Kto mógł być, a nie był, ten DUPA!

Kto mógł być, a nie był, ten DUPA!

Może trochę kontrowersyjny tytuł, ale czasami pewne rzeczy trzeba powiedzieć jasno!

17.05.2014, już od godz.10:00 rozpoczęło się pierwsze, lokalne spotkanie miłośników Joomla! w Trójmieście: Joomla! User Group Trójmiasto.

Organizatorzy: Justyna Michallek, Andrzej Herzberg i Bartosz Kisiel zasłużyli na gorące brawa na stojąco! To, w jaki sposób potrafili zorganizować ten event: salę, sponsorów oraz poczęstunek, zasługuje na ogromny podziw i szacunek! KOCHANI, SPISALIŚCIE SIĘ REWELACYJNIE :-)

Gorąco wierzę, że każdy, kto był na tym wydarzeniu, nie żałuje tego i już tęskni za kolejnym :-)

Organizatorzy inauguracyjnego spotkania Joomla! User Group Trójmiasto, zorganizowali nowoczesną multimedialną salę w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym. To miejsce, gdzie organizowane są różne projekty związane z nowoczesnymi technologiami. Instytucja ta wspiera nowoczesną edukację i pokazuje, że nauka może być przyjemnością oraz jak uczyć poprzez zabawę na każdym szczeblu edukacji.

Gdański Park Naukowo Technologiczny

Już przy wejściu do sali uczestników witała uśmiechnięta Justyna. Każdy otrzymał pakiet kuponów rabatowych oraz dane dostępowe do WiFi oraz serwera, które były potrzebne do przeprowadzenia popołudniowych warsztatów.

Justyna Michallek podczas rejestracji uczestników

Kiedy wszyscy uczestnicy spotkania zajęli swoje miejsca, Andrzej Herzberg, współwłaściciel serwisów DJ-Extensions oraz JoomlaMonster, oficjalnie otworzył to historyczne wydarzenie w Trójmieście! Powitał wszystkich uczestników i przedstawił ekipę organizatorów oraz sponsorów.

Po tym oficjalnym powitaniu, Maciej Słojewski podczas swojej niezwykle interesującej prezentacji, próbował odpowiedzieć na pytanie: Po co przedsiębiorcom społeczność? Pokazał także, że Joomla! jest wspaniałym narzędziem, które pozwala na budowanie i rozwijanie więzi z klientem, dostarczanie informacji w dogodnej formie i treści. W swojej prezentacji Maciek pokazał Nam także przykłady narzędzi przydatnych do realizacji takich celów.

Maciej Słojewski podczas swojej prezentacji

Zobacz fragment prelekcji Maćka:

Po prelekcji Maćka krótka przerwa, podczas której wszyscy uczestnicy spotkania mogli skorzystać z niezwykle urozmaiconego poczęstunku. Była kawa, herbata, woda, przeróżne soki, pyszne kanapeczki z różnymi dodatkami oraz ciastka na słodko i nie tylko :-) Coś wspaniałego! Sądzę, że innym organizatorom będzie bardzo trudno "przebić" taki cathering :-)

Wszystko to dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz sponsorom, których udało się pozyskać, bo przecież uczestnicy spotkania nie ponosili absolutnie żadnych kosztów! Próbowałem nawet wysondować, podpytać Justynę, co trzeba zrobić, jak rozmawiać z potencjalnym sponsorem, aby był taki hojny i chętny, aby zapewnić zupełnie ZA DARMO salę z pełnym wyposażeniem oraz tak bogaty poczęstunek, ale cóż, niestety nie udało mi się. Justyna powiedziała, że wystarczy się uśmiechać i porozmawiać ;-) Szkoda, że nie mam tak czarującego uśmiechu jak ona ;-)

Cathering dostępny podczas JUG Trójmiasto 

Po przerwie, po kilku bardzo miłych słowach Justyny skierowanych pod moim adresem, miałem ten przywilej i zaszczyt wystąpić w roli prelegenta :-)

Podczas swojej prelekcji pokazałem uczestnikom spotkania, w jaki sposób wykorzystać mechanizm ACL (Access Control Level lub Access Control List), który pozwala niemal na pełną kontrolę nad dostępem do treści i usług oferowanych przez serwis WWW. Pokazałem jak zdefiniować, którzy użytkownicy powinni mieć dostęp do określonych części witryny lub zaplecza (np. artykułów, pozycji menu, czy modułów) oraz jakie operacje użytkownicy mogą wykonywać na danym obiekcie (np. wysłać artykuł, edytować swój lub artykuł stworzony przez innego użytkownika, zmieniać stan publikacji artykułu itp.);

Sławomir Pieszczek podczas prelekcji na temal ACL w Joomla! 3.x

Ponieważ atmosfera spotkania była bardzo przyjazna i sympatyczna, nieco przeciągnąłem swoje wystąpienie zbaczając kilkakrotnie z tematu. Po godzinie czasu kolejne elementy prezentacji przewijały się na oczach uczestników z prędkością światła ;-) Wiedziałem po prostu, że zaraz po mnie, swoje wystąpienie będzie miał Michał Kortas, który prowadzi serwis WEBroad.pl i ma do pokazania bardzo interesujący temat dotyczących budowania szablonów dla Joomla!.

Kolejna krótka przerwa z poczęstunkiem i wystąpienie Michała Kortasa pt.: Szablon dla Joomla! – to proste, podczas którego pokazał Nam jak łatwe jest wykonanie prostego szablonu dla Joomla!. Wyjaśnił, jakie pliki należy utworzyć oraz jakie elementy kodu są niezbędne do prawidłowego zainstalowania szablonu w swoim serwisie! Wiele osób poszukuje informacji na temat tworzenia własnych szablonów i tematyka ta budzi spore zainteresowanie.

Michał Kortas podczas swojej prezentacji dotyczącej tworzenia szablonów dla Joomla!

Zobacz fragment tej prezentacji:

Jeżeli mieszkasz w Trójmieście lub okolicach i nie byłeś (byłaś), a mogłeś być, TO ŻAŁUJ!

A może Ci się nie chciało, wiatr był zbyt mocny, słońce nie świeciło tak jasno, jak chciałeś, byłeś zmęczony, może stwierdziłeś, że masz za daleko i musisz godzinę jechać tramwajem, pociągiem, autobusem, rowerem? No cóż, ja pokonałem blisko 600 km, Michał Kortas - prawie 200 km ;-)

Dlatego uważam, że jeżeli mogłeś (mogłaś) być a nie byłaś, to jesteś DUPA!

Nie pozwól, aby kolejny raz takie wydarzenie odbyło się bez Ciebie!

Po wystąpieniu Michała organizatorzy zaproponowali dłuższą przerwę (obiadową), podczas której można było spokojnie porozmawiać ze sobą, poznać się bliżej oraz przedyskutować tematy omawiane podczas wystąpień prelegentów.

To wówczas miałem okazję poznać bliżej Justynę Michallek, współorganizatorkę tego wydarzenia! Okazało się, że jest jedną z wielu zadowolonych moich kursantek DARMOWEGO Kursu Joomla! 2.5. To wspaniałe uczucie poznawać tak sympatycznych i entuzjastycznie nastawionych ludzi, jak Justyna :-)

Justyna angażuje się w wiele projektów. Podczas sobotniego spotkania, Justyna zachęcała do udziału w znanej społeczności Geek Girls, która gromadzi wokół siebie ludzi kochających nowe technologie. Zresztą zobacz krótki filmik z jej wystąpieniem:

Miałem także przyjemność poznać i porozmawiać m.in. Zbyszka, Dorotę i Kasię oraz wiele innych osób!

Nie miałem okazji być na wszystkich Jooomla! organizowanych w Polsce, ale wydaje mi się, że tradycją chyba wszystkich jest fakt losowania bardzo atrakcyjnych i często kosztownych nagród! W przypadku tego wydarzenia nie mogło być inaczej ;-)

Nagrody te zostały ufundowane przez sponsorów, którzy są blisko związani ze społecznością Joomla!

Zobacz jak Andrzej Herzberg wymienia sponsorów Joomla! User Group Trójmiasto:

Szczęśliwcy otrzymali:

Losowanie nagród podczas JUG Trójmiasto

Każdy uczestnik otrzymał także kupony rabatowe upoważniające do:

 • 50% zniżki na zakup złotego pakietu na kultowy produkt: JAMP;
 • 30% zniżki na zakup szablonów i komponentów firmy DJ-Extensions;
 • 25% zniżki na zakup produktów firmy JoomlaShine;

Kolejna część spotkanie Joomla! User Group Trójmiasto, to część praktyczna! Marcin Merchel i Przemysław Hennig z DJ-Extensions podczas której mieliśmy okazję praktycznie przetestować niesamowite możliwości nowego produktu Joomla-Monster - framework EF4, który niebawem pojawi się na rynku. Za jego pomocą, dosłownie w ciągu godziny można, przygotować dowolny szablon. Panowie podczas warsztatów pokazali nam jak zmienić gotowy szablon przygotowany dla gabinetu stomatologicznego, na szablon, który będzie doskonale nadawał się na serwis kulinarny ;-)

 Marcin Merchel i Przemysław Henning podczas zajęć warsztatowych

Zobacz fragment tych warsztatów:

Niemal zapomnielibyśmy o wspólnej fotce na zakończenie spotkania! Udało się jednak :-)

Wspólna fotografia na zakończnie JUG Trójmiasto

Wieczorem, każdy chętny mógł spotkać się na tzw. After Party w Tawernie Dominikańskiej, gdzie w luźnej i sympatycznej atmosferze, na tle Mołtawy i przepięknej parady statków, można było porozmawiać na temat Joomla! ... i nie tylko ;-) Do tego pyszny, grilowany dorsz... hmm, mniam mniam :-)

After Party po spotkaniu Joomla! User Group Trójmiasto

Było na prawdę rewelacyjnie! Trzymam kciuki za kolejne spotkania Joomla! User Group Trójmiasto!

Ahoj Joomlaholicy!

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?

Lokalizacja (Mapa)

Pierwsze spotkanie miłośników Joomla! na Dolnym Śl...
Wiele szablonów w jednym serwisie w Joomla! 3.3

Podobne wpisy

 

  By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.slawop.net/

  Najnowsze komentarze

  Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
  13 wrzesień 2019
  Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
  Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
  09 czerwiec 2019
  "Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
  Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
  10 maj 2019
  Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
  Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
  03 styczeń 2019
  Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
  Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
  02 styczeń 2019
  Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...