfonie różne apki, prawda? Sprawdzałeś, jak często one się aktualizują automatycznie? ...
09.12.2017 w Dlaczego Joomla!?

Dziękuję Krystian za miłe słowa dotyczące kursu :-) P.S. Jak znajdziesz chwilę, to napisz proszę kilka zdań Twojej opinii na temat kursu w dziale Opinie: https://www.slawop.net/opinie

09.12.2017 w Dlaczego Joomla!?

Dzięki za słowa uznania Tadek :-) Trzymam kciuki za Twój własny projekt końcowy na bazie Joomla!

09.12.2017 w Dlaczego Joomla!?