Maj
21

Wyszukiwarka indeksująca - Mapy treści i Filtry wyszukiwania

Wyszukiwarka indeksującaPamiętasz jak w artykule: Wyszukiwarka indeksująca (Smart Search), napisałem, że jedną z najistotniejszych funkcjonalności w najnowszym wydaniu Joomla! 2.5 jest rozszerzenie: Wyszukiwarka Indeksująca (Smart Search), która z założenia, powinna zastąpić dotychczasowy komponent Wyszukiwarka (Search) - com_search istniejący od co najmniej 2005 roku?

Pod koniec artykułu obiecałem, że w najbliższym czasie pokażę Tobie do czego służą i jak używać mapy treści oraz filtry wyszukiwania. Aby nie być gołosłownym, zostawiam wszystko i zabieram się za to co obiecałem! Artykuł ten jest kontynuacją artykułu Wyszukiwarka indeksująca (Smart Search). Jeżeli jeszcze nie masz włączonej wyszukiwarki indeksującej oraz zindeksowanych treści, wróż do tego artykułu i wykonaj niezbędne czynności!

Czytaj dalej
  8484 odsłon
5 komentarze
8484 odsłon
 5 komentarze
Mar
05

Wyszukiwarka indeksująca (Smart Search)

WyszukiwanieJedną z najistotniejszych funkcjonalności w najnowszym wydaniu Joomla! 2.5 jest rozszerzenie: Wyszukiwarka Indeksująca (Smart Search). Z założenia, Wyszukiwarka Indeksująca powinna zastąpić dotychczasowy komponent Wyszukiwarka (Search) - com_search, który istnieje od co najmniej 2005 roku.

Komponent nowej wyszukiwarki umożliwia indeksowanie treści Twojego serwisu, dzięki czemu wyniki wyszukiwania wyświetlane są dynamicznie - podobnie jak w wyszukiwarce Google :-)

Pamiętaj jednak, że po instalacji Joomla! 2.5, domyślnie wyszukiwarka indeksująca jest wyłączona!

Jak włączyć Wyszukiwarkę Indeksującą (Smart Search)?

Kliknij w menu Komponenty pozycję Wyszukiwarka Indeksująca:

Menu Komponenty/Wyszukiwarka Indeksująca

W oknie Wyszukiwarka: Indeksowanie treści zobaczysz przybornik (zwróć uwagę na dwa przyciski: Indeksuj oraz Statystyka), trzy zakładki: Indeks zawartości, Mapy treści oraz Filtry wyszukiwania.

Czytaj dalej
  13949 odsłon
22 komentarze
13949 odsłon
 22 komentarze

Najnowsze komentarze

Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...
Gość - Joanna Jak utworzyć własny szablon dla Joomla! nie dotykając kodu? EF4 cz.2
09 grudzień 2018
Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???
Gość - Informatyk Tworzenie bazy danych w CPanelu na Smarthost - instalacja Joomla!
19 listopad 2018
Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna
Gość - Sławomir DJ Image Slider
04 listopad 2018
co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?