By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.slawop.net/

DJ Image Slider

DJ Image Slider

Chcesz umieścić w swoim serwisie tzw. slider wyświetlający pliki graficzne oraz ich opisy w formie efektownych slajdów? Zobacz jak krok po kroku to zrealizować za pomocą rozszerzenia DJ Image Slider.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz wyróżnić najnowsze treści lub treści z Twojego punktu widzenia najistotniejsze, np. najistotniejsze aspekty Twojej działalności.

Rozszerzenie DJ Image Slider umożliwia wyświetlenie grafik z tytułem oraz krótkim opisem, które mogą być podlinkowane pod dowolną pozycję menu, artykuł lub dowolny adres URL.

Przykłady pokażę Ci w oparciu o domyślnie zainstalowany CMS Joomla! 2.5 z użyciem przycisku Załaduj przykładowe dane oraz z domyślnym szablonem Beez2.

Serwis Joomla! 2.5 z domyślnym szablonem oraz przykładowymi danymi

Instalacja DJ Image Slider

Aby pobrać plik instalacyjny, musisz się zarejestrować w serwisie: dj-extensions.com. Po rejestracji pobierz DJ Image Slider (dj-extensions.com/downloads) i zapisz w dowolnej lokalizacji na swoim komputerze. Następnie zaloguj się do zaplecza swojego serwisu i zainstaluj pobrany plik. Plik instalacyjny zawiera:

 • komponent DJ Image Slider;
 • moduł DJ Image Slider;
 • moduł DJ Image Scroller;

W dniu pisania tego tekstu dostępna była wersja  2.1.0: pkg_dj-imageslider-AIO-2.1.0.zip. Przy czym domyślnie instalator nie instaluje modułu DJ Image Scroller. Po prawidłowej instalacji zobaczysz ekran podobny do pokazanego poniżej:

Komunikat informujący o prawidłowym zainstalowaniu DJ Image Slider

Teraz komponent widoczny jest w menu Komponenty, natomiast moduły widoczne są w menadżerze modułów (menu Rozszerzenia/Moduły).

Konfiguracja komponentu DJ Image Slider

Kliknij w menu Komponenty pozycję: DJ ImageSlider, aby wyświetlić pulpit tego komponentu.

Pulpit komponentu DJ ImageSlider

Teraz kliknij przycisk Nowa kategoria, aby utworzyć nową kategorię, do której będą przypisane slajdy.

Tworzenie nowej kategorii w komponencie DJ ImageSlider

W polu Tytuł wpisz nazwę kategorii, natomiast w polu Opis możesz opcjonalnie wpisać bardziej szczegółowe informacje dotyczące tworzonej kategorii. Na koniec kliknij przycisk Zapisz i zamknij.

Teraz kliknij zakładkę Slajdy, następnie przycisk Utwórz. Możesz także kliknąć przycisk Nowy slajd znajdujący się na Pulpicie.

Tworzenie nowego slajdu w komponencie DJ ImageSlider

W polu Tytuł wpisz tytuł slajdu, w polu Kategoria wybierz kategorię, do której ma być przypisany slajd. Obok pola Obraz kliknij przycisk Wybierz, aby przypisać plik graficzny do tworzonego slajdu. 

Pamiętaj, aby wcześniej przygotować pliki graficzne w odpowiednich rozmiarach. W moim przykładzie chciałbym, aby slider miał wielkość 700 x 300 pikseli i widoczny był nad artykułami na tronie startowej.

W polu Opis slajdu umieść krótki opis dotyczący tworzonego slajdu. Zakładam, że slajd ten będzie zachęcał do przeczytania jakiegoś artykułu. Wobec tego w polu Opis slajdu umieszczę zdanie lub dwa zachęcające do przeczytania mojego artykułu. Trzymając się moich założeń, w polu Rodzaj odnośnika wybierz listy pozycję: Artykuł, natomiast w polu Artykuł kliknij przycisk Wybierz/Zamień, a następnie w okienku modalnym kliknij tytuł wybranego artykułu.

Tworzenie nowego slajdu w komponencie DJ ImageSlider

Po dokonaniu wszystkich ustawień kliknij przycisk Zapisz i zamknij.

W podobny sposób dodaj jeszcze przy najmniej dwa slajdy! Teraz w oknie Slajdy zobaczysz listę utworzonych przez Ciebie slajdów:

Lista utworzonych slajdów w oknie Slajdy

Aby móc wyświetlać slajdy zdefiniowane przez Ciebie w komponencie DJ Image Slider, niezbędny jest moduł DJ-IMageSlider.

Ok, teraz skonfiguruj moduł DJ ImageSlider.

Konfiguracja modułu DJ Image Slider

Kliknij w menu Rozszerzenia pozycję Moduły, a następnie kliknij nazwę modułu: DJ-ImageSlider.

 Konfiguracja modułu DJ-ImageSlider

W sekcji Szczegóły, w polu Pozycja kliknij przycisk Wybierz pozycję, a następnie w okienku modalnym wybierz pozycję, w której ma pojawić się Twój slider. W przypadku domyślnego szablonu Beez2 wybieram pozycję o nazwie: position-12. W polu Status wybierz z listy pozycję Opublikowano.

Zakładam, że tworzony slider będzie wyświetlany tylko na stronie startowej. Wobec tego w sekcji Przypisz do pozycji menu, w polu Zasada przypisania wybierz pozycję: Tylko na zaznaczonych stronach, następnie zaznacz kartę reprezentującą Twoje menu - w moim przykładzie będzie to karta z menu głównym: Main Menu i kliknij pole wyboru przy pozycji, która reprezentuje stronę startową - w moim przykładzie, to: Home.

Pora na ustawienia w sekcji Opcje podstawowe. W polu: Slider source wybierz z listy pozycję: Component, natomiast w polu Slider type wybierz typ slidera: poziomy (Horizontal), pionowy (Vertical) lub Fade (wówczas możliwe jest wyświetlanie tylko jednej grafiki na raz). W polu Link image możesz zdecydować, czy grafika ma być linkiem prowadzącym do lokalizacji zdefiniowanej podczas tworzenia slajdu w komponencie DJ ImageSlider (pozycja: Hyperlink), czy też nie (pozycja Don't link). Możesz także ustawić pozycję Open image in modal, aby po kliknięciu na wybranej grafice, otworzyła się ona w okienku modalnym.

W polu Slides category wybierasz kategorię slajdów utworzoną w komponencie DJ Image Slider, w polu Show Title, w zależności od tego, czy chcesz, aby wyświetlał się tytuł slajdu, zaznaczasz odpowiednie pole. W polu Show description decydujesz, czy slider ma wyświetlać opis slajdu, natomiast w polu Readmore text, decydujesz, czy powinien wyświetlać się link z napisem Czytaj więcej. Jeżeli chcesz zmienić tekst tego przycisku, to w polu Readmore text możesz wpisać własny tekst!

Za pomocą opcji Link title definiujesz, czy tytuł slajdu ma być jednocześnie linkiem prowadzącym do lokalizacji zdefiniowanej wcześniej w komponencie DJ ImageSlider, natomiast za pomocą opcji Link description decydujesz, czy także tekst opisu slajdu ma być linkiem. W polu Description limit możesz wpisać maksymalną liczbę znaków, jaki może mieć opis slajdu. Jest to szczególnie istotne wówczas, gdy chcesz mieć na przykład taką samą taką samą wysokość wszystkich opisów.

W polu Slide Width ustaw szerokość slidera, natomiast w polu Slide Height wpisz wysokość slidera. Za pomocą listy w polu Fit a size of image to, decydujesz w jaki sposób grafiki mają się dopasowywać do rozmiaru slidera. W polu Visible Images wpisz liczbę grafik wyświetlanych jednocześnie w sliderze. Pole Space between images służy do definiowania odstępu między grafikami, natomiast w polu Max images wpisujesz maksymalną liczbę grafik, jaka ma być załadowana razem ze sliderem. Za pomocą pola Sort by decydujesz, w jaki sposób Twoje slajdy mają być sortowane: według nazw/kolejności (File name/Ordering) lub losowo (Randomise). Pole Slide effect służy do definiowania efektów przejścia między slajdami.

Kolejne cztery pola definiują elementy nawigacyjne slidera. Za pomocą pola Autoplay możesz zdecydować, czy po wyświetleniu strony slajdy mają się automatycznie przewijać (opcja Tak), czy też nie (opcja Nie). W polu Show play/pause definiujesz, czy na sliderze ma wyświetlać się przycisk play/pause. Domyślnie ten przycisk jest widoczny po najechaniu kursorem myszy na slider. W polu Show next/prev definiujesz, czy na sliderze mają wyświetlać się przyciski nex i prev (następny, poprzedni). Domyślnie te przyciski są widoczne po najechaniu kursorem myszy na slider. W polu Show custom navigation decydujesz, czy w sliderze powinny się wyświetlać znaczniki reprezentujące poszczególne slajdy.

Jeżeli zdefiniujesz ustawienia podobnie jak ja (zobacz wcześniejszy rysunek) i zapiszesz zmiany, to otrzymasz efekt podobny do tego pokazanego na rysunku poniżej:

Wygląd slidera na stronie startowej 

W module DJ-ImageSlider masz jeszcze do dyspozycji sekcję Opcje rozszerzone. Możesz za ich pomocą ustawić następujące elementy:

 • Description width - szerokość pola z opisem slajdu;
 • Description vertical position - pozycja pola z opisem w pikselach (od dolnej krawędzi grafiki);
 • Description horizontal position - pozycja pola z opisem w pikselach (od lewej krawędzi grafiki);
 • Prev Button - ścieżka do własnej grafiki reprezentującej przycisk Prev;
 • Next Button - ścieżka do własnej grafiki reprezentującej przycisk Next;
 • Play Button - ścieżka do własnej grafiki reprezentującej przycisk Play;
 • Pause Button - ścieżka do własnej grafiki reprezentującej przycisk Pause;
 • Navigation bar vertical position - pozycja przycisków nawigacyjnych slidera (w pikselach) względem górnej krawędzi grafiki;
 • Navigation bar horizontal position - pozycja przycisków nawigacyjnych slidera (w pikselach) względem bocznych krawędzi slidera. Możesz użyć ujemnych wartości, aby przyciski nawigacyjne znalazły się na zewnątrz slidera.;
 • Slide effect type - typ efektu dla slajdu;
 • Slide transition time - długość wyświetlania slajdu (w milisekundach);
 • Next slide delay - długość trwania przerwy między slajdami (w milisekundach);
 • Preload delay time - czas ładowania slajdu;

Jeżeli chcesz mieć polskojęzyczny interface modułu DJ-ImageSlider, specjalnie dla Ciebie przygotowałem jego tłumaczenie ;-)

Wystarczy, że pobierzesz plik: pl-PL.mod_djimageslider.ini i skopiujesz go do lokalizacji: folder_z_plikami_twojego_serwisu\language\pl-PL. Teraz po kliknięciu w nazwę modułu: DJ-ImageSlider w menu Rozszerzenia/Moduły masz już polskojęzyczny interface ;-).

Polskojęzyczny interface modułu DJ ImageSlider

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Joomla!Day Poland - najważniejsze wydarzenie tego ...
Nowe wydanie Joomla! 2.5.11

Podobne wpisy

 

Komentarze 27

Gość - Robert. (website) w poniedziałek, 01 lipiec 2013 16:51

Witaj
nie zadziałał tak jak napisałeś dopiero wrzucenie go do katalogu gdzie był moduł i zmianie en-GB wtedy pojawiło się polskie tłumaczenie.
Plik wrzucałem w główny katalog language na stronie i nie zadziałało

Witaj nie zadziałał tak jak napisałeś dopiero wrzucenie go do katalogu gdzie był moduł i zmianie en-GB wtedy pojawiło się polskie tłumaczenie. Plik wrzucałem w główny katalog language na stronie i nie zadziałało
Gość - Robert (website) w wtorek, 09 lipiec 2013 21:58

tak jak się gapowe łapie i nie widzi, że program przesyłający zmienił na pl-pl a nie jak powinno być pl-PL to tak się ma :-). Sorry tłumaczenie działa.

tak jak się gapowe łapie i nie widzi, że program przesyłający zmienił na pl-pl a nie jak powinno być pl-PL to tak się ma :-). Sorry tłumaczenie działa.
Gość - Robert w wtorek, 13 sierpień 2013 11:41

A czy możliwe jest wstawienie innych obrazków dla różnych wersji językowych ?

A czy możliwe jest wstawienie innych obrazków dla różnych wersji językowych ?
Sławomir Pieszczek (website) w wtorek, 13 sierpień 2013 19:28

Oczywiście :-)
Wystarczy, że utworzysz nową kategorię i przypiszesz jej język, następnie utworzysz nowy moduł i przypiszesz mu język oraz utworzoną wcześniej kategorię ;-)

Oczywiście :-) Wystarczy, że utworzysz nową kategorię i przypiszesz jej język, następnie utworzysz nowy moduł i przypiszesz mu język oraz utworzoną wcześniej kategorię ;-)
Gość - A w poniedziałek, 16 wrzesień 2013 15:08

Moim zdaniem ten moduł w ogóle nie nadaje się do wyświetlania na urządzenia mobilne. Oczywiście można tak zmienić kod klas css, aby miało to wygląd na smartfonie.

Moim zdaniem ten moduł w ogóle nie nadaje się do wyświetlania na urządzenia mobilne. Oczywiście można tak zmienić kod klas css, aby miało to wygląd na smartfonie.
Sławomir Pieszczek (website) w poniedziałek, 16 wrzesień 2013 17:43

A,
No to chyba nie stoi nic na przeszkodzie, abyś sobie zmienił(a) kod klas css ;-)
Przecież to jest darmowe rozszerzenie. Możesz je ulepszać jak tylko sobie chcesz!

A, No to chyba nie stoi nic na przeszkodzie, abyś sobie zmienił(a) kod klas css ;-) Przecież to jest darmowe rozszerzenie. Możesz je ulepszać jak tylko sobie chcesz!
Gość - A w poniedziałek, 16 wrzesień 2013 15:21

A przynajmniej na stronie na stronie demonstracyjnej tego modułu, trochę autorom moim zdaniem nie wyszło. Tekst nie wyświetla się cały w polu slajdu. Do tego pole slajdu jest mniej więcej tej samej wysokości co strzałki służące do przewijania. W widoku o rozdzielczości 320px wygląda okropnie. Ale jak wspomniałem na stronie demonstracyjnej projektu. Nie widziałem tego slajdera na innych stronach. Jak są jakieś inne strony wykorzystujące ten slajder to proszę o info. Ponadto mam pytanie. Ten slajder do działania wykorzystuje JavaScript, czy też jest na Flesh-u? Jak to drugie, to raczej z niego nie skorzystam.

Pozdrawiam

A przynajmniej na stronie na stronie demonstracyjnej tego modułu, trochę autorom moim zdaniem nie wyszło. Tekst nie wyświetla się cały w polu slajdu. Do tego pole slajdu jest mniej więcej tej samej wysokości co strzałki służące do przewijania. W widoku o rozdzielczości 320px wygląda okropnie. Ale jak wspomniałem na stronie demonstracyjnej projektu. Nie widziałem tego slajdera na innych stronach. Jak są jakieś inne strony wykorzystujące ten slajder to proszę o info. Ponadto mam pytanie. Ten slajder do działania wykorzystuje JavaScript, czy też jest na Flesh-u? Jak to drugie, to raczej z niego nie skorzystam.Pozdrawiam
Sławomir Pieszczek (website) w poniedziałek, 16 wrzesień 2013 17:50

trochę autorom moim zdaniem nie wyszło

Zrób coś lepszego i opublikuj w sieci za darmo :-)
Ten slajder do działania wykorzystuje JavaScript, czy też jest na Flesh-u?f

Przecież możesz to bardzo łatwo sprawdzić samodzielnie ;-)
Ale może nie masz czasu, aby kliknąć gdzie trzeba, to odpowiem: JavaScript :-)

[quote]trochę autorom moim zdaniem nie wyszło[/quote] Zrób coś lepszego i opublikuj w sieci za darmo :-) [quote]Ten slajder do działania wykorzystuje JavaScript, czy też jest na Flesh-u?f[/quote] Przecież możesz to bardzo łatwo sprawdzić samodzielnie ;-) Ale może nie masz czasu, aby kliknąć gdzie trzeba, to odpowiem: JavaScript :-)
Gość - ko w wtorek, 05 listopad 2013 17:18

Witam. Moduł nie działa mi na joomla 3.1.5. Wszystko się ładuje ale nie zmieniają się grafiki, również nie działają przyciski nawigacji. Można prosić o jakieś informacje?

Witam. Moduł nie działa mi na joomla 3.1.5. Wszystko się ładuje ale nie zmieniają się grafiki, również nie działają przyciski nawigacji. Można prosić o jakieś informacje?
Sławomir Pieszczek (website) w wtorek, 05 listopad 2013 22:33

ko,

Może po prostu zainstalowałeś rozszerzenie przeznaczone dla wersji 2.5 ;-)

ko,Może po prostu zainstalowałeś rozszerzenie przeznaczone dla wersji 2.5 ;-)
Gość - and (website) w poniedziałek, 07 kwiecień 2014 21:41

Witam,
Mam mały problem z tym rozszerzeniem - niby wszystko jest tak, jak być powinno, ale w jakiś niepojęty dla mnie sposób wysokość linii w opisie slajdu jest zbyt duża (mimo że w css nie ma atrybutu line-height). Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Prawdopodobnie to jakaś błahostka, może ktoś spojrzy na to "świeżym okiem"

Witam, Mam mały problem z tym rozszerzeniem - niby wszystko jest tak, jak być powinno, ale w jakiś niepojęty dla mnie sposób wysokość linii w opisie slajdu jest zbyt duża (mimo że w css nie ma atrybutu line-height). Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Prawdopodobnie to jakaś błahostka, może ktoś spojrzy na to "świeżym okiem" ;)
Sławomir Pieszczek (website) w środa, 09 kwiecień 2014 19:48

and,
Nie bardzo wiem o jakiej linii piszesz :-(
Może prześlij mi screenshot z zaznaczonym elementem, to spróbuję pomóc ;-)

and, Nie bardzo wiem o jakiej linii piszesz :-( Może prześlij mi screenshot z zaznaczonym elementem, to spróbuję pomóc ;-)
Gość - Tomek w niedziela, 20 lipiec 2014 18:36

Witam,
Mam mały problem. Co należy zrobić, żeby powiększone zdjęcia w trybie modal miały nawigację i można było je przesuwać?

Pozdrawiam
Tomek

Witam, Mam mały problem. Co należy zrobić, żeby powiększone zdjęcia w trybie modal miały nawigację i można było je przesuwać?Pozdrawiam Tomek
Gość - Tomek w poniedziałek, 21 lipiec 2014 18:05

Witam,
W jaki sposób sprawić, żeby zdjęcia w trybie modal posiadały strzałki nawigacji?
Zdjęcia się powiększają, ale nie mogę przesuwać.

Pozdrawiam
Tomek

Witam, W jaki sposób sprawić, żeby zdjęcia w trybie modal posiadały strzałki nawigacji? Zdjęcia się powiększają, ale nie mogę przesuwać.Pozdrawiam Tomek
Sławomir Pieszczek (website) w środa, 23 lipiec 2014 15:53

Tomek,
Powinieneś mieć widoczne strzałki nawigacyjne! Sprawdź, czy w ustawieniach modułu w sekcji PODSTAWOWE USTAWIENIA SLIDERA, w polu pokaż następny/poprzedni masz zaznaczone: Tak

Nie wiem, czy o to Tobie chodziło. Może podaj jakiś przykład, adres strony?

Tomek, Powinieneś mieć widoczne strzałki nawigacyjne! Sprawdź, czy w ustawieniach modułu w sekcji [b][i]PODSTAWOWE USTAWIENIA SLIDERA[/i][/b], w polu [b][i]pokaż następny/poprzedni[/i][/b] masz zaznaczone: [b][i]Tak[/i][/b]Nie wiem, czy o to Tobie chodziło. Może podaj jakiś przykład, adres strony?
Gość - royal (website) w wtorek, 02 wrzesień 2014 18:08

Witam serdecznie!

Mam pytanie, czy w tym DJ-ImageSlider da się ustawić ilość przesuwanych obrazków?
O co chodzi: Chciałby abo po kliknięciu na "strzałkę" prawo/lewo przesuwały się od razu wszystkie 4 obrazki, a nie pojedynczo.

Jest tak 1,2,3,4:
http://images68.fotosik.pl/141/dbe679c13e278e41gen.jpg

Klikam strzałkę w lewo i od razu przesuwa się na 5,6,7,8:
http://images70.fotosik.pl/141/3f9dcd278d1ff625gen.jpg

Da się to gdzieś ustawić/zmienić w jakimś pliku?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!Mam pytanie, czy w tym DJ-ImageSlider da się ustawić ilość przesuwanych obrazków? O co chodzi: Chciałby abo po kliknięciu na "strzałkę" prawo/lewo przesuwały się od razu wszystkie 4 obrazki, a nie pojedynczo.Jest tak 1,2,3,4: [img]http://images68.fotosik.pl/141/dbe679c13e278e41gen.jpg[/img]Klikam strzałkę w lewo i od razu przesuwa się na 5,6,7,8: [img]http://images70.fotosik.pl/141/3f9dcd278d1ff625gen.jpg[/img][b]Da się to gdzieś ustawić/zmienić w jakimś pliku?[/b]Z góry dziękuję za odpowiedź.
Sławomir Pieszczek (website) w czwartek, 11 wrzesień 2014 21:45

Royal, zapewne się da!
Niestety o ile pamiętam, nie ma takiej opcji w konfiguracji tego rozszerzenia.

Spróbuj skontaktować się z producentem tego rozszerzenia: http://dj-extensions.com/company.
Pomimo, że to witryna anglojęzyczna, to firma jest polska ;-)

Royal, zapewne się da! Niestety o ile pamiętam, nie ma takiej opcji w konfiguracji tego rozszerzenia.Spróbuj skontaktować się z producentem tego rozszerzenia: http://dj-extensions.com/company. Pomimo, że to witryna anglojęzyczna, to firma jest polska ;-)
Gość - Wojciech (website) w środa, 05 listopad 2014 17:23

Witam,
Bardzo czytelnie i zrozumiale opisany kurs.
Dziękuję i proszę o więcej
Pozdrawiam

Witam, Bardzo czytelnie i zrozumiale opisany kurs. Dziękuję i proszę o więcej :) Pozdrawiam
Gość - Paweł w sobota, 15 listopad 2014 15:06

Witam,
co trzeba zmienić aby w funkcji autoplay nie było pętli? Aby tylko raz wyświetliło wszystkie obrazki.
Pozdrawiam

Witam, co trzeba zmienić aby w funkcji autoplay nie było pętli? Aby tylko raz wyświetliło wszystkie obrazki. Pozdrawiam
Sławomir Pieszczek (website) w poniedziałek, 17 listopad 2014 19:37

Paweł, niestety nie ma takiej opcji w tym rozszerzeniu!

Paweł, niestety nie ma takiej opcji w tym rozszerzeniu!
Gość
środa, 15 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Najnowsze komentarze

Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
13 wrzesień 2019
Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
09 czerwiec 2019
"Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
10 maj 2019
Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...