A A A

Okulary

przez w Różne
  • Przeczytano: 4770
  • 0 komentarze
  • Drukuj
4770

OkularyCzy każdy z Nas nosi różne okulary, przez które postrzega inaczej świat?

Sądzę, że rzeczywiście chyba tak jest. Można metaforycznie powiedzieć, że każdy z Nas nosi jakieś specjalne okulary, przez które postrzegamy świat – każdy trochę inaczej – na swój sposób!

Większość z Nas te okulary ma od innego okulisty i z różnych materiałów :-)

Okulista to środowisko, w którym się człowiek wychowuje, dorasta, żyje. Materiał z którego zostały wykonane okulary, to przeżycia i doświadczenia jakich człowiek doznał. Czynniki te w jakimś stopniu wpływają na to jak postrzegamy świat.

Dwóch różnych ludzi na tą samą sytuację, czy też zdarzenie może patrzeć w skrajnie różny sposób. Optymista, po doznanej porażce powie, że to kolejny krok do sukcesu, a pesymista, że to kolejna porażka! Optymista powie, że szklanka jest do połowy napełniona a pesymista, że w połowie pusta ;-)

Zgodziłbym się w tym miejscu z poglądami transcendentalizmum Kanta, który twierdził, że to nie człowiek dostosowuje się do przedmiotu, czyli wytwarza w sobie obraz obiektywnie istniejącej rzeczywistości, lecz przedmiot dostosowuje się do człowieka.

Oczywiście wraz z wiekiem zmieniamy okulary na inne. Inaczej patrzymy na otaczającą nas rzeczywistość w dzieciństwie (wtedy nosimy różowe okulary!), a inaczej w okresie dojrzewania (zmieniamy kolor na błękitny – bujamy w obłokach!), a jeszcze inaczej w dorosłym życiu, często stosując coraz ciemniejsze okulary :-(

Oceń ten wpis:
Oznaczone w: zachowanie
URL Trackback dla tego wpisu na blogu

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w szkole ponadgimnazjalnej.


Pierwszy Certyfikowany Administrator Joomla! w Polsce.


Autor książek i e-booków na temat Joomla!. Autor bloga: www.slawop.net, w którym porusza zagadnienia związane z CMS Joomla! i wykorzystaniu go, jako fantastycznego narzędzia, które ułatwia innym tworzenie ich własnego miejsca w sieci.


Prowadzi własną firmę świadczącą usługi związane z tworzeniem oraz administrowaniem serwisów opartych o CMS Joomla!


Współorganizator Joomla! User Group Jawor


Uwielbia ekstremalnie szybką jazdę na rolkach! Fan rozwoju osobistego i ciągłych zmian :-)


I love Joomla! Why?


Because Joomla! is Doing Great Things with Great People :-)


And My favourite sentence:Don't Let Anybody Steal Your Dreams!


Komentarze

  • Umieść swój komentarz jako pierwszy!

Zostaw komentarz

Gość
Gość środa, 19 grudzień 2018

Najnowsze komentarze

Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???

Joanna

Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna :)

Informatyk

co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?

Sławomir
05.11.2018 w DJ Image Slider

Właśnie, powinien się pojawić … . Oczywiście skorzystam z rady i zapytam u źródeł. Jeśli dowiem się czegoś mądrego, podzielę się wiedzą, może komuś się przyda. Dziękuję, pozdrawiam, Andrzej

Andrzej
Andrzeju, jeżeli w Ustawieniach podstawowych w zakładce Narzędzia na stronie w polu Powrót do góry masz aktywny przycisk Włączone, to taki przycisk powinien pojawić się u Ciebie na stronie już po prze...