A A A

Joomla! 1.6 - prosty przepis na własną stronę WWW

przez w Webdesign
 • Przeczytano: 6097
 • 2 komentarze
 • Drukuj
6097

joow16Czy nazwa Joomla! obiła się już Tobie kiedyś o uszy? Pewnie TAK! Obecnie popularność tego systemu bije wszelkie rekordy! Dlaczego? Ponieważ niecodziennie spotyka się tak rewelacyjne narzędzie, dostępne całkowicie ZA DARMO, a umożliwiające bezproblemowe tworzenie zarówno prostych, jak i zaawansowanych stron internetowych.

Trzy miesiące temu (13.03.2011 r.) na stronach Polskiego Centrum Joomla! pojawiła się informacja, że dostępny jest już pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6. Pobrać go można bezpośrednio z centralnej składnicy pakietów Joomla! Pisałem o tym w artykule: Już jest pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6.

Do tej pory nie było na naszym rynku wydawniczym żadnej pozycji, która dotyczyłaby tej wersji jednego z najlepszych CMS na świecie! Ale to od kilku dni już się zmieniło :-) Pojawiła się książka Marcina Lisa Joomla! 1.6 Prosty przepis na własną stronę WWW. Ponieważ "łykam" w zasadzie wszystko co w wydawnictwie Helion pojawia się na temat CMS Joomla!, to książkę zamówiłem już chyba ze dwa tygodnie temu, jak jeszcze można ją było nabyć w przedsprzedaży.

Dla kogo jest ta książka? Dla każdego kto chciałby mieć własną stronę WWW. Książka powinna zainteresować także te osoby, które miały już do czynienia z Joomla! we wcześniejszych wersjach i chciałyby poznać najnowszą wersję 1.6.

Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji poznać i korzystać Joomla! w wersji 1.6, to gorąco polecam tę książkę! Napisana jest niezwykle prostym językiem, dzięki czemu osoby, które nigdy nie miały do czynienia z projektowanie stron WWW, będą mogły samodzielnie "postawić" ją w ciągu kilku godzin. Wystarczy, że posiadasz podstawowe umiejętności obsługi komputera, znasz takie pojęcia jak: przeglądarka, odnośnik, link, logowanie, założenie konta. Jeżeli potrafisz pobrać jakiś plik z sieci i zapisać go we wskazanym miejscu na dysku swojego komputera, to w zasadzie wystarczy, abyś mógł samodzielnie zainstalować i zarządzać własnym serwisem WWW.

W książce znajdziesz instrukcje jak krok po kroku zbudować własny portal internetowy, który będzie zawierał takie elementy jak:

 • artykuły;
 • menu pozwalające na dostęp do różnych treści Twojego portalu;
 • listę najpopularniejszych artykułów;
 • katalog odnośników;
 • informację o liczbie gości odwiedzających stronę;
 • moduł prognozy pogody;
 • galerię grafiki;
 • zegar pokazujący aktualny czas;
 • i wiele innych funkcjonalnych elementów

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć własnego bloga, duży portal, czy też stronę firmową, Joomla! 1.6 oferuje Ci pomoc, nie żądając w zamian nawet złotówki.

W książce Joomla! 1.6 Prosty przepis na własną stronę WWW, znajdziesz informacje, jak zabrać się do tworzenia własnej strony przy użyciu najnowszej wersji Joomla! 1.6. Dzięki niej dowiesz się także jak maksymalnie ułatwić korzystanie z niej potencjalnym użytkownikom. Nauczysz się jak rozplanować poszczególne elementy Twojej witryny a także jak korzystać z opinii internautów, którzy odwiedzają Twoją stronę, aby móc ją cały czas udoskonalać.

Dzięki niej odkryjesz, jak bez studiowania choćby jednego znacznika HTML zaprojektować własną, miłą dla oka i funkcjonalną stronę WWW.

Jeżeli nadal nie jesteś zdecydowany, cz wydać pieniądze na tę książkę, to przeczytaj wybrany fragment. Zapoznasz się ze spisem treści, a także będziesz mógł przeczytać cały rozdział dotyczący przygotowania konta WWW, czyli:

 • jak założyć konto dla witryny na internetowym serwerze,
 • jak utworzyć na nim bazę danych,
 • jak bez żadnych kosztów testować Joomla na własnym komputerze.

Pobierz darmowy fragment książki Joomla! 1.6 Prosty przepis na własną stronę WWW , klikając na poniższy link: www.slawop.net/pp/pliki/Joomla_1_6_Prosty_przepis_na_wlasna_strone_WWW.pdf

Na co czekasz? Stwórz własną stronę WWW!

 

Uważasz, że artykuł był ciekawy i chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Oceń ten wpis:

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w szkole ponadgimnazjalnej.


Pierwszy Certyfikowany Administrator Joomla! w Polsce.


Autor książek i e-booków na temat Joomla!. Autor bloga: www.slawop.net, w którym porusza zagadnienia związane z CMS Joomla! i wykorzystaniu go, jako fantastycznego narzędzia, które ułatwia innym tworzenie ich własnego miejsca w sieci.


Prowadzi własną firmę świadczącą usługi związane z tworzeniem oraz administrowaniem serwisów opartych o CMS Joomla!


Współorganizator Joomla! User Group Jawor


Uwielbia ekstremalnie szybką jazdę na rolkach! Fan rozwoju osobistego i ciągłych zmian :-)


I love Joomla! Why?


Because Joomla! is Doing Great Things with Great People :-)


And My favourite sentence:Don't Let Anybody Steal Your Dreams!


Komentarze

 • Gość
  Tomasz sobota, 17 listopad 2012

  Chętnie poczytam o joomli 1,6, bo taką mam zainstalowaną u siebie. Nie chciałbym tego zmieniać, bo znowu bym musiał się uczyć. Zostanę zatem przy tej wersji, w której tworzę i zmieniam swoją stronę psychologiczną. Nie chcę się bawić w webdesigning ponad to, co konieczne. Kto wie może i nadchodzi czas kupienia tej książki, zwłaszcza, że muszę wprowadzić forum i blog na swoją stronę.

 • Sławomir Pieszczek
  Sławomir Pieszczek sobota, 17 listopad 2012

  Tomasz, Joomla 1.6 to wydanie, które jest publikowane w tzw. krótkoterminowym cyklu wydawniczym.
  Nie jest dobrym pomysłem opieranie się na tej wersji :-(
  Rozważ aktualizację do 2.5.
  To na prawdę nie jest takie trudne ;-)

Zostaw komentarz

Gość
Gość poniedziałek, 17 grudzień 2018

Najnowsze komentarze

Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???

Joanna

Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna :)

Informatyk

co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?

Sławomir
05.11.2018 w DJ Image Slider

Właśnie, powinien się pojawić … . Oczywiście skorzystam z rady i zapytam u źródeł. Jeśli dowiem się czegoś mądrego, podzielę się wiedzą, może komuś się przyda. Dziękuję, pozdrawiam, Andrzej

Andrzej
Andrzeju, jeżeli w Ustawieniach podstawowych w zakładce Narzędzia na stronie w polu Powrót do góry masz aktywny przycisk Włączone, to taki przycisk powinien pojawić się u Ciebie na stronie już po prze...