Mar
16

Akeeba Backup. Jak przenieść Joomla! na serwer Smarthost?

  Wymagane uwierzytelnienie.

Ten blog jest chroniony hasłem, wpisz uważnie hasło w polu hasło poniżej widoku bloga.

Sty
19

Jak przenieść Joomla! na serwer Smarthost?

  Wymagane uwierzytelnienie.

Ten blog jest chroniony hasłem, wpisz uważnie hasło w polu hasło poniżej widoku bloga.

Gru
15

Pierwsze w Polsce lokalne spotkanie miłośników Joomla!

Pierwsze w Polsce lokalne spotkanie miłośników Joomla!

I stało się! Pierwsze lokalne spotkanie miłośników Joomla! jest już za nami :-)

Spotkanie zorganizowane przez trójkę entuzjastów: Danutę Idzik, Przemka Wróbla i Michała Trzepizura, przerosło moje oczekiwania! Na spotkanie przyszło ok. 40 osób z Katowic oraz okolic. Tym samym składam moje szczere wyrazy uznania za ich zapał, entuzjazm i wysiłek jaki włożyli w organizację tego spotkania!

Zapewne 14 grudnia 2013 zapisze się na kartach historii Joomla! w Polsce, jako wydarzenie przełomowe, które zainicjowało szereg innych spotkań w całej Polsce :-)

Jaki jest cel takich spotkań? Generalnie: spotkać się i pogadać ;-) Tego typu grupy tworzone są przez osoby, które chcą się spotkać z innymi entuzjastami CMS Joomla! oraz podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami. Wszyscy doskonale wiemy, że w grupie siła i jeden człowiek nie jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi możliwymi problemami! Dzięki takim spotkaniom jak te, możesz pomóc innym w rozwiązaniu ich problemów lub uzyskać pomoc od kogoś, kto potrafi rozwiązać Twój problem ;-)

Czytaj dalej
  4282 odsłon
0 komentarze
4282 odsłon
 0 komentarze
Gru
04

Spotkanie miłośników Joomla! w Katowicach

Spotkanie miłośników Joomla! w Katowicach

Jeżeli mieszkasz na Śląsku, lub dojazd do Katowic nie jest dla Ciebie problemem, to zapraszam Cię na pierwsze w Polsce oficjalne spotkanie użytkowników Joomla! w ramach tzw. Joomla! User Group.

Grupa, której organizatorami są Danuta Idzik, Michał Trzepizur i Przemysław Wróbel nosi oficjalną nazwę: Silesia Joomla! User Group (Silesia JUG)i zrzesza miłośników Joomla! z województwa śląskiego. Rejestracja grupy została oficjalnie przyjęta przez Open Source Matters i dodana do głównego katalogu serwisu społeczności Joomla! Oficjalny wpis możesz przeczytać pod adresem: http://community.joomla.org/user-groups/europe/poland/joomla-user-group-silesia.html.

Kiedy odbędzie się to spotkanie? Już niebawem, 14 grudnia 2013 r. o godz. 16:00 w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach!

Nie trać czasu i już teraz zarejestruj się, aby wziąć udział w Silesia JUG! Wstęp BEZPŁATNY!
Rejestracji możesz dokonać korzystając z formularza: Silesia JUG - Rejestracja (http://jug-silesia.joomla.pl/spotkania/jug-silesia-spotkanie-1/registration)

Czytaj dalej
  3433 odsłon
0 komentarze
3433 odsłon
 0 komentarze
Lut
22

JAMP - instalacja Joomla! 3.0.3

JAMP - instalacja Joomla! 3.0.3

Pod koniec września, kiedy została opublikowana najnowsza wersja Joomla! 3.0, opublikowałem artykuł: Joomla! 3.0 instalacja i konfiguracja, w którym pokazałem Tobie jak zainstalować i wstępnie skonfigurować Joomla! na własnym komputerze.

Jestem zwolennikiem rozwiązania, które pozwala na wszelkie testy na własnym komputerze, zanim zostanie udostępnione w Internecie. Tego typu rozwiązanie ma kilka zalet:

  • masz bezpośredni dostęp do plików projektowanego serwisu, więc nie musisz przesyłać ich na hosting za pomocą jakiegoś programu FTP;
  • wprowadzone przez Ciebie zmiany, możesz testować od razu po ich wprowadzeniu. Bardzo często na hostingach wprowadzone zmiany widoczne są dopiero po kliku, kilkunastu minutach;
  • masz do dyspozycji całą moc obliczeniową i wydajność swojego komputera. W przypadku zdalnej pracy istnieją ograniczenia związane z przepustowością łacza, jakim dysponujesz Ty oraz zdalny serwer;
  • szybciej wykonasz kopie zapasowe - korzystając z hostingu, musisz skopiować pliki za pomocą klienta FTP;
  • możesz przetestować nieznane Tobie dodatkowe rozszerzenia przed zainstalowaniem ich na hostingu;
  • nie masz problemów, kiedy jest awaria routera lub Twojego łącza;
  • możesz zainstalować swój serwis na przenośnym dysku lub pendrive i testować swój serwis gdziekolwiek się znajdujesz;

Wszystkie moje dotychczasowe artykuły pokazujące jak zainstalować Joomla! na własnym komputerze, bazowały na pakiecie XAMPP. Od czasu do czasu dostaję maile z pytaniami dotyczącymi działania tego pakietu. Najczęściej pytania dotyczą problemów z uruchomieniem serwera Apache za pomocą XAMPP Launcher'a. Zresztą, zobacz komentarze pod artykułem: Joomla! 2.5 - instalacja i konfiguracja.

Kiedy Michał Trzepizur zapytał się mnie, dlaczego nie korzystam z JAMP-a, odpowiedziałem, że dlatego, że po prostu nie znam tego programu ;-) Michał zaproponował mi, abym przetestował JAMP-a i zobaczył jak prosta jest jego obsługa oraz zobaczył różnice w stosunku do XAMPP'a. Postanowiłem więc, że sprawdzę co to jest ten JAMP ;-) A tak nawiasem mówiąc (pisząc), udało mi się namówić Michała na dosyć obszerny wywiad, dzięki któremu możesz go także bliżej poznać. Wywiad z Michałem Trzepizur przeczytasz w artykule: JAMP i MMACCESS - wywiad z Michałem Trzepizur.

No ale, do rzeczy! Miało być o instalacji Joomla! 3.0.3!

OK, w takim wypadku zabieraj się do pracy :-)

Czytaj dalej
  18542 odsłon
19 komentarze
18542 odsłon
 19 komentarze

Najnowsze komentarze

Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...
Gość - Joanna Jak utworzyć własny szablon dla Joomla! nie dotykając kodu? EF4 cz.2
09 grudzień 2018
Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???
Gość - Informatyk Tworzenie bazy danych w CPanelu na Smarthost - instalacja Joomla!
19 listopad 2018
Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna
Gość - Sławomir DJ Image Slider
04 listopad 2018
co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?