A A A

Przejęcie hasła administratora

Polecam bardzo gorąco wszystkim, którzy administrują serwisami postawionymi na Joolma 1.5.x, aby jak najszybciej uaktualnili ją do wersji 1.5.6!

W poprzednich wersjach istnieje bardzo niebezpieczny błąd!. Istnieje możliwość, że ktoś nieupoważniony może zresetować hasło głównego administratora.

Błąd tkwi we wszystkich wcześniejszych wersjach Joolma 1.5!

Chodzi o plik:  /components/com_user/models/reset.php

Aby go naprawić należy w pliku tym po zmiennej $mainframe (w 113 linijce kodu) dopisać następujący fragment (na podstawie Security News umieszczonych na portalu Joomla Security Strike Team):

if(strlen($token) != 32) {
$this->setError(JText::_('INVALID_TOKEN'));
return false;
}

Włamanie niestety również i mnie dotknęło :-( Miałem na szczęście zarchiwizowany cały serwis łącznie z bazą danych, więc po paru kliknięciach serwis już stał. Niemniej jednak fakt jest faktem. Nie ustrzegli się również przed tym atakiem autorzy projektu Joomla! Więcej informacji można przeczytać na oficjalnej polskiej stronie projektu:  Polskie Centrum Joolma.

Powstała również specjalna grupa, która ma zajmować się sprawami związanymi z bezpieczeństwem Joomla: Joomla Security Strike Team

Wydajność systemu i typy rozkazów
Zabezpieczanie danych

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Najnowsze komentarze

Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...
Gość - Joanna Jak utworzyć własny szablon dla Joomla! nie dotykając kodu? EF4 cz.2
09 grudzień 2018
Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???
Gość - Informatyk Tworzenie bazy danych w CPanelu na Smarthost - instalacja Joomla!
19 listopad 2018
Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna
Gość - Sławomir DJ Image Slider
04 listopad 2018
co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?