A A A
Subskrybuj listę przez RSS Wpisy ze słowem kluczowym Joomla! 1.6
6097

joow16Czy nazwa Joomla! obiła się już Tobie kiedyś o uszy? Pewnie TAK! Obecnie popularność tego systemu bije wszelkie rekordy! Dlaczego? Ponieważ niecodziennie spotyka się tak rewelacyjne narzędzie, dostępne całkowicie ZA DARMO, a umożliwiające bezproblemowe tworzenie zarówno prostych, jak i zaawansowanych stron internetowych.

Trzy miesiące temu (13.03.2011 r.) na stronach Polskiego Centrum Joomla! pojawiła się informacja, że dostępny jest już pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6. Pobrać go można bezpośrednio z centralnej składnicy pakietów Joomla! Pisałem o tym w artykule: Już jest pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6.

Czytaj dalej
Oceń ten wpis:
9122

Zmiana rozmiaru czcionkiJakiś czas temu w artykule Struktura serwisu WWW pisałem, że nie ma stron idealnych. Mimo tego, że nie sposób zaprojektować witrynę, która będzie podobała się dosłownie wszystkim, każdy chciałby mieć serwis, który podoba się większości odwiedzających go internautów.

Zapewne już zauważyłeś, że Internet staje się potężnym medium informacyjnym, reklamowym, marketingowym. To nie telewizja, ani radio jest obecnie tzw. czwartą władzą! To Internet! Korporacje wydają fortuny na zatrudnianie wysokiej klasy specjalistów takich jak webmasterzy, graficy, copywriterzy, psycholodzy, marketingowcy itp.

Niestety przeciętny webmaster nie ma dostępu do takich funduszy, więc radzi sobie jak może ;-)

Idealnie byłoby gdyby strona internetowa wzbudzała zainteresowanie internautów, podobała im się oraz poruszanie się po niej byłoby proste i intuicyjne. Na przykład nie każdy internauta ma doskonały wzrok i jeżeli zaprojektujesz zbyt małą czcionkę, to mimo iż prezentowane przez Ciebie treści będą niezwykle ciekawe, nie zainteresuje się nimi, ponieważ będzie miał trudności z ich odczytaniem. Nie każdy przecież wie, że w większości najnowszych przeglądarek wystarczy przytrzymać na klawiaturze klawisz CTRL i nacisnąć klawisz + (plus), aby powiększyć zawartość okna lub klawisz - (minus), aby go zmniejszyć. Nie każdy również wie, że wystarczy nacisnąć na klawiaturze kombinację klawiszy CTRL+0 (zero), aby powrócić do pierwotnej wielkości zawartości okna. A może dać taką możliwość użytkownikowi Twojego serwisu, aby klikając odpowiednie linki (przyciski) mógł sobie zwiększać lub zmniejszać tekst? Widziałeś już takie serwisy?

Czytaj dalej
Oceń ten wpis:
17763

network-errorNie tak dawno w artykule "Joomla! i MySQL na home.pl" pisałem o problemach z MySQL na serwerach home.pl. W połowie marca ukazała się informacja, że dostępny jest już pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6. Nie pozostaje nic innego jak dogłębne zapoznanie się z nową wersją i przetestowanie jej w działaniu.

Zabieram się do pracy: pobieram najnowszą wersję Joomla! 1.6, instaluję na serwerze lokalnym, sprawdzam testuję, instaluję  - wszystko ekstra, ładnie pięknie! Instaluję pakiet języka polskiego dla Jooml! 1.6, tworzę testową templatkę - działa, wszystko chodzi perfect :-)

Pora na testy w środowisku produkcyjnym - wrzucam pliki na home.pl, tworzę nową bazkę, wstukuję odpowiedni adres i ... ZNOWU ZONK :-(

Warning: strpos() [function.strpos]: Empty delimiter in /libraries/joomla/filesystem/path.php on line 148

Czytaj dalej
Oceń ten wpis:
Oznaczone w: home.pl Joomla! 1.6
6359

joomla-logoDwa dni temu (13.03.2011 r.) na stronach Polskiego Centrum Joomla! pojawiła się informacja, że dostepny jest już pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6. Pobrać go można bezpośrednio z centralnej składnicy pakietów Joomla!

Od dawna grono wolontariuszy skupionych wokół projektu pracowała nad tłumaczeniami i teraz wszyscy możemy korzystać z owoców ich pracy! WIELKIE DZIĘKI I CHWAŁA IM ZA WŁOŻONĄ PRACĘ!

Czytaj dalej
Oceń ten wpis:

Najnowsze komentarze

Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???

Joanna

Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna :)

Informatyk

co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?

Sławomir
05.11.2018 w DJ Image Slider

Właśnie, powinien się pojawić … . Oczywiście skorzystam z rady i zapytam u źródeł. Jeśli dowiem się czegoś mądrego, podzielę się wiedzą, może komuś się przyda. Dziękuję, pozdrawiam, Andrzej

Andrzej
Andrzeju, jeżeli w Ustawieniach podstawowych w zakładce Narzędzia na stronie w polu Powrót do góry masz aktywny przycisk Włączone, to taki przycisk powinien pojawić się u Ciebie na stronie już po prze...