By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.slawop.net/

Joomla! 1.6 na home.pl

network-errorNie tak dawno w artykule "Joomla! i MySQL na home.pl" pisałem o problemach z MySQL na serwerach home.pl. W połowie marca ukazała się informacja, że dostępny jest już pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6. Nie pozostaje nic innego jak dogłębne zapoznanie się z nową wersją i przetestowanie jej w działaniu.

Zabieram się do pracy: pobieram najnowszą wersję Joomla! 1.6, instaluję na serwerze lokalnym, sprawdzam testuję, instaluję  - wszystko ekstra, ładnie pięknie! Instaluję pakiet języka polskiego dla Jooml! 1.6, tworzę testową templatkę - działa, wszystko chodzi perfect :-)

Pora na testy w środowisku produkcyjnym - wrzucam pliki na home.pl, tworzę nową bazkę, wstukuję odpowiedni adres i ... ZNOWU ZONK :-(

Warning: strpos() [function.strpos]: Empty delimiter in /libraries/joomla/filesystem/path.php on line 148

Kolejny problem :-( Czy ten home.pl jest zbyt nowoczesny/przestarzały, czy może nie reaguje na zgłoszenia od webmasterów którzy próbują bezskutecznie zainstalować najnowszą wersję swojego ukochanego CMS-a?

Jak wynika z komunikatu błędu, problem tkwi w pliku path.php, który znajduje się w /libraries/joomla/filesystem. "Chwilę" czasu zajęło mi googlowanie, aby znaleźć przyczynę problemu. Rozwiązanie znalazłem na polskim form joomla. Okazuje się, że system CMS-a niewłaściwie interpretuje ścieżki (JPATH_ROOT). Nie wiem, czy "wina" tkwi w home.pl, czy w kodzie Jomla! Mam tylko nadzieję, że po instalacji dodatkowych rozszerzeń nie pojawią się kolejne problemy :-]

No więc co należy zrobić, aby instalacja sie udała? Należy dokonać zmian w funkcji clean - dokładnie w wierszu 169. Cała funkcja wygląda tak:

public static function clean($path, $ds = DIRECTORY_SEPARATOR){   $path = trim($path);   if (empty($path)) {      $path = JPATH_ROOT;    } else {      // Remove double slashes and backslahses and convert all slashes and backslashes to DS      $path = preg_replace('#[/\\\\]+#', $ds, $path);   }   return $path;}

 

Należy zmieńić wpis: $path = JPATH_ROOT; na: $path = '/';

Teraz funkcja clean powinna wyglądać tak:

public static function clean($path, $ds = DIRECTORY_SEPARATOR){   $path = trim($path);   if (empty($path)) {      $path = '/';    } else {      // Remove double slashes and backslahses and convert all slashes and backslashes to DS      $path = preg_replace('#[/\\\\]+#', $ds, $path);   }   return $path;}

Zmieniłem i szczęśliwie zainstalowałem. Niestety to nie koniec kłopotów :-( Po instalacji nie mogę wejść na zaplecze nowo utworzonego serwisu! Strona logowania do zaplecza wyświetla się prawidłowo, ale po wpisaniu nazwy użytkownika i hasła przeglądarka wyświetla:

404 - Nie znaleziono komponentu

No to szukamy dalej... :-]

Aby można było dostać się do zaplecza należy w pliku configuration.php zmienić parametr live_site. Domyślnie w linii 17 jest wpis:

public $live_site = '';

należy go zmienić na:

public $live_site = 'http://www.twojadomena.pl/';

I TERAZ JUŻ WSZYSTKO JEST OK! Przy najmniej na razie ;-)

 

Uważasz, że artykuł był ciekawy i chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Jak nauczyć innych, by cenili Twój czas?
System nawigacji

Podobne wpisy

 

Komentarze 16

Gość - Piotr w piątek, 27 maj 2011 16:47

Mnie te porady jakoś nie działają nie wiem co jest grane Ma ktoś może jeszcze jakieś porady?

Mnie te porady jakoś nie działają :( nie wiem co jest grane :( Ma ktoś może jeszcze jakieś porady?
Sławomir Pieszczek (website) w piątek, 27 maj 2011 17:59

Piotrze, jakie błędy konkretnie dostajesz?
Instalujesz Joomla 1.6 na serwerach home.pl?

Pozdrawiam :-)

Piotrze, jakie błędy konkretnie dostajesz? Instalujesz Joomla 1.6 na serwerach home.pl?Pozdrawiam :-)
Gość - Szymon w poniedziałek, 30 maj 2011 12:50

Ok, działa - dzięki.

ALE create an account (utwórz konto użytkonika) http://www.domena.pl/index.php/component/users/?view=registration - Error: 500

Ok, działa - dzięki.ALE create an account (utwórz konto użytkonika) http://www.domena.pl/index.php/component/users/?view=registration - Error: 500
Gość - Tomek w środa, 01 czerwiec 2011 01:07

Trochę mi nie pasowało wpisywanie nazwy domeny w "live_site" bo wtedy strona (panel administracyjny) jest dostępny tylko z tej domeny.
Sprawdziłem że wpisanie samego '/' już usuwa problem z panelem a nie jesteśmy ograniczeni do jednej domeny.
Pozdrawiam.
PS. oczywiście działa to dla katalogów głównych tych domen

Trochę mi nie pasowało wpisywanie nazwy domeny w "live_site" bo wtedy strona (panel administracyjny) jest dostępny tylko z tej domeny. Sprawdziłem że wpisanie samego '/' już usuwa problem z panelem a nie jesteśmy ograniczeni do jednej domeny. Pozdrawiam. PS. oczywiście działa to dla katalogów głównych tych domen
Gość - Tomek w środa, 01 czerwiec 2011 01:09

Wystarczy wpisać "public $live_site = '/';" i będzie działał panel administratora z tą różnicą że dla każdej domeny pod którą dana strona jest dostępna.

Nie dotyczy podkatalogów.'

Wystarczy wpisać "public $live_site = '/';" i będzie działał panel administratora z tą różnicą że dla każdej domeny pod którą dana strona jest dostępna.Nie dotyczy podkatalogów.'
Gość - Jarek w środa, 27 lipiec 2011 15:54

Witam

Panowie ja mam inny problem. Instalacja na home.pl joomli 1.6 przebiegła poprawnie. Wszystko super chodzi aż do momentu podpięcia domeny na innych dns-ach . Więc mam serwer na home.pl oraz podpiętą domenę z az.pl ( wydelegowaną na dnsy home ) W opcjach live site mam wpisaną domenę ( http://www.stylovnia.pl ) i strona chodzi bardzo dobrze ale kiedy próbuję wbić stronę http://www.stylovnia.pl/administrator wyskakuje biały ekran. Szukałem już wszędzie i nie mogę znaleźć rozwiązania problemu. Prośba o pomoc tutaj lub na maila. Dodam iż domena jest podpięta na home do danego katalogu nie katalogu głównego.


pozdrawiam


Jarek

WitamPanowie ja mam inny problem. Instalacja na home.pl joomli 1.6 przebiegła poprawnie. Wszystko super chodzi aż do momentu podpięcia domeny na innych dns-ach . Więc mam serwer na home.pl oraz podpiętą domenę z az.pl ( wydelegowaną na dnsy home ) W opcjach live site mam wpisaną domenę ( http://www.stylovnia.pl ) i strona chodzi bardzo dobrze ale kiedy próbuję wbić stronę www.stylovnia.pl/administrator wyskakuje biały ekran. Szukałem już wszędzie i nie mogę znaleźć rozwiązania problemu. Prośba o pomoc tutaj lub na maila. Dodam iż domena jest podpięta na home do danego katalogu nie katalogu głównego.pozdrawiamJarek
Gość - Jarek (website) w środa, 27 lipiec 2011 16:17

Ok jednak pomogło to rozwiązanie, której jest umieszczone powyżej. Źle wpisywałem Pozdrawiam i dziękuję.

Ok jednak pomogło to rozwiązanie, której jest umieszczone powyżej. Źle wpisywałem :) Pozdrawiam i dziękuję.
Gość - Jarek (website) w środa, 27 lipiec 2011 16:18

Witam jednak powyższe rozwiązanie pomogło. Źle wpisywałem w niewłaściwej linijce. Pozdrawiam i dziękuję

Witam jednak powyższe rozwiązanie pomogło. Źle wpisywałem w niewłaściwej linijce. :) Pozdrawiam i dziękuję :)
Sławomir Pieszczek (website) w środa, 03 sierpień 2011 18:52

Cieszę się, że jednak wszystko OK

Pozdrawiam :-)

Cieszę się, że jednak wszystko OKPozdrawiam :-)
Gość - sawek w niedziela, 07 sierpień 2011 18:46

jak zmienić język w joomla zainstalowanym na Home.pl Zainstalowałem joomla ale mam tylko english
dzięki za pomoc

jak zmienić język w joomla zainstalowanym na Home.pl Zainstalowałem joomla ale mam tylko english dzięki za pomoc
Gość - sawek w niedziela, 07 sierpień 2011 18:49

Mam kłopot z instalacja języka polskiego na joomli z home proszę o pomoc

Mam kłopot z instalacja języka polskiego na joomli z home proszę o pomoc
Sławomir Pieszczek (website) w poniedziałek, 08 sierpień 2011 10:16

Sawek, zastosuj informacje i instrukcje zawarte w artykule: Już jest! Pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6 ([url]http://www.slawop.net/blog/2011/03/15/7-juzjestpakietjezykapolskiegojoomla1-6[/url]).

Jeżeli nadal będziesz miał kłopoty - pisz!

Sawek, zastosuj informacje i instrukcje zawarte w artykule: Już jest! Pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6 ([url]http://www.slawop.net/blog/2011/03/15/7-juzjestpakietjezykapolskiegojoomla1-6[/url]).Jeżeli nadal będziesz miał kłopoty - pisz!
Gość - mailm4@o2.pl w piątek, 12 sierpień 2011 14:25

Ja mam problem. Niby robię wszystko jak jest opisane, a nadal nie mogę dobrać się do "zaplecza". Po wprowadzeniu w/w zmian widzę tylko biały ekran i nic więcej. Oczywiście instalacja na home.pl, joomla 1.7.
Dzięki za pomoc.

Ja mam problem. Niby robię wszystko jak jest opisane, a nadal nie mogę dobrać się do "zaplecza". Po wprowadzeniu w/w zmian widzę tylko biały ekran i nic więcej. Oczywiście instalacja na home.pl, joomla 1.7. Dzięki za pomoc.
Sławomir Pieszczek w sobota, 13 sierpień 2011 19:14

Do dzisiaj nie instalowałem Joomla 1.7 na home.pl. Dzisiaj musiałem to zrobić na zlecenie klienta. W najbliższym czasie umieszczę szczegółową instrukcje co i jak, a tak na szybko to:
- zmień w pliku path.php wpis w funkcji clean (wiersz 174), tak jak opisałem w tym artykule
- w pliku configuration.php dodaj do zmiennej $live_site = 'http://adres_twojej_domey'

P.S.
Daj znać jak ci poszło!

Pozdrawiam :-)

Do dzisiaj nie instalowałem Joomla 1.7 na home.pl. Dzisiaj musiałem to zrobić na zlecenie klienta. W najbliższym czasie umieszczę szczegółową instrukcje co i jak, a tak na szybko to: - zmień w pliku path.php wpis w funkcji clean (wiersz 174), tak jak opisałem w tym artykule - w pliku configuration.php dodaj do zmiennej $live_site = 'http://adres_twojej_domey'P.S. Daj znać jak ci poszło!Pozdrawiam :-)
Gość - nikos w piątek, 02 grudzień 2011 19:49

Jaki g........... wart serwis takie porady ..............
Jakoś bez problemów większych niż gdzie indziej można spokojnie instalować i działać na home.pl - tyle tylko że jak wypowiada się ktoś, kto przepisuje artykuły z forum Joomla a sam nie potrafi nawet zrobić tłumaczeń komponentów dla użytkowników i używa generowanych templatek (artisteer) to tak samo pisze porady których sam nie rozumie.

Jaki g........... wart serwis takie porady .............. Jakoś bez problemów większych niż gdzie indziej można spokojnie instalować i działać na home.pl - tyle tylko że jak wypowiada się ktoś, kto przepisuje artykuły z forum Joomla a sam nie potrafi nawet zrobić tłumaczeń komponentów dla użytkowników i używa generowanych templatek (artisteer) to tak samo pisze porady których sam nie rozumie.
Gość - Andrzej (website) w poniedziałek, 16 styczeń 2012 23:42

Sprawdź proszę mój sposób uruchomienia Joomla! na home.pl http://blog.netlife.pl/2012/01/joomla-na-home-pl/ - powinien usunąć wszystkie problemy bez ingerencji w kod joomli

Sprawdź proszę mój sposób uruchomienia Joomla! na home.pl http://blog.netlife.pl/2012/01/joomla-na-home-pl/ - powinien usunąć wszystkie problemy bez ingerencji w kod joomli
Gość
wtorek, 14 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Najnowsze komentarze

Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
13 wrzesień 2019
Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
09 czerwiec 2019
"Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
10 maj 2019
Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...