Wywieranie wpływu na ludzi poprzez stronę internetową

Wywieranie wpływu na ludzi poprzez stronę internetową

Dosyć kontrowersyjny tytuł książki może zwieść osoby, które obawiają się, że Dawid Szczepaniec będzie proponował jakieś nieetyczne działania. Nic bardziej mylnego. Znajdziesz w niej mnóstwo technik, dzięki którym zwiększysz tzw. konwersję na swojej stronie. Co to takiego konwersja? Dawid wyjaśnia to w książce, a w skrócie oznacza to takie działania, które spowodują, że internauta wykona oczekiwaną przez Ciebie akcje, np. wypełni formularz, zakupi towar itp.

Czy wiesz, że kiedy umieszczasz np. listę cech produktów, to użytkownik zwróci uwagę tylko na pierwszych kilka i ostatnią pozycję? Zatem tylko ta jedna informacja może pomóc Ci zwiększyć konwersję.

Czy wiesz, że kolory, jakie stosujesz na swojej stronie mają także wpływ na podejmowane przez internautów działania? Przeprowadzone badania jasno dowodzą, że kawa podana w kubku kremowym smakuje lepiej niż dokładnie ta sama kawa, podana w kubku czerwonym lub białym.

Kolejnym ważnym elementem na Twojej stronie jest także czcionka. Czcionka napisana różną wielkością i krojem jest czytana z różną szybkością.

Jak sprawić, aby tworzone przez Ciebie grafiki przyciągały uwagę? Jak tworzyć formularze, które będą chętniej wypełniane? Podobnych przykładów w książce znajdziesz naprawdę sporo.

Poznasz także kilka bardzo ciekawych reguł, takich jak na przykład reguła wzajemności, reguła konsekwencji, czy tez reguła społecznego dowodu społecznego. Dzięki znajomości tych reguł będziesz wiedzieć, dlaczego wielkie marki stosują takie a nie inne techniki marketingowe a także jak zastosować je w swoim biznesie.

Na sam koniec Dawid podaje Ci 100 czynności, które możesz zrobić, aby poprawić swoją stronę. Podsumowując! Mimo niewielkiej objętości w książce Sztuka manipulacji w Internecie, znajdziesz mnóstwo bardzo wartościowych porad i strategii, które można wdrożyć niemal od zaraz.

GORĄCO POLECAM!

Dawid Szczepaniec i Sławomir Pieszczek podczas Joomla! Day Poland 2015

Dawida miałem przyjemność poznać w Gdańsku podczas Joomla Day! Poland 2015 - wielkiego święta miłośników Joomla!

Poprowadził on wówczas bardzo ciekawą prelekcję zatytułowaną: Różne sposoby wywierania wpływu na internautów. Podczas tej prelekcji przedstawił Nam swój punkt widzenia na tworzenie stron internetowych, w taki sposób, aby internauci podejmowali oczekiwane przez Nas działania.

Kiedy Dawid omawiał regułę społecznego dowodu słuszności, bardzo spodobał mi się pomysł jednej z wielkich firm odzieżowych, która na wieszakach zainstalowała liczniki, które pokazywały liczbę lajków dla danego ubrania. Domyślasz się zapewne, że największą sprzedaż osiągnęły ubrania, które na wieszaku miały największą liczbę lajków ;-)

Zachęcam do oglądnięcia relacji video z prelekcji Dawida:

Jak kupić książkę Dawida?

Po prostu kliknij grafikę poniżej, aby nabyć książkę z darmową dostawą oraz dedykacją autora :-)

sztuka manipulacji w internecie cennik

KURS JOOMLA! Pokaż treść w atrakcyjnym wydaniu
Kolejna ważna poprawka bezpieczeństwa Joomla! 3.4....

Podobne wpisy

 

  By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.slawop.net/

  Najnowsze komentarze

  Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
  13 wrzesień 2019
  Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
  Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
  09 czerwiec 2019
  "Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
  Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
  10 maj 2019
  Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
  Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
  03 styczeń 2019
  Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
  Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
  02 styczeń 2019
  Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...