A A A

Ponad setka unikalnych odwiedzin

przez w E-biznes
 • Przeczytano: 4783
 • 3 komentarze
 • Drukuj
4783

Google AnalyticsOd dawna nie mogłem przekroczyć granicy 100 unikalnych odwiedzin www.slawop.net. Ostatnio przekroczona setka była 8 marca 2011 r. - wtedy zacząłaem prowadzić bloga :-). Wczoraj, 23 maja 2011 r. mój serwis zanotował 108 unikalnych odwiedzin! Piszę o tym nie dlatego, aby się chwalić (chociaż to też, bo to dla mnie jakiś dowód, że ktoś tutaj zagląda), ale dlatego, aby pokazać Tobie, jaki wpływ na oglądalność Twojego serwisu ma to o czym piszesz i jak często.

Spróbuję dokonać analizy oglądalności w zależności od częstotliwości wpisów oraz tematyki. Nie będę analizował innych danych, skupię się TYLKO na odwiedzinach. Spójrz na wykres poniżej. Pokazuje on statystyki odwiedzin od stycznia do maja 2011 r., przedstawione przez Google Analytics.

Statystyki Google Analytics - od stycznia do maja 2011

Jak widać powstała niezła piła z nieregularnymi ostrzami :-)

Ok, zobacz jak wyglądały statystyki zanim zdecydowałem się prowadzić bloga:

Statystyki Google Analytics - od stycznia do marca 2011

Między 15 a 19 stycznia napisałem 4 artykuły:

W tym okresie widać lekką górkę. Niestety średni czas spędzony w witrynie to półtora minuty, co oznacza, że spora część internautów odwiedzajęcych serwis zatrzymuje się na nim tylko na chwilę :-( No ale tą kwestią zajmę się w osobnym artykule.

Zwróć uwagę, że między 20 a 22 stycznia jest lekki spadek. 22 stycznia napisałem dwa artykuły:

Po opublikowaniu tych artykułów ilość odwiedzin wzrasta z 45 do 85!

28 stycznia publikuję trzy kolejne artykuły:

i od 29 stycznie znów jest lekka górka :-)

Luty, to czas przygotowań do uruchomienia bloga. Pomimo, że nie dopisałem żadnych nowych treści w całym miesiącu tylko cztery dni odnotowały oglądalność poniżej 50. W maru, a dokładnie w Dniu Kobiet startuję ze swoim blogiem i pierwszym wpisem: Joomla i MySQL na home.pl, który okazał się najpopularniejszym do tej pory wpisem!

Ststystyki Google Analytics - od marca do maja 2011

Między 11 a 17 marca opublikowałem 4 artykuły na blogu, co spowodowało (a przy najmniej mam taką nadzieję ;-)), że oglądalność witryny kształtowała się w granicach 58 - 95 odwiedzin dziennie. Później długo, długo nic - niestety brak czasu spowodował, że nie udało mi się umieścić żadnego wpisu. Skutkiem tego był lekki spadek sięgający 35 odwiedzin :-(

Pod koniec miesiąca, dokładnie 30 marca opublikowałem artykuł Joomla! 1.6 na home.pl, który okazał się drugim pod względem popularności wpisem na moim blogu :-) Google Analytics odnotowało wówczas wzrost odwiedzin do 94! Po tym czasie znowu spadek do 35 (9 kwietnia), mimo, że 7 kwietnia opublikowałem artykuł Jak nauczyć innych, by cenili Twój czas? Napisałem go chcąc jednocześnie zarekomendować swoją nową stronkę www.zrobie-to-dzisiaj.pl, na której oprócz promocji książki Bartka Popiela będę prowadził blog dotyczący rozwoju osobistego, psychologii sukcesu i takie tam! Na razie jestem w fazie konfiguracji bloga, więc mam nadzieję, że w czerwcu ruszę z pierwszymi wpisami. Będę chciał tam dzielić się z internautami ze swoich osiągnięć (i pewnie porażek) ze swojego życia.

Ale wracając do statystyk. 11 kwietnia pod wpływem informacji napływających z mediów, opublikowałem artykuł Laptop dla ucznia - Deja Vu, natomiast 14 kwietnia napisałem kolejny artykuł dotyczący ukochanego przeze mnie CMS-a Joomla! 1.5 - domyślny szablon serwisu. W tym okresie oglądalność utrzymywała się między 95 a 73. Później różnego rodzaju konferencje, święta i wyjazd do Zakopanego, czyli brak wpisów :-( Oglądalność spadła niemal do dna - 13 odwiedzin - 24 kwietnia.

Od tego czasu postanowiłem, że zrobię wszystko, aby pisać regularnie. Postanowiłem umieszczać swoje wpisy raz w tygodniu, w poniedziałek lub wtorek późnym wieczorem. Na razie udaje i się dotrzymywać tej obietnicy, ale jest jeszcze za krótki okres, aby twierdzić, że utrzymuję swoje postanowienie w mocy ;-)

Jeżeli chodzi o treść, to wydaje mi się, że oglądalność wzrasta wraz z pojawianiem się wpisów, które poruszają kwestie, rozwiązujące jakiś istotny problem lub dotyczą zagadnień popularnych w sieci.

Podsumowanie

Jeżeli chcesz, aby Twój serwis miał większą ilość odwiedzin niż do tej pory, to musisz bezwzględnie prowadzić bloga! O tym, że obecnie Google, to najpotężniejsza wyszukiwarka na świecie pisałem w artykule Pozycjonowanie - od czego zacząć? Dlaczego to takie ważne i jak to się ma do wpisów na blogu i statystyk odwiedzin Twojej witryny? Otóż Google bardzo "lubi" serwisy, które są często aktualizowane i ciągle rozwijane. Dzięki blogowi możesz sprawić, że Google będzie właśnie tak widziało Twój serwis. Efektem tego będą wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie - WIĘCEJ ODWIEDZIN!

 

Uważasz, że artykuł był ciekawy i chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Oceń ten wpis:
Oznaczone w: pozycjonowanie

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w szkole ponadgimnazjalnej.


Pierwszy Certyfikowany Administrator Joomla! w Polsce.


Autor książek i e-booków na temat Joomla!. Autor bloga: www.slawop.net, w którym porusza zagadnienia związane z CMS Joomla! i wykorzystaniu go, jako fantastycznego narzędzia, które ułatwia innym tworzenie ich własnego miejsca w sieci.


Prowadzi własną firmę świadczącą usługi związane z tworzeniem oraz administrowaniem serwisów opartych o CMS Joomla!


Współorganizator Joomla! User Group Jawor


Uwielbia ekstremalnie szybką jazdę na rolkach! Fan rozwoju osobistego i ciągłych zmian :-)


I love Joomla! Why?


Because Joomla! is Doing Great Things with Great People :-)


And My favourite sentence:Don't Let Anybody Steal Your Dreams!


Komentarze

 • Gość
  Makarska wtorek, 09 październik 2012

  Ja nie zauważyłem na swoim blogu aby częstość publikowania artykułów miała wpływa na ilość odwiedzin.
  Myślę, że mimo wszystko najważniejsze jest odpowiednie pozycjonowanie. Czym wyżej w wyszukiwarce tym więcej odwiedzin... tak myślę :)

 • Sławomir Pieszczek
  Sławomir Pieszczek wtorek, 09 październik 2012

  Uważam, że jednym z elementów pozycjonowania jest tworzenie wartościowej treści. Jeżeli nowa treść pojawia się stosunkowo rzadko, to szanse na wyższą pozycję w Google jest też mniejsza.
  Pomijam w tym momencie wszelkiego rodzaju "sztuczki" pozycjonerskie.
  Oczywiście zgadzam się z Tobą w 100%, że im wyższe miejsce w wyszukiwarce, tym więcej odwiedzin. W zasadzie wszelkie działania do tego się sprowadzają ;-)

 • Gość
  programator instalator sobota, 17 grudzień 2011

  Pod koniec artykułu napisałeś najważniejsze zdanie decydujace o liczbie unikalnych uzytkownikow na stronie, mianowicie : "zagadnienia popularne w sieci". innymi słowy jesli piszesz o sprawach, ktore sa w top 10 wpisywanych zapytan w google to zawsze odpije sie pozytywnie na twojej stronie. Oczywiście oprocz interesujacyh tematow musi byc pozycjonowanie.
  SEO + SEM = wzrost UU na stronie

Zostaw komentarz

Gość
Gość poniedziałek, 17 grudzień 2018

Najnowsze komentarze

Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???

Joanna

Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna :)

Informatyk

co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?

Sławomir
05.11.2018 w DJ Image Slider

Właśnie, powinien się pojawić … . Oczywiście skorzystam z rady i zapytam u źródeł. Jeśli dowiem się czegoś mądrego, podzielę się wiedzą, może komuś się przyda. Dziękuję, pozdrawiam, Andrzej

Andrzej
Andrzeju, jeżeli w Ustawieniach podstawowych w zakładce Narzędzia na stronie w polu Powrót do góry masz aktywny przycisk Włączone, to taki przycisk powinien pojawić się u Ciebie na stronie już po prze...