Paź
29

Moja przygoda z Joomla! - Danuta Idzik

 

Danuta Idzik
Autor zdjęcia: Tomasz Karolski

Danutę, po raz pierwszy miałem przyjemność spotkać podczas drugiej edycji niesamowitej, imprezy JoomlaDay Poland 2013 w Łodzi.

JoomlaDay, to coroczne święto entuzjastów Joomla! Jeżeli jeszcze do tej pory nie miałeś okazji w niej uczestniczyć, to koniecznie obiecaj sobie, że na JoomlaDay 2015 MUSISZ BYĆ!

Ale wracając do Danuty ;-)

Bardzo często uczestnicy JoomlaDay, którzy biorą udział po raz pierwszy w tego typu imprezie spodziewają się suchych wykładów (ciekawe jak wyglądają mokre ;-)), podobnych do wykładów na uczelniach i różnego rodzaju kursach. Nie spodziewają się, że po zakończeniu imprezy, po przyjeździe do domu będą tęsknić za innymi Joomlaholikami :-)
Dokładnie taka sytuacja miała miejsce w przypadku Danuty, która wówczas przyjechała wspólnie ze swoim przyjacielem Przemkiem Wróblem.

Oboje nie spodziewali się, że spotkają tak życzliwych i przyjaznych ludzi, z którymi w ciągu dwóch dni zawiąże się nić przyjaźni.

Każdy, kto trochę bliżej pozna Danutę, wie, jak duże pokłady energii, wdzięku i ciepła dla innych ludzi w niej drzemią. Pomimo wielu obowiązków związanych z wychowaniem dwóch uroczych córek oraz pracy zawodowej, ma mnóstwo energii, aby angażować się w różne projekty związane z pomocą społeczności Joomla!

Śmiem twierdzić, ze to właśnie dzięki niej zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu lokalne spotkania miłośników Joomla!, tzw. JUG-i (Joomla! User Group). To dzięki jej inicjatywie, wspólnie z Przemkiem Wróblem i Michałem Trzepizurem zorganizowane zostało pierwsze historyczne lokalne spotkanie Joomla! User Group Silesia.

Czytaj dalej
  7461 odsłon
18 komentarze
7461 odsłon
 18 komentarze
Paź
26

Wiek nie ma znaczenia - moja przygoda z Joomla!

Wiek nie ma znaczenia - moja przygoda z Joomla!

Jestem bardzo dumny z tego, że dzięki mojej pracy wiele osób może zaistnieć w sieci i rozpocząć swoją przygodę z Joomla!

Dostaję sporo maili z podziękowaniami od czytelników swojego bloga oraz kursantów Darmowego Kursu Joomla! 2.5. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że z wieloma zawiązała się swego rodzaju nić przyjaźni ;-) Mimo faktu, że z większością osób nie miałem okazji porozmawiać w tzw. realu, to zdaje mi się, że znamy się dosyć dobrze.

Od jakiegoś czasu kiełkuje w mojej głowie pomysł, aby inni mogli podzielić się swoją historią dotyczącą przygody z CMS Joomla!
Jako pierwszą, chciałbym Wam przedstawić historię człowieka, z którego jestem szczególnie dumny. Dlaczego? Ponieważ należy on do tych ludzi, którzy pomimo swojego dużego doświadczenia i bagażu życiowego, nadal chce się uczyć i odkrywać nowe rzeczy :-)

No dobrze, wystarczy już tego wstępu! Poznajcie historię Janusza:

Czytaj dalej
  9613 odsłon
7 komentarze
9613 odsłon
 7 komentarze
Sty
24

JAMP i MMAccess - wywiad z Michałem Trzepizurem

JAMP i MMAccess - wywiad z Michałem Trzepizurem

Czasami mamy pewne obawy, kiedy trzeba zapłacić pieniądze za wejście na jakieś szkolenie, imprezę, na którą wybieramy się po raz pierwszy. Człowiek zastanawia się, czy warto wydać kasę i czy przypadkiem nie będzie to strata czasu i pieniędzy.

Szczerze mówiąc osobiście takich obaw nie miałem decydując się na uczestnictwo w Joomla Day we wrześniu 2012 r. Ale podejrzewam, że większość osób, którym proponowałem spotkanie podczas tej imprezy, takie obawy miało.

Dla mnie od samego początku była to okazja do nauki oraz zobaczenia na żywo i poznania wielu osób, którzy związani są bardzo blisko z projektem Joomla!

Teraz mogę powiedzieć, że uczestnictwo w Joomla! Day, było jedną z moich najlepszych decyzji, jakie podjąłem w ostatnim czasie :-) O tym jak było próbowałem napisać w artykule: Joomla! Day Poland - Jak było?

Pisałem już o tym, że poznałem wówczas wiele fantastycznych osób – entuzjastów CMS Joomla!

W ostatni dzień roku 2012 opublikowałem rozmowę z Kamilem Ciaś , z którym nadal utrzymuję przyjacielskie relacje.

Niektórych osób nie udało mi się poznać osobiście podczas Joomla! Day. Ale od czego mamy technologię i Internet ;-)

W połowie listopada 2012, Michał zaczepił mnie na Facebook'u z pytaniem dlaczego próbuję się zalogować do panelu administracyjnego oficjalnego serwisu projektu Joomla! w Polsce:  www.joomla.pl. Nie wiedział, że to młodzież z instytucji w której pracuję. Mieliśmy wówczas sporo śmiechu, ponieważ okazało się, że próbowano wielokrotnie  zalogować się do jednego z najważniejszych w Polsce serwisów dotyczących Joomla! wykorzystując domyślną nazwę administratora oraz hasło ;-)

Michał Trzepizur – o nim tutaj mowa, jest wiceprezesem Fundacji PCJ "Otwarte Źródła" oraz administratorem wielu serwisów opartych na CMS Joomla! , w tym m.in. Polskiego forum Joomla! Aby pomóc osobom, które nie potrafią poradzić sobie z problemami pojawiającymi się podczas tworzenia i testowania witryn na komputerze lokalnym, stworzył program JAMP (Joomla! Apache MySQL PHP).

Stefan Wajda (Zwiastun) i Michał Trzepizur
Stefan Wajda (Zwiastun) i Michał Trzepizur

Kilka dni temu, podczas rozmowy online, zapytałem Michała, czy znalazłby czas aby udzielić wywiadu dla czytelników mojego bloga. Zgodził się i dzięki temu możesz go poznać trochę bliżej :-)

Przeczytaj wywiad z Michałem:

Czytaj dalej
  5688 odsłon
4 komentarze
5688 odsłon
 4 komentarze
Gru
31

Bezpieczeństwo w Joomla! - wywiad z Kamilem Ciaś

Bezpieczeństwo w Joomla! - wywiad z Kamilem Ciaś

Jakiś czas temu – dokładnie 25 września 2012 r. napisałem kilka słów na temat moich wrażeń z pierwszego w Polsce Joomla! Day: Joomla! Day Poland - Jak było?

Napisałem w nim między innymi, że miałem szczęście poznać osobiście kilka osób, które należą do czołówki osób aktywnie rozwijających CMS Joomla! zarówno w Polsce, jak i na świecie, takich jak: Brian Teeman, Ryan Ozimek, Nicholas Dionysopoulos, Stefan Wajda, Paweł Frankowski, Michał Trzepizur, Tomek Dziuda.

Niesamowitym zaszczytem i przyjemnością było poznanie dwóch osób: Piotrka Buczkowskiego i Kamila Ciaś. Piotrek przyleciał wraz ze swoją żoną aż ze Szkocji. Kamila poznałem w pierwszy dzień tuż przed obiadem. Obaj czekając na obiad podziwialiśmy widoki na brzegu Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Po krótkiej wymianie zdań i rozmowie o pogodzie, zaczęliśmy dyskusję dotyczącą bezpieczeństwa w systemach informatycznych, w tym między innymi w Joomla! Wymieniliśmy się wówczas śmiesznymi spostrzeżeniami dotyczącymi zachowań użytkowników. To zarówno śmieszne, jak i zatrważające, jak wiele osób lekkomyślnie podchodzi do tak ważnego zagadnienia, jakim jest bezpieczeństwo systemu informatycznego. Podczas naszej rozmowy uświadomiłem sobie, że nie tylko w środowisku, w którym ja się obracam zdarzają się takie sytuacje, jak zapisywanie hasła na półce pod klawiaturą, lub na monitorze :-) To także zdarza się niemal w każdym środowisku!

Czytaj dalej
  7704 odsłon
11 komentarze
7704 odsłon
 11 komentarze

Najnowsze komentarze

Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
13 wrzesień 2019
Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
09 czerwiec 2019
"Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
10 maj 2019
Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...