Szablony dla Joomla!, strony OnePage i Social Media

Szablony dla Joomla!, strony OnePage i Social Media

Kolejne spotkanie, kolejna porcja wiedzy i kolejne nowe znajomości :-)

Każde Nasze spotkanie to swego rodzaju selekcja! Kiedy organizowaliśmy w czerwcu pierwsze na Dolnym Śląsku spotkanie użytkowników i miłośników Joomla!, była piękna słoneczna pogoda i zapewne niektórzy mieli świetną wymówkę, aby nie przyjść, bo cieplutko, lepiej pojechać nad wodę, na działkę, na trawkę lub w domu spokojnie pooglądać TV. Teraz w poprzednią sobotę, 17.01.2015 r. było ciemno, zimno, wietrznie i mżawka. To także wyśmienita wymówka, aby zostać w domu i pobawić się pilotem TV ;-)

I pomimo tego, niesamowite jest to, że ze spotkania na spotkanie pojawia się coraz więcej osób!

Uczestnicy drugiego spoptkania JUG Jawor

Mamy nadzieję, że dla tych, którzy uczestniczyli w drugim spotkaniu Joomla! User Group Jawor, nie był to czas stracony. Wiemy z doświadczenia, że podczas takich spotkań często nawiązują się ciekawe relacje, często przyjacielskie, które są czymś więcej niż tylko wspólnym szkoleniem lub biznesem.

Kochani, dziękujemy Wam bardzo serdecznie za obecność, wspólnie spędzony czas i wspaniałą atmosferę.
Mamy nadzieję, że oprócz cennych prezentów wynieśliście także sporo wiedzy i nowych znajomości ;-)
Szczególne podziękowania chciałbym skierować do Naszych gości: Michała Trzepizura i Adama Krajewskiego, którzy zechcieli przyjechać ze Śląska i podzielić się swoją wiedzą. Gorące słowa uznania należą się Adamowi, który pomimo poważnej choroby - jeszcze dzień przed wyjazdem leżał plackiem w łóżku - przyjechał, bo po prostu obiecał i tyle! Jak wiele znasz osób, na słowie których możesz polegać? Nie jest ich wiele, prawda? Teraz już wiem, że Adam należy do tej elitarnej grupy, która dotrzymuje danego słowa! Adam, jeszcze raz DZIĘKUJĘ!

Dlaczego tak emocjonalnie do tego podchodzisz? Co jest takiego w tym jakimś Joomla!, że tak się tym jarasz? Otóż kolejny raz podkreślam, że być może nie widzisz tego co jest tak na prawdę przed Tobą! Należałoby powiedzieć, nie co jest przed Tobą, a KTO jest przed Tobą ;-) TO LUDZIE! To przecież My sami tworzymy tak niesamowitą społeczność, która wspiera i motywuje się nawzajem.

Chcesz należeć do grona tych osób? Nic prostszego! Po prostu nie rób sobie wymówek, kiedy trzeba coś zrobić, gdzieś pojechać lub czegoś nowego się nauczyć.

OK, tyle tytułem wstępu. Pora na trochę informacji o samym spotkaniu ;-)

Otóż podobnie jak poprzednie, zorganizowaliśmy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Kilka godzin wcześniej miałem przyjemność przywitać się i chwilkę porozmawiać z Naszymi gośćmi: Michałem Trzepizurem i Adamem Krajewskim wraz z jego sympatyczną i ciągle uśmiechniętą partnerką Basią.

Dzięki uprzejmości przesympatycznej Pani Halinki prowadzącej restaurację DUKAT, dla Naszych gości czekały pięknie urządzone apartamenty, w których mogli chwilę odpocząć i odświeżyć się przed spotkaniem.

Mamy nadzieję, że miłą niespodzianką dla Michała i Adama były przygotowane przez Nas drobne upominki, związane z Naszym miastem: kalendarz na 2015 r, piękne albumy pokazujące ciekawe miejsca w Jaworze i okolicach, super jaworskie kubki, ekstra koszulki promujące miasto Jawor i JUG Jawor. Wszystkie prezenty zostały zapakowane do porządnych jaworskich toreb.

Goście drugiego spotkania JUG Jawor

Nadruki JUG Jawor na koszulkach zostały wykonane przez Grzegorza Kocwina, Naszego partnera medialnego: Jaworską Szufladę.

Nie było by tego, gdyby nie zaangażowanie Daniela Śmiłowskiego oraz zrozumienie i wsparcie władz miasta Jawora i samego burmistrza Emiliana Bery. Daniel uczestniczył w pierwszym spotkaniu JUG Jawor. Od tego czasu angażuje się i pomaga w organizacji JUG Jawor. Mieliśmy także okazję wspólnie wybrać się na spotkanie Joomla! User Group Silesia, które odbywało się 320 metrów pod ziemią :-) Więcej na temat tego spotkania przeczytasz w artykule: Joomla! 320 metrów pod ziemią.

Wracając do tematu...

Zanim spotkanie rozpoczęło się na dobre, przez kilka minut partnerzy medialni spotkania postanowili zebrać materiał do swoich publikacji i zaczęło się! Ustawianie tła, wywiady, zdjęcia, autografy... oj zagalopowałem się ;-) Bardzo się cieszę, że udało się namówić Michała Trzepizura na krótki wywiad dla TV Jawor.

Wywiad z Michałem Trzepizurem w TV Jawor

O szesnastej z minutami rozpocząłem spotkanie witając wszystkich uczestników i zaproszonych gości. To także okazja do prezentacji Naszych partnerów oraz sponsorów i prezentów jakie zafundowali. Pod koniec niespodzianka: krótki filmik z pozdrowieniami od Danuty Idzik, która gościła u Nas w czerwcu, ale niestety nie mogła być teraz z Nami. Sympatyczną niespodziankę zrobił Adam Krajewski dzwoniąc do Danuty w trakcie mojego powitania. Adam włączył w telefonie tryb głośnomówiący i wszyscy mogliśmy pozdrowić zaskoczoną Danutę i usłyszeć bezpośrednio od niej słowa pozdrowień :-)

Sławomir Pieszczek - powitanie gości i uczestników JUG Jawor

Pierwsza prelekcja, to wystąpienie Michała Wargackiego, który na żywo pokazał Nam jak za pomocą rozszerzenia Smart Slider 2 utworzyć witrynę typu One Page. Wszyscy mogliśmy przekonać się jak łatwe jest korzystanie z tego rozszerzenia i od razu widzieć efekty pracy budowanej witryny. 

Michał pokazał także, w jaki sposób zdefiniować film wideo jako tło strony. To bardzo ciekawe rozwiązanie uatrakcyjniające wygląd strony.

Michał Wargacki - OnePage ciekawy sposób tworzenia stron WWW

Kolejna prelekcja to moje wystąpienie w którym pokazałem, jak utworzyć własny szablon dla Joomla! nie posiadając umiejętności programowania. Podczas swojego wystąpienia chciałem pokazać uczestnikom, jak za pomocą darmowego framework'a EF4 i darmowego szablonu JM-Services, stworzyć własny, dostosowany do wymagań konkretnego serwisu szablon.

Wybrałem dwie bardzo interesujące funkcjonalności: Theme Customizer oraz Layout builder.

Za pomcą pierwszego można dosłownie za pomocą kilku kliknięć zmienić kolory oraz ustawienia czcionek i od razu mieć podgląd dokonanych zmian. Jest to możliwe, ponieważ Theme Customizer widoczny jest i działa od strony frontowej witryny.

Layout builder to jedna z najciekawszych opcji, dzięki którym można niemal całkowicie przebudować wygląd szablonu zmieniając układ poszczególnych jego elementów.

Sławomir Pieszczek - Jak stworzyć własny szablon dla Joomla!

Po prelekcji zaproponowaliśmy uczestnikom dłuższą przerwę i poczęstunek różnych rodzajów pizzy wykonanych i dostarczonych specjalnie dla uczestników przez Naszego gastronomicznego sponsora Pizzerię Nisza.

Przerwy to doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów, poznania się nawzajem oraz krótkich luźnych dyskusji na temat Joomla! Jeszcze sympatyczniej jest kiedy można to zrobić z filiżanką pysznej kawy lub herbaty, którą mieliśmy zapewnioną dzięki uprzejmości pań z administracji PCKZiU: Agnieszki Segdy i Patrycji Gołębiowskiej. Serdecznie dziękujemy!

Cathering podczas JUG Jawor

Druga część spotkania rozpoczęła się od krótkiego wystąpienia redaktora naczelnego kwartalnika IT w Edukacji, Pana Jacka Ścibora, który w niezwykle interesujący sposób przedstawił swój punkt widzenia na zastosowanie technologii informacyjnej w szkołach. Pan Jacek zaprosił Nas także na organizowane przez firmę PRESSCOM, wydawcę kwartalnika IT w Edukacji spotkania i konferencje. Wspomniał także o ciekawym projekcie Superbelfrzy RP.

Jacek Ścibor - redaktor naczelny kwartalnika IT w Edukacji

Kolejna prelekcja to wystąpienie Adama Krajewskiego, który w niezwykle interesujący sposób przedstawił Nam kilka zagadnień związanych z Social Media. Adam powiedział o kilku bardzo ważnych zasadach, jakimi powinniśmy kierować się umieszczając treści w Social Mediach oraz pokazał algorytm, który Facebook wykorzystuje do wyświetlania naszych treści.

Bardzo pouczające były przedstawione przez niego przykłady reakcji na krytykę w Social Mediach. Na pewno wielu z Nas dało to sporo do myślenia ;-)

Adam Krajewski - Social Media - Tip &Trick

Na koniec głos zabrał Michał Trzepizur, który opowiedział o bardzo ciekawym rozszerzeniu (MM-ContentSocialLocker), za pomocą którego możemy ukryć część treści serwisu, np. artykuł, plik do pobrania, video itp. i dopiero w zamian za podzielenie się w mediach społecznościowych, użytkownik otrzymuje dostęp do tych treści.

Michał Trzepizur - kilka słów o MM-ContentSocialLocker

Na zakończenie spotkania - tradycyjnie emocje podczas losowania prezentów ufundowanych przez sponsorów Joomla! User Group Jawor:

Atmosfera była pełna napięcia kiedy Ewelina losowała karteczki z nazwiskami uczestników. Jest mi niezmiernie miło ściskać dłonie zadowolonym i uśmiechniętym osobom, które podchodziły po odbiór swojej nagrody!

Tym razem prezentów było tak dużo, że żaden uczestnik nie wyszedł z pustymi rękami :-)

 Rozdawanie prezentów dla uczestników JUG Jawor

Czas tak szybko pędził, że zanim się spostrzegliśmy było już grubo po 20:00. Pora na wspólną, pamiątkową fotografię :-)

Uczestnicy spotkania Joomla! User Group Jawor
Obsługa Foto podczas spotkania JUG Jawor: FOTOMICH

No kolejny punkt programu. After Party w restauracji DUKAT!

Wszyscy, którzy mieli jeszcze za mało wrażeń i własnego towarzystwa przenieśli się właśnie tam. Było rewelacyjnie, sympatyczna atmosfera i swoboda przebywania we własnym towarzystwie spowodowała, że wszyscy bawiliśmy się niemal do pierwszej w nocy :-)

Międzyczasie Adam przeprowadził ze mną dosyć obszerny wywiad. Mam nadzieję , że niebawem zostanie opublikowany i nie znajdzie się w nim zbyt dużo moich yyy, eee, mmmm ;-)

W rewanżnu, korzystając ze sprzętu Adama zamieniliśmy się rolami i tym razem ja przeprowadziłem z nim wywiad! Liczę na to, że nie usunie go ze swoich dysków i autoryzuje go dla mnie do publikacji!

Niestety wszystko co dobre kończy się z reguły szybciej aniżeli byśmy chcieli. W niedzielę po sympatycznej rozmowie przy kawce musieliśmy pożegnać Naszych gości ze Śląska :-(

Pożegnanie gości JUG Jawor

Pocieszające jest to, że już niebawem się spotkamy ponownie! Przecież będą kolejne spotkania Joomla! User Group w całej Polsce oraz kolejne spotkania JUG Jawor.

Już dzisiaj planujemy kolejne spotkanie w czerwcu i zapraszamy wszystkich Joomla! Fanów z całego świata :-) Tym razem chcemy, aby spotkanie było nietypowe i w nietypowych warunkach. Ale na razie ciiii! Nic nie powiem ;-) Szczegóły wkrótce!

Koniecznie śledź Nasz Fanpage, aby być na bieżąco z aktualnymi informacjami!

Więcej fotek z tego spotkania zobaczysz na Naszym Fanpage: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.780771281997577.1073741835.652220714852635&type=1

Oficjalny serwis Joomla! User Group Jawor: jug-jawor.joomla.pl

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami dotyczącymi Naszych spotkań, polub Nasz fanepage: www.facebook.com/jugjawor

DO ZOBACZENIA!

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?

Własny szablon dla Joomla!? Z Gantry to proste! - ...
Jak nie dotykając kodu, stworzyć własny szablon dl...

Podobne wpisy

 

  By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.slawop.net/

  Najnowsze komentarze

  Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
  13 wrzesień 2019
  Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
  Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
  09 czerwiec 2019
  "Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
  Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
  10 maj 2019
  Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
  Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
  03 styczeń 2019
  Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
  Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
  02 styczeń 2019
  Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...