Joomla! 1.6 - prosty przepis na własną stronę WWW

joow16Czy nazwa Joomla! obiła się już Tobie kiedyś o uszy? Pewnie TAK! Obecnie popularność tego systemu bije wszelkie rekordy! Dlaczego? Ponieważ niecodziennie spotyka się tak rewelacyjne narzędzie, dostępne całkowicie ZA DARMO, a umożliwiające bezproblemowe tworzenie zarówno prostych, jak i zaawansowanych stron internetowych.

Trzy miesiące temu (13.03.2011 r.) na stronach Polskiego Centrum Joomla! pojawiła się informacja, że dostępny jest już pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6. Pobrać go można bezpośrednio z centralnej składnicy pakietów Joomla! Pisałem o tym w artykule: Już jest pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6.

Do tej pory nie było na naszym rynku wydawniczym żadnej pozycji, która dotyczyłaby tej wersji jednego z najlepszych CMS na świecie! Ale to od kilku dni już się zmieniło :-) Pojawiła się książka Marcina Lisa Joomla! 1.6 Prosty przepis na własną stronę WWW. Ponieważ "łykam" w zasadzie wszystko co w wydawnictwie Helion pojawia się na temat CMS Joomla!, to książkę zamówiłem już chyba ze dwa tygodnie temu, jak jeszcze można ją było nabyć w przedsprzedaży.

Dla kogo jest ta książka? Dla każdego kto chciałby mieć własną stronę WWW. Książka powinna zainteresować także te osoby, które miały już do czynienia z Joomla! we wcześniejszych wersjach i chciałyby poznać najnowszą wersję 1.6.

Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji poznać i korzystać Joomla! w wersji 1.6, to gorąco polecam tę książkę! Napisana jest niezwykle prostym językiem, dzięki czemu osoby, które nigdy nie miały do czynienia z projektowanie stron WWW, będą mogły samodzielnie "postawić" ją w ciągu kilku godzin. Wystarczy, że posiadasz podstawowe umiejętności obsługi komputera, znasz takie pojęcia jak: przeglądarka, odnośnik, link, logowanie, założenie konta. Jeżeli potrafisz pobrać jakiś plik z sieci i zapisać go we wskazanym miejscu na dysku swojego komputera, to w zasadzie wystarczy, abyś mógł samodzielnie zainstalować i zarządzać własnym serwisem WWW.

W książce znajdziesz instrukcje jak krok po kroku zbudować własny portal internetowy, który będzie zawierał takie elementy jak:

 • artykuły;
 • menu pozwalające na dostęp do różnych treści Twojego portalu;
 • listę najpopularniejszych artykułów;
 • katalog odnośników;
 • informację o liczbie gości odwiedzających stronę;
 • moduł prognozy pogody;
 • galerię grafiki;
 • zegar pokazujący aktualny czas;
 • i wiele innych funkcjonalnych elementów

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć własnego bloga, duży portal, czy też stronę firmową, Joomla! 1.6 oferuje Ci pomoc, nie żądając w zamian nawet złotówki.

W książce Joomla! 1.6 Prosty przepis na własną stronę WWW, znajdziesz informacje, jak zabrać się do tworzenia własnej strony przy użyciu najnowszej wersji Joomla! 1.6. Dzięki niej dowiesz się także jak maksymalnie ułatwić korzystanie z niej potencjalnym użytkownikom. Nauczysz się jak rozplanować poszczególne elementy Twojej witryny a także jak korzystać z opinii internautów, którzy odwiedzają Twoją stronę, aby móc ją cały czas udoskonalać.

Dzięki niej odkryjesz, jak bez studiowania choćby jednego znacznika HTML zaprojektować własną, miłą dla oka i funkcjonalną stronę WWW.

Jeżeli nadal nie jesteś zdecydowany, cz wydać pieniądze na tę książkę, to przeczytaj wybrany fragment. Zapoznasz się ze spisem treści, a także będziesz mógł przeczytać cały rozdział dotyczący przygotowania konta WWW, czyli:

 • jak założyć konto dla witryny na internetowym serwerze,
 • jak utworzyć na nim bazę danych,
 • jak bez żadnych kosztów testować Joomla na własnym komputerze.

Pobierz darmowy fragment książki Joomla! 1.6 Prosty przepis na własną stronę WWW , klikając na poniższy link: www.slawop.net/pp/pliki/Joomla_1_6_Prosty_przepis_na_wlasna_strone_WWW.pdf

Na co czekasz? Stwórz własną stronę WWW!

 

Uważasz, że artykuł był ciekawy i chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Wartości etyczne w biznesie
Joomla 1.6 - sizable text

Podobne wpisy

 

  By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.slawop.net/

  Najnowsze komentarze

  Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
  13 wrzesień 2019
  Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
  Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
  09 czerwiec 2019
  "Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
  Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
  10 maj 2019
  Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
  Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
  03 styczeń 2019
  Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
  Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
  02 styczeń 2019
  Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...