Wywieranie wpływu na ludzi poprzez stronę internetową

Wywieranie wpływu na ludzi poprzez stronę internetową

Dosyć kontrowersyjny tytuł książki może zwieść osoby, które obawiają się, że Dawid Szczepaniec będzie proponował jakieś nieetyczne działania. Nic bardziej mylnego. Znajdziesz w niej mnóstwo technik, dzięki którym zwiększysz tzw. konwersję na swojej stronie. Co to takiego konwersja? Dawid wyjaśnia to w książce, a w skrócie oznacza to takie działania, które spowodują, że internauta wykona oczekiwaną przez Ciebie akcje, np. wypełni formularz, zakupi towar itp.

Czy wiesz, że kiedy umieszczasz np. listę cech produktów, to użytkownik zwróci uwagę tylko na pierwszych kilka i ostatnią pozycję? Zatem tylko ta jedna informacja może pomóc Ci zwiększyć konwersję.

Czy wiesz, że kolory, jakie stosujesz na swojej stronie mają także wpływ na podejmowane przez internautów działania? Przeprowadzone badania jasno dowodzą, że kawa podana w kubku kremowym smakuje lepiej niż dokładnie ta sama kawa, podana w kubku czerwonym lub białym.

Kolejnym ważnym elementem na Twojej stronie jest także czcionka. Czcionka napisana różną wielkością i krojem jest czytana z różną szybkością.

Jak sprawić, aby tworzone przez Ciebie grafiki przyciągały uwagę? Jak tworzyć formularze, które będą chętniej wypełniane? Podobnych przykładów w książce znajdziesz naprawdę sporo.

Poznasz także kilka bardzo ciekawych reguł, takich jak na przykład reguła wzajemności, reguła konsekwencji, czy tez reguła społecznego dowodu społecznego. Dzięki znajomości tych reguł będziesz wiedzieć, dlaczego wielkie marki stosują takie a nie inne techniki marketingowe a także jak zastosować je w swoim biznesie.

Na sam koniec Dawid podaje Ci 100 czynności, które możesz zrobić, aby poprawić swoją stronę. Podsumowując! Mimo niewielkiej objętości w książce Sztuka manipulacji w Internecie, znajdziesz mnóstwo bardzo wartościowych porad i strategii, które można wdrożyć niemal od zaraz.

GORĄCO POLECAM!

Dawid Szczepaniec i Sławomir Pieszczek podczas Joomla! Day Poland 2015

Dawida miałem przyjemność poznać w Gdańsku podczas Joomla Day! Poland 2015 - wielkiego święta miłośników Joomla!

Poprowadził on wówczas bardzo ciekawą prelekcję zatytułowaną: Różne sposoby wywierania wpływu na internautów. Podczas tej prelekcji przedstawił Nam swój punkt widzenia na tworzenie stron internetowych, w taki sposób, aby internauci podejmowali oczekiwane przez Nas działania.

Kiedy Dawid omawiał regułę społecznego dowodu słuszności, bardzo spodobał mi się pomysł jednej z wielkich firm odzieżowych, która na wieszakach zainstalowała liczniki, które pokazywały liczbę lajków dla danego ubrania. Domyślasz się zapewne, że największą sprzedaż osiągnęły ubrania, które na wieszaku miały największą liczbę lajków ;-)

Zachęcam do oglądnięcia relacji video z prelekcji Dawida:

Jak kupić książkę Dawida?

Po prostu kliknij grafikę poniżej, aby nabyć książkę z darmową dostawą oraz dedykacją autora :-)

sztuka manipulacji w internecie cennik

KURS JOOMLA! Pokaż treść w atrakcyjnym wydaniu
Kolejna ważna poprawka bezpieczeństwa Joomla! 3.4....

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Dawid (website) w piątek, 08 styczeń 2016 16:58

Świetny (jak zwykle) artykuł Sławku
Dziękuję za tyle ciepłych słów! Zapraszam wszystkich do zakupu!

Świetny (jak zwykle) artykuł Sławku :) Dziękuję za tyle ciepłych słów! Zapraszam wszystkich do zakupu!
Gość
piątek, 19 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Najnowsze komentarze

Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...
Gość - Joanna Jak utworzyć własny szablon dla Joomla! nie dotykając kodu? EF4 cz.2
09 grudzień 2018
Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???
Gość - Informatyk Tworzenie bazy danych w CPanelu na Smarthost - instalacja Joomla!
19 listopad 2018
Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna
Gość - Sławomir DJ Image Slider
04 listopad 2018
co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?