Joomla i MySQL na home.pl

Joomla i MySQL 5.5.8Informatyka, to dziedzina, w której trudno o nudę ;-) Jak sądzisz, że już masz wszystko obcykane w dziedzinie, którą się zajmujesz, to często okazuje się, że robisz coś na pewniaka, a tu ... ZONK! Myślisz sobie, co jest? Co zrobiłem nie tak? Co się dzieje?

Tak było właśnie kiedy chciałem zainstalować kolejny serwis oparty na Joomla! na serwerach home.pl. Tworzę bazkę, wrzucam pliki - wszystko jak zwykle, podobnie jak już kilkadziesiąt razy. Przeprowadzam proces instalacji. Wpisuję dane dotyczące bazy danych, klikam dalej, a tu ... kaszanka!

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near …

Myślę sobie, że coś nie tak z bazą, że nie tak jak trzeba ją utworzyłem, że coś - działając rutynowo - przeoczyłem. Sprawdzam, porównuję, kombinuję - dalej NIC :-(

Za pomocą autoinstalatora skryptów instaluję Joomla! Wszystkona pierwszy rzut oka jest OK! Uff, Huraa! Udało się!

Niestety radość trwa dosyć krótko :-( Instaluję dodatkowy komponent - i znowu problem.

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344

No to cóż. zaczynam stosować standardową procedurę w takich przypadkach: szperam w sieci! Sprawdzam, czy home.pl nie prowadzi jakiś "prac konserwacyjnych". Okazuje się, z informacji jakie przeczytałem w aktualnościach (http://home.pl/firma/aktualnosci), że dniem 07.02.201r., "zakończony został proces aktualizacji serwerów MySQL do wersji 5.5.8".

Niestety twórcy Joomla! i wielu komponentów nie przewidzieli pracy z bazą w tej wersji :-( Opis błędu znajduje się na joomlacode.org.

Aby prawidłowo zainstalować CMS Joomla! i rozszerzenia, należy w plikach *.sql zmienić wpis: TYPE=MyISAM na ENGINE=MyISAM. Niestety niektóre rozszerzenia, takie jak np. Phoca Gallery plik instalacyjny install.sql ma pusty. W tym konkretnym przypadku polecenia języka SQL zawarte są w pliku phocagalleryinstall.php, który znajduje się w folderze controllers. Opis tego problemu można znaleźć pod adresem: http://www.phoca.cz/forum/.

 

Uważasz, że artykuł był ciekawy i chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Szkolny serwis WWW - potrzeba zmian
Systemy hybrydowe

Podobne wpisy

 

Komentarze 7

Gość - Lukasz (website) w poniedziałek, 21 marzec 2011 12:54

Dzięki dobry człowieku. Też nie lubię autoinstalatorów ale ostatecznie instalnąłem bo klient kupił hosting w home.pl. Dzięki zmianie plików *.sql, o której piszesz spokojnie zainstalowałem Joom!Fish i ccNewsletter. Wszystko działa!

Dzięki dobry człowieku. Też nie lubię autoinstalatorów ale ostatecznie instalnąłem bo klient kupił hosting w home.pl. Dzięki zmianie plików *.sql, o której piszesz spokojnie zainstalowałem Joom!Fish i ccNewsletter. Wszystko działa!
Sławomir Pieszczek (website) w czwartek, 15 wrzesień 2011 20:40

Cieszę się, że mogłem pomóc :-)

P.S.
Polecam swój newsletter, w którym co jakiś czas wysyłam najciekawsze (według mnie) teksty!

Cieszę się, że mogłem pomóc :-)P.S. Polecam swój [url=http://www.slawop.net/newsletter][b]newsletter[/b][/url], w którym co jakiś czas wysyłam najciekawsze (według mnie) teksty!
Gość - Adam w środa, 27 kwiecień 2011 11:57

Witam w jakim folderze znajde plik sql ?
tez mam problem z home.pl

pozdrawiam

Witam w jakim folderze znajde plik sql ? tez mam problem z home.plpozdrawiam
Gość - Adam w środa, 27 kwiecień 2011 11:58

Witam gdzie znajde ten plik sql ? też mam problem z homepl

pozdrawiam!

Witam gdzie znajde ten plik sql ? też mam problem z homeplpozdrawiam!
Sławomir Pieszczek (website) w środa, 27 kwiecień 2011 18:03

Pliki sql znajdują się w folderze installation\sql\mysql

Pozdrawiam!

Pliki sql znajdują się w folderze [b]installation\sql\mysql[/b]Pozdrawiam!
Gość
piątek, 19 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Najnowsze komentarze

Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...
Gość - Joanna Jak utworzyć własny szablon dla Joomla! nie dotykając kodu? EF4 cz.2
09 grudzień 2018
Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???
Gość - Informatyk Tworzenie bazy danych w CPanelu na Smarthost - instalacja Joomla!
19 listopad 2018
Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna
Gość - Sławomir DJ Image Slider
04 listopad 2018
co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?