A A A

Weź pigułkę! Pigułkę Wiedzy :-)

przez w Psychologia sukcesu
  • Przeczytano: 3599
  • 0 komentarze
  • Drukuj
3599

Lionel Messi i Pigułki WiedzyLionel Messi szaleje na punkcie pigułek! Pigułek Wiedzy!

Zauważ, że żyjemy w takich czasach, że jesteśmy w ciągłym biegu.

Nie wiem, czy obserwujesz to samo co ja? Zobacz - pomimo, że mamy do dyspozycji coraz więcej coraz lepszych urządzeń, które z założenia mają nam oszczędzać czas, takich jak komputer, tablet, telefon (smartfon), itp., itd., to mimo tego większość ludzi zapewne powie, że nie ma czasu!

Co dziennie jesteśmy zasypywanie ogromną ilością informacji, co powoduje, że nie jesteśmy w stanie skupić się na jednej z nich, ponieważ nie mamy na to czasu. Pewnie Ty także poszukując wiedzy na interesujący Ciebie temat, skanujesz tylko same nagłówki. Dopiero jak znajdziesz interesujący nagłówek, zaczynasz się interesować treścią artykułu.

Wiele osób nie lubi długich artykułów i filmów edukacyjnych. Zresztą nie zawsze jest tak, że im dłuższy materiał, tym lepsza wartość merytoryczna.

A gdyby tak istniały jakieś pigułki, które sprawiają, że to czego nie rozumiesz, staje się dla Ciebie zrozumiałe i jasne?

Dzięki idei Pigułki Wiedzy, która startuje 15 marca, możesz otrzymywać wiedzę, której poszukujesz w postaci maksymalnie 15 minutowych nagrań wideo z wypowiedziami ekspertów w danej dziedzinie. Mateusz Chłodnicki - pomysłodawca projektu - zakłada, że nagrana wypowiedź będzie zawierać najistotniejsze aspekty poruszanego problemu i że jesteś w stanie w ciągu 15 minut przyswoić potrzebną Tobie w danej chwili wiedzę.

Dlaczego Pigułki Wiedzy mogą być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem Twoich problemów?

  • są krótkie, więc bez problemu będziesz się w stanie skupić na przekazywanej wiedzy i szybko ją przyswoić, zanim Twój mózg zacznie się nudzić :-)
  • przekazują wiedzę na jeden konkretny interesujący Ciebie temat;
  • wiedza przekazywana jest przez osobę, która jest praktykiem w danym temacie;
  • do przekazywanych informacji możesz wielokrotnie powracać i odtwarzać;

Możesz w to wierzyć lub nie, ale ja uważam, że Pigułki Wiedzy to świetny pomysł, który znacznie zmieni sposób przekazywania praktycznej wiedzy! Dzięki nim dostaniesz niezwykle praktyczną i gotową do zastosowania wiedzę.

Zobacz film promujący całą ideę: Pigułki wiedzy

Nie lubię długich artykułów i filmów edukacyjnych. Często niestety wraz z ich długością wcale nie zwiększa się ilość przekazywanych informacji i to, co autor miał na myśli można by było przekazać w bardziej konkretnej formie. Zwłaszcza przeszkadza mi to, gdy szukam określonej informacji i potrzebuję jej pilnie jak np. jak związanie faszerowanego indyka, żeby się nie rozpadł a trochę mi się śpieszy, bo piekarnik już gorący.
Oceń ten wpis:

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w szkole ponadgimnazjalnej.


Pierwszy Certyfikowany Administrator Joomla! w Polsce.


Autor książek i e-booków na temat Joomla!. Autor bloga: www.slawop.net, w którym porusza zagadnienia związane z CMS Joomla! i wykorzystaniu go, jako fantastycznego narzędzia, które ułatwia innym tworzenie ich własnego miejsca w sieci.


Prowadzi własną firmę świadczącą usługi związane z tworzeniem oraz administrowaniem serwisów opartych o CMS Joomla!


Współorganizator Joomla! User Group Jawor


Uwielbia ekstremalnie szybką jazdę na rolkach! Fan rozwoju osobistego i ciągłych zmian :-)


I love Joomla! Why?


Because Joomla! is Doing Great Things with Great People :-)


And My favourite sentence:Don't Let Anybody Steal Your Dreams!


Komentarze

  • Umieść swój komentarz jako pierwszy!

Zostaw komentarz

Gość
Gość poniedziałek, 17 grudzień 2018

Najnowsze komentarze

Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???

Joanna

Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna :)

Informatyk

co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?

Sławomir
05.11.2018 w DJ Image Slider

Właśnie, powinien się pojawić … . Oczywiście skorzystam z rady i zapytam u źródeł. Jeśli dowiem się czegoś mądrego, podzielę się wiedzą, może komuś się przyda. Dziękuję, pozdrawiam, Andrzej

Andrzej
Andrzeju, jeżeli w Ustawieniach podstawowych w zakładce Narzędzia na stronie w polu Powrót do góry masz aktywny przycisk Włączone, to taki przycisk powinien pojawić się u Ciebie na stronie już po prze...