Sty
27

Aktualizacja Joomla! 1.7.4

Aktualizacja Joomla 1.7.4We wtorek, tj. 24 stycznia, ponad dwa miesiące od poprzedniej aktualizacji, zostało opublikowane najnowsze wydanie Joomla! 1.7.4. Tak jak poprzednie wydanie, to również poprawia bezpieczeństwo systemu, tak więc warto jak najszybciej zaktualizować swoje serwisy do tej wersji!

Wydanie Joomla! w wersji 1.7.4 zawiera 4 poprawki bezpieczeństwa i ponad 400 poprawek w plikach języka polskiego.

Więcej informacji na temat dokonanych zmian można przeczytać w oficjalnym komunikacie: Joomla 1.7.4 Released.

UWAGA!
24 stycznia została opublikowana również wersja 2.5.0, które jest wydaniem wsparcia długoterminowego - co najmniej 18 miesięcy. W związku z tym zaleca się, aby zaktualizować swoje serwisy do tej właśnie wersji, ponieważ dla wersji 1.7 koniec wsparcia przewidziany jest na 24 luty 2012 r.

Czytaj dalej
  8781 odsłon
6 komentarze
8781 odsłon
 6 komentarze
Gru
09

Padający śnieg w Joomla! 1.7

Święta tuż tuż, ale za oknami plucha i zamiast puszystego, białego śniegu pada deszcz :-(

Ja jestem z tych ciepłolubnych, więc kiedy jest taka ponura pogoda, najchętniej wyjechałbym tam gdzie jest słoneczko i plaża ;-)

Nie wiem jak Ty, ale ja kiedy dzień jest coraz krótszy i słońce zakrywają ciemne chmury z których sączy się deszcz, czuję przygnębienie. Jedynym pocieszeniem dla mnie podczas zimy jest biały puch lecący z nieba. Kiedy napada go odpowiednio dużo, na dworze jest jaśniej, przez co mam wrażenie, że noc nie trwa tak długo. Humor mi się poprawia, bo za oknami piękne krajobrazy. Fascynujące jest to, że podobno nie ma identycznych płatków śniegu - każdy jest inny!

Tak sobie pomyślałem, że kiedy spadnie śnieg za oknami, to można by przygotować swój serwis aby na nim także widać było padający śnieg :-)

Pokażę Tobie jak to zrobić na przykładzie serwisu opartego na Joomla! 1.7. Wykorzystam do tego celu serwis utworzony na podstawie mojego wcześniejszego artykułu: Joomla! 1.7 - instalacja i konfiguracja.

Czytaj dalej
  11905 odsłon
7 komentarze
11905 odsłon
 7 komentarze
Gru
02

Darmowy kurs! Propozycje rozdziałów!

Od kilku miesięcy krąży mi po głowie pomysł, aby przygotować materiał, który mógłby pomóc osobom, które chciałyby zaistnieć w sieci, ale nie bardzo wiedzą od czego zacząć, jakich narzędzi używać i chciałyby się nauczyć podstaw jak stworzyć własny serwis WWW.

Mam taki pomysł, aby w kilkunastu prostych krokach nauczyć ich jak stworzyć profesjonalny serwis WWW oparty na CMS Joomla! 1.7.

Roboczy tytuł przygotowywanego przeze mnie darmowego kursu brzmi: 13 Kroków Do Stworzenia Profesjonalnego Serwisu Opartego Na CMS Joomla! 1.7.

Mam sporo pomysłów, ale nie zawsze wystarczającą ilość czasu aby je zrealizować. W związku z tym chciałbym Cię prosić o pomoc w utworzeniu tego kursu!

Być może Ty sam nie jesteś związany z tą tematyką. Nie ważne – też możesz mi pomóc :-) Przeczytaj poniżej tematy oraz opisy poszczególnych części kursu. Być może część zdań jest dla Ciebie niezrozumiała – jeżeli zwrócisz mi na to uwagę, będę mógł stworzyć materiał, który będzie zrozumiały dla większego grona osób :-)

Czytaj dalej
  7075 odsłon
1 komentarz
7075 odsłon
 1 komentarz
Lis
17

Aktualizacja Joomla! 1.7.3

W poniedziałek, tj. 14 listopada, prawie miesiąc od poprzedniej aktualizacji, zostało opublikowane najnowsze wydanie Joomla! 1.7.3. Tak jak poprzednia aktualizacjia, tak i ta poprawia bezpieczeństwo systemu, tak więc warto jak najszybciej zaktualizować swoje serwisy do tej wersji!

Poprawki dotyczą:

  • Zmiana hasła - słaby mechanizm generowania liczb losowych podczas resetowania hasła, może prowadzić do możliwości zmiany hasła użytkownika przez nieuprawnione osoby;
  • Możliwość ataku XSS (Cross-site Scripting) - niewłaściwe filtrowanie, które może doprowadzić do ataku XSS do zaplecza;
Czytaj dalej
  7446 odsłon
0 komentarze
7446 odsłon
 0 komentarze
Paź
24

Jak skopiować serwis Joomla! na hosting? cz. 3

W poprzednich artykułach opisałem dwie metody przeniesienia Twojego serwisu opartego na Joomla!

Pierwsza - metoda ręczna opisana w artykule Jak skopiować serwis Joomla! na hosting? cz.1, nie wymaga instalacji żadnych rozszerzeń lub skryptów, jednak jest czasochłonna i należy ją wykonywać ostrożnie, aby nie pominąć żadnego kroku.

Druga metoda, opisana w artykule Jak skopiować serwis Joomla! na hosting? cz. 2 - zdecydowanie szybsza i bardziej automatyczna, wykorzystująca komponent Akeeba Backup oraz narzędzie Kickstart.

Tym razem pokażę Tobie coś jeszcze lepszego :-) Teraz wykorzystasz kolejny fantastyczny komponent o nazwie XCloner!

Czytaj dalej
  14877 odsłon
14 komentarze
14877 odsłon
 14 komentarze

Najnowsze komentarze

Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
13 wrzesień 2019
Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
09 czerwiec 2019
"Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
10 maj 2019
Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...