Gesty przykłady

  • Uderzenie dłonią w czoło. Często zdarza się nam stosować ten gest kiedy szczelimy jakąś gafę albo wtedy, gdy zapomnimy o jakimś fakcie lub informacji a zostanie ona przypomniana przez kogoś innego. "Następuje wówczas nagłe skojarzenie z zasobem swojej pamięci i żachnięcie z powodu chwilowej amnezji." Uderzenie ręką w czoło jest czymś w rodzaju klapsa lub kary dla siebie samego :-)
  • "Gest Kozakiewicza" - Wała Wam! Gest ten polega na zgięciu jednej ręki w łokciu i skrzyżowaniu jej z drugą. Jest on łączony z polskim tyczkarzem Władysławem Kozakiewiczem, który na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku pokazał go wrogiej, wygwizdującej go radzieckiej publiczności po oddaniu skoku gwarantującego złoty medal i będącego jednocześnie rekordem świata. Ambasador ZSRR w Polsce Borys Aristow domagał się wówczas odebrania Polakowi medalu, unieważnienia rekordu oraz dożywotniej dyskwalifikacji za obrazę narodu radzieckiego. Polskie władze sprytnie tłumaczyły gest skurczem mięśnia tyczkarza, który miał być spowodowany sporym wysiłkiem. Kolejne wytłumaczenie mówiło, że gest ten pokazywał pokonanie tyczki, inne, że w ten sposób Kozakiewicz okazuje radość. :-)) (źródło: Wikipedia)

  • Znak "V" Znak ten rozumiany jest przez nas jako znak zwycięstwa. Znak ten spopularyzował Winston Churchill w czasie drugiej wojny światowej. Ten znak w wersji takiej, że dłoń jest zwrócona nie na zewnątrz tylko w kierunku twarzy, jest popularny w Australii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii, a inter­pretuje się go jako „mam cię gdzieś". W większości państw europejskich takie ułożenie dłoni pozostaje znakiem zwycięstwa, ale Anglik okazujący w ten sposób Europej­czykowi co o nim myśli, może pozostawić go w zdumieniu, jakie to też zwycięstwo ma na myśli Anglik. W wielu częściach Europy ten znak symbolizuje też po prostu „dwa" i jeśli obrażany Europejczyk jest barmanem, to na widok tego gestu poda Anglikowi czy Australijczykowi dwie szklanki piwa :-)
  • Bębnienie palcami po blacie. Oznacza zniecierpliwienie, ale nie znudzenie. Dawanie do zrozumienia, że przemówienie czy dyskusja powinna być zakończona. "Swędzące palce" trudno utrzymać w bezruchu :-) Stan taki szybko mija w przypadku zagadnięcia tej osoby lub wciągnięcia jej do dyskusji. 

Te same gesty mogą być róż ie interpretowane w różnych kulturach i krajach. Na przykład: Znak OK.

  • Francja: jesteś zerem;
  • Japonia: proszę o pieniądze;
  • Brazylia: gest obsceniczny;
  • kraje śródziemnomorskie: gest obsceniczny. Kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych Nixon pokazał w Brazylii ten gest, nie wiedział, że pokazuje: „Mam ochotę na seks” :-)

Szczególnie polecam:


Literatura o podobnej tematyce:

 

 

Jak osiągać SUKCES osobisty i biznesowy?

 

Uważasz, że artykuł był ciekawy i chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Komunikacja w "NECIE" i w "REALU"
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 21 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Najnowsze komentarze

Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...
Gość - Joanna Jak utworzyć własny szablon dla Joomla! nie dotykając kodu? EF4 cz.2
09 grudzień 2018
Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???
Gość - Informatyk Tworzenie bazy danych w CPanelu na Smarthost - instalacja Joomla!
19 listopad 2018
Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna
Gość - Sławomir DJ Image Slider
04 listopad 2018
co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?