Weź pigułkę! Pigułkę Wiedzy :-)

Lionel Messi i Pigułki WiedzyLionel Messi szaleje na punkcie pigułek! Pigułek Wiedzy!

Zauważ, że żyjemy w takich czasach, że jesteśmy w ciągłym biegu.

Nie wiem, czy obserwujesz to samo co ja? Zobacz - pomimo, że mamy do dyspozycji coraz więcej coraz lepszych urządzeń, które z założenia mają nam oszczędzać czas, takich jak komputer, tablet, telefon (smartfon), itp., itd., to mimo tego większość ludzi zapewne powie, że nie ma czasu!

Co dziennie jesteśmy zasypywanie ogromną ilością informacji, co powoduje, że nie jesteśmy w stanie skupić się na jednej z nich, ponieważ nie mamy na to czasu. Pewnie Ty także poszukując wiedzy na interesujący Ciebie temat, skanujesz tylko same nagłówki. Dopiero jak znajdziesz interesujący nagłówek, zaczynasz się interesować treścią artykułu.

Wiele osób nie lubi długich artykułów i filmów edukacyjnych. Zresztą nie zawsze jest tak, że im dłuższy materiał, tym lepsza wartość merytoryczna.

A gdyby tak istniały jakieś pigułki, które sprawiają, że to czego nie rozumiesz, staje się dla Ciebie zrozumiałe i jasne?

Dzięki idei Pigułki Wiedzy, która startuje 15 marca, możesz otrzymywać wiedzę, której poszukujesz w postaci maksymalnie 15 minutowych nagrań wideo z wypowiedziami ekspertów w danej dziedzinie. Mateusz Chłodnicki - pomysłodawca projektu - zakłada, że nagrana wypowiedź będzie zawierać najistotniejsze aspekty poruszanego problemu i że jesteś w stanie w ciągu 15 minut przyswoić potrzebną Tobie w danej chwili wiedzę.

Dlaczego Pigułki Wiedzy mogą być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem Twoich problemów?

 • są krótkie, więc bez problemu będziesz się w stanie skupić na przekazywanej wiedzy i szybko ją przyswoić, zanim Twój mózg zacznie się nudzić :-)
 • przekazują wiedzę na jeden konkretny interesujący Ciebie temat;
 • wiedza przekazywana jest przez osobę, która jest praktykiem w danym temacie;
 • do przekazywanych informacji możesz wielokrotnie powracać i odtwarzać;

Możesz w to wierzyć lub nie, ale ja uważam, że Pigułki Wiedzy to świetny pomysł, który znacznie zmieni sposób przekazywania praktycznej wiedzy! Dzięki nim dostaniesz niezwykle praktyczną i gotową do zastosowania wiedzę.

Zobacz film promujący całą ideę: Pigułki wiedzy

Nie lubię długich artykułów i filmów edukacyjnych. Często niestety wraz z ich długością wcale nie zwiększa się ilość przekazywanych informacji i to, co autor miał na myśli można by było przekazać w bardziej konkretnej formie. Zwłaszcza przeszkadza mi to, gdy szukam określonej informacji i potrzebuję jej pilnie jak np. jak związanie faszerowanego indyka, żeby się nie rozpadł a trochę mi się śpieszy, bo piekarnik już gorący.
Pilne! Aktualizacja Joomla! 2.5.3
Aktualizacja Joomla! 2.5.2

Podobne wpisy

 

  By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.slawop.net/

  Najnowsze komentarze

  Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
  13 wrzesień 2019
  Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
  Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
  09 czerwiec 2019
  "Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
  Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
  10 maj 2019
  Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
  Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
  03 styczeń 2019
  Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
  Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
  02 styczeń 2019
  Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...