A A A

Jak z odwlekacza stać się działaczem?

przez w Psychologia sukcesu
  • Przeczytano: 3661
  • 0 komentarze
  • Drukuj
3661

Jak często zdarza się Tobie odwlekać z ważnymi sprawami? Mówisz sobie od jutra zacznę. Jutro dokładnie to samo: OD JUTRA ZACZNĘ!

I co? I JAJCO! Stoisz w miejscu! Nie wiesz co zrobić, aby ruszyć do przodu i przestać odwlekać.

Prawda jest taka, że odwlekasz, bo się boisz!

Przecież dobrze wiesz, że chętniej robisz rzeczy znane i bezpieczne. Kiedy masz robić coś po raz pierwszy, boisz się, że może się coś nie udać, że coś pójdzie nie tak. Nie wiesz, czy zarobisz, czy stracisz. Ten strach działa na Ciebie paraliżująco!

Przezwyciężenie tego strachu wymaga odwagi, ale dobrze wiesz, że jeżeli nie zaryzykujesz, to się nie dowiesz! Albo inaczej: kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje!

Bardzo często, na co dzień jest tyle spraw do załatwienia, tyle rzeczy do zrobienia, że nie wiesz za co się zabrać i w efekcie nie robisz niczego i odkładasz wszystko. Efekt jest taki, że lista rzeczy do zrobienia rośnie w zatrważającym tempie!

Od czasu do czasu postanawiasz, że zaczniesz działać. Spisujesz wszystkie rzeczy do zrobienia i... zabierasz się za najłatwiejsze zadania. Takie które nie bolą ;-) A te najważniejsze lądują na końcu listy w efekcie czego nadal odczuwasz flustrację, że najważniejsze rzeczy w Twoim życiu odwlekasz na niewiadomo kiedy.

Kiedy rozpoczynasz nowy projekt wydaje się Tobie, że ilość rzeczy, które trzeba załatwić, zrobić, nauczyć się, poznać, jest ogromna. Zaczynasz zdobywać wiedzę i tak na prawdę nie bardzo wiesz od czego zacząć, jaki ma być następny krok. W swoim otoczeniu znajdziesz mnóstwo "fachowców", którzy znają się na wszystkim i jak zaczniesz ich słuchać, to dochodzisz do wniosku, że to nie ma sensu i kolejny raz odkładasz swoje marzenia na boczny tor.

Moim największym problemem, był mit, że aby mój projekt, pomysł wypalił, muszę posiąść perfekcyjną wiedzę na ten temat. Bałem się, że jeżeli nie będę odpowiednio przygotowany, to nie wykonam prawidłowo zadania i nie podołam wyzwaniu. W efekcie zdobywałem wiedzę na dany temat za każdym razem przekonując się jak mało wiem :-( Kolejna książka, kolejny kurs i znów to samo: za mało wiem! Wiedzę nadal zdobywam i to jest bardzo ważne, ale nie może powsrzymywać przed podjęciem działań. Przekonałem się, że nie jest możliwe przygotowanie na 100% - przecież zawsze będzie coś do poprawy!

Przecież nigdy nie ma pewności, czy poniesiesz porażkę, czy sukces. Zresztą, każdy w swoim życiu doznaje niepowodzeń i ponosi porażki. Ważne jest, aby suma sukcesów była większa niż porażek!

Jeżeli Ty także masz problemy z odwlekaniem, to szczerze zachęcam do lektury nowego e-booka Bartka Popiela: Przestań odwlekać. To dzięki lekturze jego pierwszej książki: Zrobię to dzisiaj, postanowiłem przestać odwlekać i kiedy tylko przyłapuję się na tekście: zrobię to jutro, od razu stosuję tekst ZROBIĘ TO DZISIAJ!

Jestem już po lekturze najnowszej książki Bartka i jestem pod ogromnym wrażeniem! Z odwlekacza staję się działaczem :-)

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Oceń ten wpis:

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w szkole ponadgimnazjalnej.


Pierwszy Certyfikowany Administrator Joomla! w Polsce.


Autor książek i e-booków na temat Joomla!. Autor bloga: www.slawop.net, w którym porusza zagadnienia związane z CMS Joomla! i wykorzystaniu go, jako fantastycznego narzędzia, które ułatwia innym tworzenie ich własnego miejsca w sieci.


Prowadzi własną firmę świadczącą usługi związane z tworzeniem oraz administrowaniem serwisów opartych o CMS Joomla!


Współorganizator Joomla! User Group Jawor


Uwielbia ekstremalnie szybką jazdę na rolkach! Fan rozwoju osobistego i ciągłych zmian :-)


I love Joomla! Why?


Because Joomla! is Doing Great Things with Great People :-)


And My favourite sentence:Don't Let Anybody Steal Your Dreams!


Komentarze

  • Umieść swój komentarz jako pierwszy!

Zostaw komentarz

Gość
Gość środa, 19 grudzień 2018

Najnowsze komentarze

Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???

Joanna

Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna :)

Informatyk

co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?

Sławomir
05.11.2018 w DJ Image Slider

Właśnie, powinien się pojawić … . Oczywiście skorzystam z rady i zapytam u źródeł. Jeśli dowiem się czegoś mądrego, podzielę się wiedzą, może komuś się przyda. Dziękuję, pozdrawiam, Andrzej

Andrzej
Andrzeju, jeżeli w Ustawieniach podstawowych w zakładce Narzędzia na stronie w polu Powrót do góry masz aktywny przycisk Włączone, to taki przycisk powinien pojawić się u Ciebie na stronie już po prze...