Fantastyczne spotkanie Joomlaholików w Jaworze :-)

Fantastyczne spotkanie Joomlaholików w Jaworze :-)

Spotkania miłośników Joomla! zaskakują mnie za każdym razem! Głód wiedzy i wrażeń oraz własnego rozwoju jest niesamowity.

Co prawda nie każdego łatwo jest oddzielić od tych, którzy wiecznie narzekają i jedyne co robią dodatkowo, to siedzą z pilotem w ręku! Jednak trud ten jest opłacalny, ponieważ relacje, jakie czasami między Nami się zawiązują, stają się czymś więcej niż tylko wspólnym szkoleniem, pracą, czy robieniem interesów.

Serdecznie dziękuję Wam za wspólnie spędzony czas i te piękne chwile, które razem przeżywamy

W pierwszy dzień wakacji, w piątek 27.06.2014 r., odbyło się pierwsze na Dolnym Śląsku spotkanie miłośników Joomla! Napiszę to kolejny raz: BYŁO REWELACYJNIE!

Może powiesz, Sławek, za każdym razem tak piszesz! Może czytasz opisy spotkań z innych Joomla! User Group i wszędzie piszą, że było ekstra, fantastycznie i w ogóle super. Ja uważam, że to szczera prawda, tak właśnie było dla osób, które tam były ;-) Pomimo, że każe spotkanie jest inne, to towarzyszą im podobne emocje!

Zastanawiasz się o co w tym wszystkim chodzi? Dlaczego niektórzy tak emocjonalnie podchodzą do jakiegoś tam programu, który jest tylko narzędziem do tworzenia witryn internetowych? Przecież to bez sensu!

Ci którzy tak sądzą, nie dostrzegają czegoś, co na pierwszy rzut oka może być zbyt oczywiste ;-) Co to takiego? Otóż nie Co? a Kto? To LUDZIE! To oni tworzą niesamowitą społeczność wzajemnie wspierających się i motywujących osób.

Nasze spotkanie rozpoczęło się 27.06.2014 r. o godz. 16:00 w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze.

Tak na prawdę, to rozpoczęło się nieco wcześniej, kiedy miałem to szczęście powitać Naszych Wspaniałych Silesian: Danusię Idzik i Michała Trzepizura :-)

Dla Naszych Gości przygotowaliśmy przepiękne, klimatyczne apartamenty w Restauracji DUKAT (gdzie odbyło się także After Party) oraz kilka drobnych upominków, takich jak np. firmowa koszulka JUG Jawor wykonana przez Naszego partnera - Jaworską Szufladę.

Goście JUG Jawor: Danuta Idzik i Michał Trzepizur

Część warsztatową spotkania rozpocząłem od powitania wszystkich uczestników, przedstawienia teamu organizatorów i osób współpracujących, a także zaproszonych gości! Kilka słów o partnerach, sponsorach, nagrodach i miejsca, gdzie planujemy After Party, a pod koniec, krótki filmik z pozdrowieniami od Saurabh Shah oraz filmik przedstawiający społeczność Joomla! Moimi oczami (ten na początku artykułu ;-)) Warto wspomnieć, że muzyka to tego filmu, to autorska kompozycja Waldemara Wdowiaka, naszego kamerzysty oraz właściciela firmy WWStudio, dzięki któremu niebawem będziemy mogli zobaczyć relację wideo z Naszego spotkania :-)

Powitanie uczestników i przedstawienie teamu organizacyjnego oraz zaproszonych gości

Pierwsza prelekcja, to debiut Michała Wargackiego, współorganizatora JUG Jawor, który pokazał bardzo interesujący komponent Smart Slider 2, za pomocą którego możemy w niezwykle ciekawy sposób uatrakcyjnić projektowany przez Nas serwis WWW. Michał pokazał przykłady zastosowań Smart Slidera 2 oraz przedstawił ciekawe tips & tricks dotyczące tego komponentu. Zobacz fragment prelekcji Michała:

Prelekcja Michała była na tyle ciekawa, że niektórzy uczestnicy spotkania (Michał Trzepizur) zakupili ten komponent (korzystając z przygotowanego przez Nas kuponu rabatowego) jeszcze w trakcie prelekcji ;-)

Kolejna prelekcja, to moja mega skrócona wersja dotycząca mechanizmu kontroli dostępu do zawartości serwisu oraz czynności, jakie użytkownicy mogą w nim wykonywać.

 Sławomir Pieszczek - prelekcja podczas Joomla! User Group Jawor

Dlaczego wersja mega skrócona? Hmm, bo mieliśmy na 18:00 zamówione pizze ;-)

Po wyczerpującej prelekcji na temat kontroli dostępu do treści i usług serwisu WWW, zaproponowaliśmy uczestnikom przerwę. W przerwie była okazja spróbować 6 różnych rodzajów pizzy, które zostały wykonane specjalnie dla uczestników i przywiezione całkowicie za FREE przez Naszego sponsora, Pizzerię Nisza.

Dzięki uprzejmości Pań z administracji PCKZiU: Agnieszki Segdy i Patrycji Gołębiowskiej, uczestnicy mieli zapewnioną kawkę i herbatkę. Była to świetna okazja do poznania się na wzajem oraz krótkich, luźnych rozmów na temat Joomla!

Pizza, kawa i herbata podczas przerwy w spotkaniu JUG Jawor

Drugą część spotkania rozpoczął Michał Trzepizur. Z wrodzoną elokwencją i dokładnością wyjaśnił Nam dlaczego warto oraz w jaki sposób tworzyć automatyczne kopie zapasowe serwisów WWW. Teraz wszyscy obecni na spotkaniu nie mogą mieć wymówek, że tworzeni kopii zapasowych jest zbyt trudne ;-) Zobacz fragment prelekcji Michała, podczas której pokazuje analizę najczęstszych odpowiedzi na pytanie jak często wykonujesz kopię zapasową oraz kiedy dostawcy hostingu wykonują kopię:

Na zakończenie serii prelekcji, niesamowicie entuzjastyczne wystąpienie Danuty Idzik! Danuta opowiedziała o garstce ludzi, którzy pracują na rzecz społeczności Joomla! Jak sama powiedziała:

To co jest najpiękniejsze w tym wszystkim, jest oczywiście Nasza społeczność :-)

Uzmysłowiła Nam wszystkim, że to praca w ramach wolontariatu oraz jak bardzo każdy może być pomocny! Przypomniała, że Joomla! znaczy WSZYSCY RAZEM i każdy z Nas może mieć wpływ na rozwój Joomla! choćby tłumacząc nawet niewielkie rozszerzenia, lub opracowując instrukcje na wiki.joomla.pl.

Zobacz niewielki fragmencik wystąpienia Danuty:

No i na koniec spotkania - niezwykle emocjonujące losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów Joomla! User Group Jawor:

Każdy siedział jak na szpilkach kiedy Ewelina losowała karteczki z zapisanymi uczestnikami spotkania! To wspaniałe uczucie uścisnąć dłoń i widzieć uśmiechnięte, pełne emocji twarze osób, które usłyszały swoje nazwisko podczas losowania!
Nagród było tyle, że praktycznie nikt nie wyszedł z pustymi rękami ;-)

Losowanie nagród podczas JUG Jawor

Oczywiście nikogo nie wypuściliśmy, zanim nie pstryknęliśmy wspólnej fotki ;-)

Wspólna fotka na zakończenie JUG Jawor

Tym którym było jeszcze mało wrażeń i własnego towarzystwa, zaproponowaliśmy After Party w Restauracji DUKAT, gdzie w miłej i sympatycznej atmosferze można było porozmawiać i poznać się bliżej. Wszyscy mogliśmy czuć się niezwykle swobodnie, ponieważ cała restauracja była do Naszej wyłącznej dyspozycji :-) Na pamiątkę przemiłej obsługi i niezapomnianego klimatu zostawiliśmy Nasz Joomla!Ślad w Księdze Pamiątkowej.

After Party w restauracji DUKAT podczas JUG Jawor

After Party przeciągnęło się nieco i zakończyło około północy!

Kolejnego dnia, po śniadanku, tak gdzieś w okolicach wczesnego ranka o godz. 11:00 zaproponowaliśmy Naszym Silesianom - Danucie i Michałowi, że pokażemy im Jawor i okolice. Zobaczyli m.in. znany na całym świecie Kościół Pokoju i piękny rynek. Podczas spaceru po mieście spotkało Nas kilka niespodzianek! Po pierwsze, co jakiś czas pozdrawiali Nas znajomi, których poznaliśmy dzień wcześniej, po drugie, to niesamowite - spotkaliśmy uczestnika Naszego spotkania w Naszej firmowej JUG Jawor koszulce

Silesianie w Jaworze

Następnie zabraliśmy Danusię i Michała na krótki spacer po Wąwozie Myśliborskim, aby mogli zaczerpnąć zdrowego i rześkiego powietrza oraz zobaczyć unikalne paprocie! Po spaleniu sporej ilości kalorii udaliśmy się na krótki odpoczynek oraz uzupełniliśmy spalone kalorie podczas obiadu w barze Kaskada :-)

Spacer po Wąwozie Myśliborskim

No i cóż! Przyszedł czas, kiedy trzeba było pożegnać Naszych gości ze Śląska :-( Trochę było smutno, ale pocieszające jest to, że niebawem spotkamy się ponownie! Przecież niebawem niesamowita, wielka impreza ogólnopolska: Joomla! Day Poland 2014 w Warszawie :-)

Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie Joomla! User Group Jawor planowane pod koniec roku będzie obfitowało w jeszcze więcej wrażeń, wiedzy i nowych Joomlacholików! Szczegóły już niebawem!

Więcej fotek z tego spotkania zobaczysz na Naszym Fanpage: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.669798843094822.1073741830.652220714852635&type=3

Oficjalny serwis Joomla! User Group Jawor: jug-jawor.joomla.pl

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami dotyczącycmi Naszych spotkań, polub Nasz fanepage: www.facebook.com/jugjawor

DO ZOBACZENIA!

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?

Lokalizacja (Mapa)

Nowe wydanie Joomla! 2.5.23 i 3.3.2
Nowe wydanie Joomla! - jedno po drugim 2.5.21 i 2....

Podobne wpisy

 

  By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.slawop.net/

  Najnowsze komentarze

  Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
  13 wrzesień 2019
  Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
  Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
  09 czerwiec 2019
  "Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
  Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
  10 maj 2019
  Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
  Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
  03 styczeń 2019
  Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
  Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
  02 styczeń 2019
  Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...