Człowiek - Komputer

interactInterakcja człowieka z komputerem odbywa się za pomocą różnych interfejsów. Człowiek „komunikuje” się z komputerem za pomocą klawiatury, myszy, monitora dotykowego, czy też w przypadku gier za pomocą joystisk’a lub kierownicy. Natomiast komputer swoje komunikaty przekazuje na za pomocą monitora, czy też drukarki.

Ostatnio wprowadzane są coraz śmielsze próby „zintegrowania” człowieka z komputerem!
Już teraz podobno istnieją urządzenia które pozwalają na interakcję człowiek-komputer, za pomocą myśli i emocji.


Produkt o nazwie Emotive EPOC (neurosłuchawki) odczytuje zarówno świadome myśli, jak i niekontrolowane emocje użytkownika, bazując na falach elektrycznych, wysyłanych przez jego mózg. To otwiera szeroką gamę nowych możliwości kontrolowania funkcji komputera.Emotive EPOC ma być pierwszym urządzeniem, które wykorzysta tę technologię w celu komercyjnym. Firma Emotive Systems udostępni API (interfejs programowania aplikacji) nowego wynalazku, aby informatycy projektując programy, mogli zintegrować je z neurotechnologią. W ten sposób programiści wprowadzą swoje gry i aplikacje na zupełnie nowy poziom interaktywności.

EPOC jak to zwykle bywa najpierw ma trafić na rynek gier. Sugerowane możliwości wykorzystania urządzenia, to na przykład odczytanie mimiki twarzy użytkownika, aby przełożyć ją na sposób animacji komputerowego awatara (postaci kontrolowanej przez gracza). Inny ze sposobów, to manipulacja elementami wirtualnych światów za pomocą myśli.

Poniżej garść filmików do oglądnięcia tego typu urządzeń w akcji:

http://www.youtube.com/watch?v=qCSSBEXBCbY
http://www.youtube.com/watch?v=TwUyOmtxh-U
http://www.youtube.com/watch?v=7utG3NqhBoU

 

Uważasz, że artykuł był ciekawy i chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:Polecam w HELIONIE:

Literatura o podobnej tematyce

 

PHP - dyrektywa include
Hosting - jaki transfer?

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Marek (website) w poniedziałek, 16 lipiec 2012 09:32

Czytając ten artykuł z jednej strony czuję dumę, że umiejętności naszej cywilizacji są tak wysokie, z drugiej jednak nie sposób uniknąć wrażenia, że tego typu technologia zostanie wykorzystana do kontroli myśli. Nie od dziś wiadomo, że cokolwiek znajdzie się w Internecie nawet po "wykasowaniu" przez użytkownika jest możliwe do odzyskania.
Zapraszam Was do zapoznania się z moim blogiem: http://www.superzarobek.wordpress.com

Czytając ten artykuł z jednej strony czuję dumę, że umiejętności naszej cywilizacji są tak wysokie, z drugiej jednak nie sposób uniknąć wrażenia, że tego typu technologia zostanie wykorzystana do kontroli myśli. Nie od dziś wiadomo, że cokolwiek znajdzie się w Internecie nawet po "wykasowaniu" przez użytkownika jest możliwe do odzyskania. Zapraszam Was do zapoznania się z moim blogiem: www.superzarobek.wordpress.com
Gość - Rysiek w wtorek, 09 październik 2012 13:33

W pełni zgadzam się z Markiem. Jeżeli jakieś rozwiązanie może być zastosowane w grach czy w leczeniu to oznacza, że od dawna jest testowane przez wojsko i różne szemrane agencje do zupełnie innych nie tak "fajnych" i pokojowych celów.
Sama idea jest super - od jakiegoś czasu prowadzone są próby aby w ten sposób pomóc niepełnosprawnym - np sparaliżowanym. Jakie są efekty - nie wiem. Ale jak wiadomo postęp techniczny i medyczny jest widoczny. Tylko nie ma pieniędzy na ratowanie życia czy leczenie - a więc również na zastosowanie najważniejszych rozwiązań dla dobra ludzkości.

W pełni zgadzam się z Markiem. Jeżeli jakieś rozwiązanie może być zastosowane w grach czy w leczeniu to oznacza, że od dawna jest testowane przez wojsko i różne szemrane agencje do zupełnie innych nie tak "fajnych" i pokojowych celów. Sama idea jest super - od jakiegoś czasu prowadzone są próby aby w ten sposób pomóc niepełnosprawnym - np sparaliżowanym. Jakie są efekty - nie wiem. Ale jak wiadomo postęp techniczny i medyczny jest widoczny. Tylko nie ma pieniędzy na ratowanie życia czy leczenie - a więc również na zastosowanie najważniejszych rozwiązań dla dobra ludzkości.
Gość - MRP (website) w czwartek, 24 wrzesień 2015 15:21

Jak każdy wynalazek może zostać źle wykorzystany. Miejmy nadzieję, że więcej będzie z tego dobra.

Jak każdy wynalazek może zostać źle wykorzystany. Miejmy nadzieję, że więcej będzie z tego dobra.
Gość
piątek, 19 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Najnowsze komentarze

Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...
Gość - Joanna Jak utworzyć własny szablon dla Joomla! nie dotykając kodu? EF4 cz.2
09 grudzień 2018
Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić układ top-bar i tej linii, w której jest logo? Tam niby są flexibloki ale nie można zmienić ich szerokości, a tego potrzebuję bardzo. Jak tego dokonać???
Gość - Informatyk Tworzenie bazy danych w CPanelu na Smarthost - instalacja Joomla!
19 listopad 2018
Dziękuje za ten wpis joomla zawsze była dla mnie problematyczna
Gość - Sławomir DJ Image Slider
04 listopad 2018
co robić? Zdjęcia wyświetlają się pionowo, jedno pod drugim. Żadna zmiana w opcjach, nic nie daje??? Pomożecie?