Cze
21

Joomla! 1.6 - prosty przepis na własną stronę WWW

joow16Czy nazwa Joomla! obiła się już Tobie kiedyś o uszy? Pewnie TAK! Obecnie popularność tego systemu bije wszelkie rekordy! Dlaczego? Ponieważ niecodziennie spotyka się tak rewelacyjne narzędzie, dostępne całkowicie ZA DARMO, a umożliwiające bezproblemowe tworzenie zarówno prostych, jak i zaawansowanych stron internetowych.

Trzy miesiące temu (13.03.2011 r.) na stronach Polskiego Centrum Joomla! pojawiła się informacja, że dostępny jest już pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6. Pobrać go można bezpośrednio z centralnej składnicy pakietów Joomla! Pisałem o tym w artykule: Już jest pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6.

Czytaj dalej
  7199 odsłon
2 komentarze
7199 odsłon
 2 komentarze
Cze
13

Joomla 1.6 - sizable text

Zmiana rozmiaru czcionkiJakiś czas temu w artykule Struktura serwisu WWW pisałem, że nie ma stron idealnych. Mimo tego, że nie sposób zaprojektować witrynę, która będzie podobała się dosłownie wszystkim, każdy chciałby mieć serwis, który podoba się większości odwiedzających go internautów.

Zapewne już zauważyłeś, że Internet staje się potężnym medium informacyjnym, reklamowym, marketingowym. To nie telewizja, ani radio jest obecnie tzw. czwartą władzą! To Internet! Korporacje wydają fortuny na zatrudnianie wysokiej klasy specjalistów takich jak webmasterzy, graficy, copywriterzy, psycholodzy, marketingowcy itp.

Niestety przeciętny webmaster nie ma dostępu do takich funduszy, więc radzi sobie jak może ;-)

Idealnie byłoby gdyby strona internetowa wzbudzała zainteresowanie internautów, podobała im się oraz poruszanie się po niej byłoby proste i intuicyjne. Na przykład nie każdy internauta ma doskonały wzrok i jeżeli zaprojektujesz zbyt małą czcionkę, to mimo iż prezentowane przez Ciebie treści będą niezwykle ciekawe, nie zainteresuje się nimi, ponieważ będzie miał trudności z ich odczytaniem. Nie każdy przecież wie, że w większości najnowszych przeglądarek wystarczy przytrzymać na klawiaturze klawisz CTRL i nacisnąć klawisz + (plus), aby powiększyć zawartość okna lub klawisz - (minus), aby go zmniejszyć. Nie każdy również wie, że wystarczy nacisnąć na klawiaturze kombinację klawiszy CTRL+0 (zero), aby powrócić do pierwotnej wielkości zawartości okna. A może dać taką możliwość użytkownikowi Twojego serwisu, aby klikając odpowiednie linki (przyciski) mógł sobie zwiększać lub zmniejszać tekst? Widziałeś już takie serwisy?

Czytaj dalej
  11300 odsłon
7 komentarze
11300 odsłon
 7 komentarze
Mar
30

Joomla! 1.6 na home.pl

network-errorNie tak dawno w artykule "Joomla! i MySQL na home.pl" pisałem o problemach z MySQL na serwerach home.pl. W połowie marca ukazała się informacja, że dostępny jest już pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6. Nie pozostaje nic innego jak dogłębne zapoznanie się z nową wersją i przetestowanie jej w działaniu.

Zabieram się do pracy: pobieram najnowszą wersję Joomla! 1.6, instaluję na serwerze lokalnym, sprawdzam testuję, instaluję  - wszystko ekstra, ładnie pięknie! Instaluję pakiet języka polskiego dla Jooml! 1.6, tworzę testową templatkę - działa, wszystko chodzi perfect :-)

Pora na testy w środowisku produkcyjnym - wrzucam pliki na home.pl, tworzę nową bazkę, wstukuję odpowiedni adres i ... ZNOWU ZONK :-(

Warning: strpos() [function.strpos]: Empty delimiter in /libraries/joomla/filesystem/path.php on line 148

Czytaj dalej
  20353 odsłon
16 komentarze
Etykiety:
20353 odsłon
 16 komentarze
Mar
15

Już jest! Pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6

joomla-logoDwa dni temu (13.03.2011 r.) na stronach Polskiego Centrum Joomla! pojawiła się informacja, że dostepny jest już pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6. Pobrać go można bezpośrednio z centralnej składnicy pakietów Joomla!

Od dawna grono wolontariuszy skupionych wokół projektu pracowała nad tłumaczeniami i teraz wszyscy możemy korzystać z owoców ich pracy! WIELKIE DZIĘKI I CHWAŁA IM ZA WŁOŻONĄ PRACĘ!

Czytaj dalej
  8160 odsłon
0 komentarze
8160 odsłon
 0 komentarze

Najnowsze komentarze

Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
13 wrzesień 2019
Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
09 czerwiec 2019
"Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
10 maj 2019
Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...