Lut
11

Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak to się robi?

pozop3Obiło się Tobie o uszy takie powiedzenie, że jeżeli czegoś nie można znaleźć w sieci, to ta rzecz prawdopodobnie nie istnieje? Jak się zastanowić, to coś w tym jest prawda?

Jak masz jakiś problem, czy szukasz jakiegoś rozwiązania swoich problemów, to co robisz? Ja bardzo często pytam wujka Google ;-) A ty?

Moim zdaniem w dizsiejszych czasach żadna firma nie może pozwolić sobie na internetowy niebyt. Jednak pomimo tego, że część ma nawet ładne, funkcjonalne stronki, to nikt o tym nie wie!

Jeżeli nie zadbasz o odpowiednie pozycjonowanie i optymalizację Twojego serwisu, to nie licz na to, że ludzie sami znajdą Twój serwis w Internecie!

Nie mam czasu dzisiaj, aby rozwodzić się nad tym zagadnieniem. Zresztą nawet bym Tobie nie zawracał głowy, gdyby nie fakt, że dostałem informację, że TYLKO DZISIAJ (11.02.2012), dostępna jest o dwie dychy tańsza książka Pozycjonowanie i optymalizacja stron. Jak to się robi.

Mam tą książkę i mogę polecić ją Tobie z czystym sumieniem, tym bardziej, że napisana jest przez polskich autorów, którzy znają nasze rodzime realia! Szkoda tylko, że wydałem na nią 69,00 zł zamiast 48,30 :-(

Masz okazję tylko dzisiaj do końca dnia nabyć ją po promocyjnej cenie.
Normalnie kosztuje ona 69,00 zł, ale w dniu dzisiejszym możesz ją kupić za 48,30 zł!

Jeżeli chcesz oszczędzić 20,70 zł, to kliknij w ten link:
www.slawop.net/pp/pozycjonowanie_i_optymalizacja_stron.html

  8476 odsłon
0 komentarze
8476 odsłon
 0 komentarze
Lip
05

Zdobywanie linków - katalogi stron WWW

W maju w artykule Pozycjonowanie - od czego zacząć?, napisałem że jedną z łatwiejszych metod, które wpływają na pozycję serwisu, jest dodanie go do katalogów stron WWW. Przedstawiłem w nim kilka porad, czym kierować się w wyborze katalogów i zaproponowałem na koniec abyś zrobił swoją własna listę wartościowych katalogów stron WWW.

Chciałbym teraz przedstawić Tobie swoją własną listę, koszty jakie poniosłem zapisując swoją nową stronę oraz efekty jakie przyniosły te działania.

Czytaj dalej
  20730 odsłon
6 komentarze
20730 odsłon
 6 komentarze
Maj
24

Ponad setka unikalnych odwiedzin

Google AnalyticsOd dawna nie mogłem przekroczyć granicy 100 unikalnych odwiedzin www.slawop.net. Ostatnio przekroczona setka była 8 marca 2011 r. - wtedy zacząłaem prowadzić bloga :-). Wczoraj, 23 maja 2011 r. mój serwis zanotował 108 unikalnych odwiedzin! Piszę o tym nie dlatego, aby się chwalić (chociaż to też, bo to dla mnie jakiś dowód, że ktoś tutaj zagląda), ale dlatego, aby pokazać Tobie, jaki wpływ na oglądalność Twojego serwisu ma to o czym piszesz i jak często.

Spróbuję dokonać analizy oglądalności w zależności od częstotliwości wpisów oraz tematyki. Nie będę analizował innych danych, skupię się TYLKO na odwiedzinach. Spójrz na wykres poniżej. Pokazuje on statystyki odwiedzin od stycznia do maja 2011 r., przedstawione przez Google Analytics.

Statystyki Google Analytics - od stycznia do maja 2011

Jak widać powstała niezła piła z nieregularnymi ostrzami :-)

Czytaj dalej
  5734 odsłon
3 komentarze
Etykiety:
5734 odsłon
 3 komentarze
Maj
11

Pozycjonowanie - od czego zacząć?

Od czego zacząć?

Każdy, kto posiada swój serwis WWW, niezależnie od tego, czy jest to osoba prywatna, firma czy instytucja, chciałby aby jego serwis był "widziany" w Internecie. Widoczność serwisu nie nastąpi z chwilą wykupienia domeny i skopiowania plików na serwer FTP. Ta widoczność objawia się przede wszystkim tym, że Twoja strona pojawia się w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych.

Proces, czy też czynności, działania jakie wykonuje się aby zwiększyć widoczność, nazywa się pozycjonowaniem. Jeżeli na dane zapytanie internauty, który wpisze je w wyszukiwarkę, na czele listy znajduje się Twój serwis, to jest duże prawdopodobieństwo, że Twoją stronę zobaczy więcej osób. Tutaj rządzi zasada: im wyższa pozycja w wyszukiwarce, tym więcej osób zajrzy na Twoją stronę!

Zarówno w Polsce jak i na świecie prym wiedzie wyszukiwarka Google. Od kilku lat można obserwować, że dominuje ona na całym rynku. Zerknij na zestawienie serwisu ranking.pl. Jak widzisz w podobnym okresie w przeciągu ostatnich trzech lat, wyszukiwarka Google posiada powyżej 95% rynku.

Ranking wyszukiwarek

Oczywistym jest wobec tego, że podczas optymalizacji serwisu należy koncentrować się na tej wyszukiwarce.

Czytaj dalej
  7850 odsłon
3 komentarze
Etykiety:
7850 odsłon
 3 komentarze

Najnowsze komentarze

Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
13 wrzesień 2019
Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
09 czerwiec 2019
"Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
10 maj 2019
Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...