Ponad setka unikalnych odwiedzin

Google AnalyticsOd dawna nie mogłem przekroczyć granicy 100 unikalnych odwiedzin www.slawop.net. Ostatnio przekroczona setka była 8 marca 2011 r. - wtedy zacząłaem prowadzić bloga :-). Wczoraj, 23 maja 2011 r. mój serwis zanotował 108 unikalnych odwiedzin! Piszę o tym nie dlatego, aby się chwalić (chociaż to też, bo to dla mnie jakiś dowód, że ktoś tutaj zagląda), ale dlatego, aby pokazać Tobie, jaki wpływ na oglądalność Twojego serwisu ma to o czym piszesz i jak często.

Spróbuję dokonać analizy oglądalności w zależności od częstotliwości wpisów oraz tematyki. Nie będę analizował innych danych, skupię się TYLKO na odwiedzinach. Spójrz na wykres poniżej. Pokazuje on statystyki odwiedzin od stycznia do maja 2011 r., przedstawione przez Google Analytics.

Statystyki Google Analytics - od stycznia do maja 2011

Jak widać powstała niezła piła z nieregularnymi ostrzami :-)

Ok, zobacz jak wyglądały statystyki zanim zdecydowałem się prowadzić bloga:

Statystyki Google Analytics - od stycznia do marca 2011

Między 15 a 19 stycznia napisałem 4 artykuły:

W tym okresie widać lekką górkę. Niestety średni czas spędzony w witrynie to półtora minuty, co oznacza, że spora część internautów odwiedzajęcych serwis zatrzymuje się na nim tylko na chwilę :-( No ale tą kwestią zajmę się w osobnym artykule.

Zwróć uwagę, że między 20 a 22 stycznia jest lekki spadek. 22 stycznia napisałem dwa artykuły:

Po opublikowaniu tych artykułów ilość odwiedzin wzrasta z 45 do 85!

28 stycznia publikuję trzy kolejne artykuły:

i od 29 stycznie znów jest lekka górka :-)

Luty, to czas przygotowań do uruchomienia bloga. Pomimo, że nie dopisałem żadnych nowych treści w całym miesiącu tylko cztery dni odnotowały oglądalność poniżej 50. W maru, a dokładnie w Dniu Kobiet startuję ze swoim blogiem i pierwszym wpisem: Joomla i MySQL na home.pl, który okazał się najpopularniejszym do tej pory wpisem!

Ststystyki Google Analytics - od marca do maja 2011

Między 11 a 17 marca opublikowałem 4 artykuły na blogu, co spowodowało (a przy najmniej mam taką nadzieję ;-)), że oglądalność witryny kształtowała się w granicach 58 - 95 odwiedzin dziennie. Później długo, długo nic - niestety brak czasu spowodował, że nie udało mi się umieścić żadnego wpisu. Skutkiem tego był lekki spadek sięgający 35 odwiedzin :-(

Pod koniec miesiąca, dokładnie 30 marca opublikowałem artykuł Joomla! 1.6 na home.pl, który okazał się drugim pod względem popularności wpisem na moim blogu :-) Google Analytics odnotowało wówczas wzrost odwiedzin do 94! Po tym czasie znowu spadek do 35 (9 kwietnia), mimo, że 7 kwietnia opublikowałem artykuł Jak nauczyć innych, by cenili Twój czas? Napisałem go chcąc jednocześnie zarekomendować swoją nową stronkę www.zrobie-to-dzisiaj.pl, na której oprócz promocji książki Bartka Popiela będę prowadził blog dotyczący rozwoju osobistego, psychologii sukcesu i takie tam! Na razie jestem w fazie konfiguracji bloga, więc mam nadzieję, że w czerwcu ruszę z pierwszymi wpisami. Będę chciał tam dzielić się z internautami ze swoich osiągnięć (i pewnie porażek) ze swojego życia.

Ale wracając do statystyk. 11 kwietnia pod wpływem informacji napływających z mediów, opublikowałem artykuł Laptop dla ucznia - Deja Vu, natomiast 14 kwietnia napisałem kolejny artykuł dotyczący ukochanego przeze mnie CMS-a Joomla! 1.5 - domyślny szablon serwisu. W tym okresie oglądalność utrzymywała się między 95 a 73. Później różnego rodzaju konferencje, święta i wyjazd do Zakopanego, czyli brak wpisów :-( Oglądalność spadła niemal do dna - 13 odwiedzin - 24 kwietnia.

Od tego czasu postanowiłem, że zrobię wszystko, aby pisać regularnie. Postanowiłem umieszczać swoje wpisy raz w tygodniu, w poniedziałek lub wtorek późnym wieczorem. Na razie udaje i się dotrzymywać tej obietnicy, ale jest jeszcze za krótki okres, aby twierdzić, że utrzymuję swoje postanowienie w mocy ;-)

Jeżeli chodzi o treść, to wydaje mi się, że oglądalność wzrasta wraz z pojawianiem się wpisów, które poruszają kwestie, rozwiązujące jakiś istotny problem lub dotyczą zagadnień popularnych w sieci.

Podsumowanie

Jeżeli chcesz, aby Twój serwis miał większą ilość odwiedzin niż do tej pory, to musisz bezwzględnie prowadzić bloga! O tym, że obecnie Google, to najpotężniejsza wyszukiwarka na świecie pisałem w artykule Pozycjonowanie - od czego zacząć? Dlaczego to takie ważne i jak to się ma do wpisów na blogu i statystyk odwiedzin Twojej witryny? Otóż Google bardzo "lubi" serwisy, które są często aktualizowane i ciągle rozwijane. Dzięki blogowi możesz sprawić, że Google będzie właśnie tak widziało Twój serwis. Efektem tego będą wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie - WIĘCEJ ODWIEDZIN!

 

Uważasz, że artykuł był ciekawy i chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Joomla! 1.5 - instalacja i konfiguracja
Joomla 1.5 - Niezbędne komponenty oraz moduły

Podobne wpisy

 

  By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.slawop.net/

  Najnowsze komentarze

  Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
  13 wrzesień 2019
  Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
  Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
  09 czerwiec 2019
  "Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
  Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
  10 maj 2019
  Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
  Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
  03 styczeń 2019
  Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
  Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
  02 styczeń 2019
  Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...