Jak z odwlekacza stać się działaczem?

Jak często zdarza się Tobie odwlekać z ważnymi sprawami? Mówisz sobie od jutra zacznę. Jutro dokładnie to samo: OD JUTRA ZACZNĘ!

I co? I JAJCO! Stoisz w miejscu! Nie wiesz co zrobić, aby ruszyć do przodu i przestać odwlekać.

Prawda jest taka, że odwlekasz, bo się boisz!

Przecież dobrze wiesz, że chętniej robisz rzeczy znane i bezpieczne. Kiedy masz robić coś po raz pierwszy, boisz się, że może się coś nie udać, że coś pójdzie nie tak. Nie wiesz, czy zarobisz, czy stracisz. Ten strach działa na Ciebie paraliżująco!

Przezwyciężenie tego strachu wymaga odwagi, ale dobrze wiesz, że jeżeli nie zaryzykujesz, to się nie dowiesz! Albo inaczej: kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje!

Bardzo często, na co dzień jest tyle spraw do załatwienia, tyle rzeczy do zrobienia, że nie wiesz za co się zabrać i w efekcie nie robisz niczego i odkładasz wszystko. Efekt jest taki, że lista rzeczy do zrobienia rośnie w zatrważającym tempie!

Od czasu do czasu postanawiasz, że zaczniesz działać. Spisujesz wszystkie rzeczy do zrobienia i... zabierasz się za najłatwiejsze zadania. Takie które nie bolą ;-) A te najważniejsze lądują na końcu listy w efekcie czego nadal odczuwasz flustrację, że najważniejsze rzeczy w Twoim życiu odwlekasz na niewiadomo kiedy.

Kiedy rozpoczynasz nowy projekt wydaje się Tobie, że ilość rzeczy, które trzeba załatwić, zrobić, nauczyć się, poznać, jest ogromna. Zaczynasz zdobywać wiedzę i tak na prawdę nie bardzo wiesz od czego zacząć, jaki ma być następny krok. W swoim otoczeniu znajdziesz mnóstwo "fachowców", którzy znają się na wszystkim i jak zaczniesz ich słuchać, to dochodzisz do wniosku, że to nie ma sensu i kolejny raz odkładasz swoje marzenia na boczny tor.

Moim największym problemem, był mit, że aby mój projekt, pomysł wypalił, muszę posiąść perfekcyjną wiedzę na ten temat. Bałem się, że jeżeli nie będę odpowiednio przygotowany, to nie wykonam prawidłowo zadania i nie podołam wyzwaniu. W efekcie zdobywałem wiedzę na dany temat za każdym razem przekonując się jak mało wiem :-( Kolejna książka, kolejny kurs i znów to samo: za mało wiem! Wiedzę nadal zdobywam i to jest bardzo ważne, ale nie może powsrzymywać przed podjęciem działań. Przekonałem się, że nie jest możliwe przygotowanie na 100% - przecież zawsze będzie coś do poprawy!

Przecież nigdy nie ma pewności, czy poniesiesz porażkę, czy sukces. Zresztą, każdy w swoim życiu doznaje niepowodzeń i ponosi porażki. Ważne jest, aby suma sukcesów była większa niż porażek!

Jeżeli Ty także masz problemy z odwlekaniem, to szczerze zachęcam do lektury nowego e-booka Bartka Popiela: Przestań odwlekać. To dzięki lekturze jego pierwszej książki: Zrobię to dzisiaj, postanowiłem przestać odwlekać i kiedy tylko przyłapuję się na tekście: zrobię to jutro, od razu stosuję tekst ZROBIĘ TO DZISIAJ!

Jestem już po lekturze najnowszej książki Bartka i jestem pod ogromnym wrażeniem! Z odwlekacza staję się działaczem :-)

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Co to jest Joomla?
NO STRESS!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Najnowsze komentarze

Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...
Gość - Joanna Jak utworzyć własny szablon dla Joomla! nie dotykając kodu? EF4 cz.2
09 grudzień 2018
Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???
Gość - Informatyk Tworzenie bazy danych w CPanelu na Smarthost - instalacja Joomla!
19 listopad 2018
Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna
Gość - Sławomir DJ Image Slider
04 listopad 2018
co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?