Przewidzieć nasze zachowanie

Czy jest możliwe całkowite przewidywanie ludzkiego zachowania?
Moim zdaniem nie. Co prawda możemy już w dniu dzisiejszym pewne zachowania przewidzieć, chociażby znając „mowę ciała”. Na podstawie wielu czynników, które obserwujemy podczas komunikacji z innym człowiekiem, często jesteśmy w stanie stwierdzić, czy kłamie, czy się nad czymś zastanawia, jaki ma stosunek do naszej osoby itp. itd.

Politycy i ich doradcy to doskonale wiedzą. Zdają sobie sprawę, że polityk podchodząc do tłumu musi mieć dłonie i ramiona otwarte, co my podświadomie odbieramy, że ten człowiek jest nam życzliwy, otwarty na dialog itp.
Czasami można doprowadzić do określonego zachowania człowieka poprzez manipulację. Często stosowana technika w reklamach. Reklamy pokazują ludzi zdrowych szczęśliwych, uśmiechniętych. Ostatnio większość reklam kojarzy mi się z seksem :-) Nie wiem, czy tylko ja to zauważam, ale nawet guma do żucia przyciąga panienkę do gościa i powoduje, że rzuca się ona mu w ramiona! Aby sprzedać samochód – oczywiście sex w nim! Przykłady można by mnożyć, no ale chyba odbiegam od tematu!
Generalnie reklamy działają w taki sposób, że my też chcemy być tacy szczęśliwi, uśmiechnięci i piękni jak ci w reklamach ;-) Twórcy reklam dobrze wiedzą, że chętniej kupimy dany produkt, chociażby aby się przybliżyć to tego ideału, lub zaznać odrobinę luksusu czy szczęścia pokazywanego na reklamie!.
Mimo wszystko nie można być pewnym w 100%, że człowiek zachowa się w taki a nie inny sposób Ponieważ każdy z Nas jest całkowicie unikalny, inny. Sądzę, że niemożliwość przewidywania zachowań ludzkich i społecznych jest rezultatem tej właśnie unikatowości każdego z Nas.

 

Uważasz, że artykuł był ciekawy i chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Czy komputer myśli?
Okulary

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 21 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Najnowsze komentarze

Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...
Gość - Joanna Jak utworzyć własny szablon dla Joomla! nie dotykając kodu? EF4 cz.2
09 grudzień 2018
Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???
Gość - Informatyk Tworzenie bazy danych w CPanelu na Smarthost - instalacja Joomla!
19 listopad 2018
Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna
Gość - Sławomir DJ Image Slider
04 listopad 2018
co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?