Wyższa pozycja w Google dzięki PixTitle

Wyższa pozycja w Google dzięki PixTitle

Dzisiaj pokażę Ci jedno z rozszerzeń, którego być może jeszcze nie znasz, dzięki któremu możesz w prosty i szybki sposób zwiększyć pozycję swojej witryny w wynikach wyszukiwana Google. Chodzi o rozszerzenie PixTittle, jedno z rozszerzeń, które oferuje firma PixPro Labs. To firma prowadzona przez znaną w świecie Joomla! Sarah Watz, która do niedawna pełniła rolę prezesa fundacji Open Source Matters wspierającej projekt Joomla!

Rozszerzenia oferowane przez PixPro Labs poznałem dlatego, że kilka miesięcy temu Sarah poprosiła mnie, abym zajął się tłumaczeniem plików językowych. Aby dobrze wykonać tą pracę musiałem wnikliwie zapoznać się z działaniem tych rozszerzeń. Musiałem je zatem zainstalować, przetestować i sprawdzić, jak to wszystko działa. Dzięki temu powstały polskie pliki językowe i spora część rozszerzeń PixPro Labs przypadła mi do gustu.

PixTitle, to bezpłatne rozszerzenie, którego jedynym zadaniem jest umieszczenie w tytule strony odwróconej ścieżki powrotu (tzw. breadcrumbs). Nie jestem SEO-wcem, ale wiem, że słowa kluczowe umieszczone w tytule strony, mają znaczenie ;-) Najczęściej tytuł strony umieszczany w znaczniku <title> to tekst, który wpiszemy podczas instalacji Joomla!, tytuł artykułu, kategorii lub zdefiniowany przez Nas w pozycji menu.

Zainstaluj dodatek, a następnie otwórz okno menadżera dodatków (menu Rozszerzenia / Dodatki). Odszukaj dodatku o nazwie System - PixTitle Plugin, kliknij pole wyboru obok jego nazwy a następnie kliknij przycisk Włącz. Możesz także kliknąć ikonkę w kolumnie Stan.

Po instalacji dodatku PixTitle i włączeniu go, nic więcej nie robiąc tytuł każdej strony Twojej witryny będzie odwróconą ścieżką powrotu. 

A co zrobić ze stroną startową? Na niej najczęściej nie umieszcza się ścieżki powrotu.

Rozszerzenie PixTitle oferuje kilka dodatkowych funkcji. Możemy w polu Zmień tytuł strony startowej zdecydować, czy chcemy zmienić stronę tytułową. Natomiast w polu Tekst strony startowej, wpisać tytuł, jaki ma być umieszczony na stronie startowej.

Po zapisaniu wprowadzonych zmian, strona tytułowa witryny będzie zawierała tytuł wpisany w dodatku PixTitle.

Jeżeli chcesz, aby tytuł strony startowej wyświetlał się także na wszystkich podstronach, to dodatkowo w polu Pokaż tekst strony startowej, wybierz z listy pozycję Tak.

Po zapisaniu zmian, na poszczególnych podstronach witryny, oprócz odwróconej ścieżki powrotu, pojawi się także tytuł strony startowej.

Dodatkowo, możesz także zdefiniować znak rozdzielający poszczególne frazy wyświetlane w odwróconej ścieżce powrotu. Wystarczy, że w polu Separator wpiszesz odpowiedni znak. Pozostawiając to pole nie wypełnione zostanie użyty domyślny znak pionowej kreski "|".

Nie wiem, czy maja one jakikolwiek wpływ na wyniki wyszukiwania, ale może jest sens, aby je zmienić ze względów estetycznych ;-)

Jak widzisz, rozszerzenie jest niezwykle proste, ale, ma spory wpływ na podniesienie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania ;-)

Jeżeli chcesz poznać więcej rozszerzeń z serii Pix..., to zerknij na zapis mojej prelekcji, którą miałem przyjemność poprowadzić podczas tegorocznej edycji JoomlaDay Poland:

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?

Dlaczego Joomla!?
Zostań Orłem Joomla!
 

  By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.slawop.net/

  Najnowsze komentarze

  Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
  13 wrzesień 2019
  Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
  Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
  09 czerwiec 2019
  "Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
  Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
  10 maj 2019
  Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
  Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
  03 styczeń 2019
  Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
  Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
  02 styczeń 2019
  Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...