Jak zaktualizować Joomla 1.7 do 2.5?

Aktualizacja Joomla do wersji 2.5.0Niedawno pojawiło się najnowsze wydanie Joomla 2.5.0 dla którego przewidziany jest długomiesięczny okres wsparcia - minimum 18 miesięcy.

Aktualizacja z wersji 1.7 do 2.5.0 nie powinna sprawiać problemów dla większości administratorów. Poniżej przedstawiam krok po kroku jak przeprowadzić aktualizację Joomla! z wersji 1.7.3 do 2.5.0.

Krok 1

Zaloguj się do zaplecza swojego serwisu, następnie w menu Rozszerzenia kliknij pozycję Instalacje. W oknie Instalacje: Instalator kliknij zakładkę Aktualizacje.


Aktualizacja Joomla! do wersji 2.5.0 - Okno Instalacje: Instalator

Krok 2

Kliknij przycisk Oczyść pamięć podręczną, a następnie przycisk Znajdź aktualizację

Aktualizacja Joomla! do wersji 2.5.0 - Okno Instalacje: Aktualizacja

Krok 3

Zaznacz najnowszą aktualizację a następnie kliknij przycisk Aktualizuj


Aktualizacja Joomla! do wersji 2.5.0

Jeżeli wszystko przebiegło jak należy, to zobaczysz ekran informujący o sukcesie zakończonej aktualizacji.

Aktualizacja Joomla do wersji 2.5.0 - podsumowanie aktualizacji

Zauważysz zapewne, że pojawiła się nowa zakładka o dziwnej nazwie COM_INSTALLER_SUBMENU_DATABASE. Nazwa ta wyświetlana jest dlatego, że nie masz jeszcze zainstalowanego pakietu języka polskiego dla wersji 2.5.0.

Krok 4

Pobierz pakiet języka polskiego dla Joomla! 2.5.0 (Kompletny pakiet języka polskiego do Joomla! 2.5.0) zapisując plik archiwum w dowolnej lokalizacji na Twoim dysku.

Krok 5

Kliknij w oknie Instalacje: Instalator zakładkę Instalator.

Instalacja pakietu języka polskiego dla Joomla! 2.5.0

Kliknij przycisk Przeglądaj, wybierz zapisany plik z pakietem języka polskiego (pl-PL_joomla_lang_full_2.5.zip.zip), następnie w okienku Wysyłanie pliku kliknij przycisk Otwórz.

Instalacja pakietu języka polskiego dla Joomla 2.5.0 - Okno Wysyłanie pliku 

W polu tekstowym Plik pakietu powinien pojawić się wpis z dokładną ścieżką dostępu i nazwą pliku z pakietem języka polskiego dla Joomla 2.5.0. Teraz kliknij przycisk Wczytaj plik i zainstaluj.

Instalacja pakietu języka polskiego dla Joomla! 2.5.0 

Po chwili zobaczysz informację o pomyślnym zainstalowaniu pakietu języka polskiego. Zauważ, że nastąpiła zmiana nazwy zakładki ;-)

Podsumowanie instalacji pakietu języka polskiego dla Joomla! 2.5.0

 

Krok 6

Pobierz pakiet języka polskiego dla edytora TinyMCE (Pakiet języka polskiego dla edytora TinyMCE) zapisując plik archiwum w dowolnej lokalizacji na Twoim dysku.

Krok 7

Kliknij w oknie Instalacje: Instalator przycisk Przeglądaj, wybierz zapisany plik z pakietem języka polskiego dla edytora tekstu TinyMCE (tinymce_lang_pack_pl_3.4.7_j2.5.zip), następnie w okienku Wysyłanie pliku kliknij przycisk Otwórz.

Instalacja pakietu języka polskiego dla edytora tekstu TinyMCE - Okno Wysyłanie pliku 

W polu tekstowym Plik pakietu powinien pojawić się wpis z dokładną ścieżką dostępu i nazwą pliku z pakietem języka polskiego dla edytora tekstu TinyMCE. Teraz kliknij przycisk Wczytaj plik i zainstaluj.

 Podsumowanie instalacji pakietu języka polskiego dla edytora TinyMCE

Po chwili zobaczysz informację o pomyślnym zainstalowaniu pakietu.

Podsumowanie instalacji pakietu języka polskiego dla edytora TinyMCE

Krok 8

Kliknij w oknie Instalacje: Instalator zakładkę Baza danych, aby sprawdzić, czy wszystkie tabele Twojej bazy danych zostały zaktualizowane.

Jeżeli zobaczysz informację, żę jakieś tabele nie są zaktualizowane, kliknij przycisk Napraw znajdujący się w przyborniku okna Instalacje: Sprawdź bazę danych.

Zakładka Sprawdź bazę danych

 

Jeżeli wszystko przebiegło jak należy, to powinieneś zobaczyć ekran informujący o sukcesie zakończonej aktualizacji.

 

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Darmowy kurs! Joomla! 2.5
Joomla! 2.5.0

Podobne wpisy

 

  By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.slawop.net/

  Najnowsze komentarze

  Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
  13 wrzesień 2019
  Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
  Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
  09 czerwiec 2019
  "Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
  Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
  10 maj 2019
  Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
  Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
  03 styczeń 2019
  Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
  Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
  02 styczeń 2019
  Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...