A A A
Subskrybuj listę przez RSS Wpisy ze słowem kluczowym pozycjonowanie
7562

pozop3Obiło się Tobie o uszy takie powiedzenie, że jeżeli czegoś nie można znaleźć w sieci, to ta rzecz prawdopodobnie nie istnieje? Jak się zastanowić, to coś w tym jest prawda?

Jak masz jakiś problem, czy szukasz jakiegoś rozwiązania swoich problemów, to co robisz? Ja bardzo często pytam wujka Google ;-) A ty?

Moim zdaniem w dizsiejszych czasach żadna firma nie może pozwolić sobie na internetowy niebyt. Jednak pomimo tego, że część ma nawet ładne, funkcjonalne stronki, to nikt o tym nie wie!

Jeżeli nie zadbasz o odpowiednie pozycjonowanie i optymalizację Twojego serwisu, to nie licz na to, że ludzie sami znajdą Twój serwis w Internecie!

Nie mam czasu dzisiaj, aby rozwodzić się nad tym zagadnieniem. Zresztą nawet bym Tobie nie zawracał głowy, gdyby nie fakt, że dostałem informację, że TYLKO DZISIAJ (11.02.2012), dostępna jest o dwie dychy tańsza książka Pozycjonowanie i optymalizacja stron. Jak to się robi.

Mam tą książkę i mogę polecić ją Tobie z czystym sumieniem, tym bardziej, że napisana jest przez polskich autorów, którzy znają nasze rodzime realia! Szkoda tylko, że wydałem na nią 69,00 zł zamiast 48,30 :-(

Masz okazję tylko dzisiaj do końca dnia nabyć ją po promocyjnej cenie.
Normalnie kosztuje ona 69,00 zł, ale w dniu dzisiejszym możesz ją kupić za 48,30 zł!

Jeżeli chcesz oszczędzić 20,70 zł, to kliknij w ten link:
www.slawop.net/pp/pozycjonowanie_i_optymalizacja_stron.html

Oceń ten wpis:
16979

W maju w artykule Pozycjonowanie - od czego zacząć?, napisałem że jedną z łatwiejszych metod, które wpływają na pozycję serwisu, jest dodanie go do katalogów stron WWW. Przedstawiłem w nim kilka porad, czym kierować się w wyborze katalogów i zaproponowałem na koniec abyś zrobił swoją własna listę wartościowych katalogów stron WWW.

Chciałbym teraz przedstawić Tobie swoją własną listę, koszty jakie poniosłem zapisując swoją nową stronę oraz efekty jakie przyniosły te działania.

Czytaj dalej
Oceń ten wpis:
4783

Google AnalyticsOd dawna nie mogłem przekroczyć granicy 100 unikalnych odwiedzin www.slawop.net. Ostatnio przekroczona setka była 8 marca 2011 r. - wtedy zacząłaem prowadzić bloga :-). Wczoraj, 23 maja 2011 r. mój serwis zanotował 108 unikalnych odwiedzin! Piszę o tym nie dlatego, aby się chwalić (chociaż to też, bo to dla mnie jakiś dowód, że ktoś tutaj zagląda), ale dlatego, aby pokazać Tobie, jaki wpływ na oglądalność Twojego serwisu ma to o czym piszesz i jak często.

Spróbuję dokonać analizy oglądalności w zależności od częstotliwości wpisów oraz tematyki. Nie będę analizował innych danych, skupię się TYLKO na odwiedzinach. Spójrz na wykres poniżej. Pokazuje on statystyki odwiedzin od stycznia do maja 2011 r., przedstawione przez Google Analytics.

Statystyki Google Analytics - od stycznia do maja 2011

Jak widać powstała niezła piła z nieregularnymi ostrzami :-)

Czytaj dalej
Oceń ten wpis:
Oznaczone w: pozycjonowanie
6649

Od czego zacząć?

Każdy, kto posiada swój serwis WWW, niezależnie od tego, czy jest to osoba prywatna, firma czy instytucja, chciałby aby jego serwis był "widziany" w Internecie. Widoczność serwisu nie nastąpi z chwilą wykupienia domeny i skopiowania plików na serwer FTP. Ta widoczność objawia się przede wszystkim tym, że Twoja strona pojawia się w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych.

Proces, czy też czynności, działania jakie wykonuje się aby zwiększyć widoczność, nazywa się pozycjonowaniem. Jeżeli na dane zapytanie internauty, który wpisze je w wyszukiwarkę, na czele listy znajduje się Twój serwis, to jest duże prawdopodobieństwo, że Twoją stronę zobaczy więcej osób. Tutaj rządzi zasada: im wyższa pozycja w wyszukiwarce, tym więcej osób zajrzy na Twoją stronę!

Zarówno w Polsce jak i na świecie prym wiedzie wyszukiwarka Google. Od kilku lat można obserwować, że dominuje ona na całym rynku. Zerknij na zestawienie serwisu ranking.pl. Jak widzisz w podobnym okresie w przeciągu ostatnich trzech lat, wyszukiwarka Google posiada powyżej 95% rynku.

Ranking wyszukiwarek

Oczywistym jest wobec tego, że podczas optymalizacji serwisu należy koncentrować się na tej wyszukiwarce.

Czytaj dalej
Oceń ten wpis:
Oznaczone w: pozycjonowanie

Najnowsze komentarze

Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???

Joanna

Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna :)

Informatyk

co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?

Sławomir
05.11.2018 w DJ Image Slider

Właśnie, powinien się pojawić … . Oczywiście skorzystam z rady i zapytam u źródeł. Jeśli dowiem się czegoś mądrego, podzielę się wiedzą, może komuś się przyda. Dziękuję, pozdrawiam, Andrzej

Andrzej
Andrzeju, jeżeli w Ustawieniach podstawowych w zakładce Narzędzia na stronie w polu Powrót do góry masz aktywny przycisk Włączone, to taki przycisk powinien pojawić się u Ciebie na stronie już po prze...