By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.slawop.net/

Co nowego w Joomla! 3.7?

Co nowego w Joomla! 3.7?

We wtorek 25.04.2017 została opublikowana nowa wersja Joomla! 3.7 :-)

Nowe wydanie zawiera ponad 700 ulepszeń, sporo nowych funkcji, dzięki którym tworzenie i administrowanie witrynami w oparciu o Joomla! będzie jeszcze łatwiejsze oraz 8 poprawek bezpieczeństwa 

Od wersji 3.5 Joomla! obsługuje PHP 7, dzięki temu, na serwerach, które mają już zaimplementowane PHP 7, strony oparte o Joomla! będą się znacznie szybciej wczytywać.

Jakie nowe funkcjonalności znajdują się w Joomla! 3.7?

 • dodatkowe pola - dodawanie własnych pól do artykułów, kont użytkowników i formularzy kontaktowych;
 • wielojęzyczne strony - tłumaczenie zawartości za pomocą jednego interfejsu, automatyczne dodawanie języka treści;
 • usprawniona praca - tworzenie pozycji menu, artykułu i kategorii w jednym kroku bez przełączania się pomiędzy komponentami;
 • zarządzanie menu zaplecza - możliwość dostosowania menu zaplecza i utworzenia własnego menu administratora;
 • personalizacja edytora TinyMCE - dostosowanie edytora do każdego użytkownika oraz nowe przyciski;
 • utrzymanie rozszerzeń - ochrona przed przypadkowym usunięciem rozszerzenia wchodzącego w skład całego pakietu;
 • user eXperience - unowocześniony szablon zaplecza, jedno logowanie do zaplecza i witryny;

 

Poprawki bezpieczeństwa

Nowa wersja zawiera 8 poprawek bezpieczeństwa o niskim priorytecie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: Joomla! 3.7 is HERE.

Dodatkowe pola

Bardzo przydatna funkcjonalność, na którą wiele osób czekało. 

Teraz możesz rozbudowywać swoją witrynę o dodatkowe atrybuty i dodawać własne pola do artykułów, profili użytkowników oraz formularzy kontaktowych.

W menu Użytkownicy oraz Artykuły pojawiły się dwie nowe pozycje: Pola dodatkowe i Grupy pól dodatkowych. Aby utworzyć nowe pole dodatkowe dla artykułów lub kategorii artykułów, kliknij w menu Artykuły pozycję Pola dodatkowe, a następnie kliknij przycisk Utwórz.

W polu Tytuł wpisz nazwę nowego pola, natomiast w polu Typ wybierz z listy typ tworzonego pola. Do dyspozycji masz 15 różnych typów pól. W zależności od wybranego typu pola dostępne będą dodatkowe opcje konfiguracyjne. Każde pole możesz przypisać do utworzonej wcześniej grupy, dzięki czemu możliwe będzie wyświetlenie grupy pól w jednym miejscu. Możesz także przypisać wybrane pole do konkretnej kategorii artykułu.

Po utworzeniu nowych pól podczas edycji artykułu pojawi się zakładka Pola dodatkowe. Jeżeli utworzysz nową grupę pól, to nazwa tej grupy będzie stanowić osobną zakładkę.

Od teraz dodatkowe pola będą widoczne w Twoich artykułach :-)

Wielojęzyczne strony

Teraz zarządzanie stronami wielojęzycznymi jest jeszcze prostsze! 

Aby zbudować stronę wielojęzyczną najpierw opublikuj dodatek System - Filtr języków.

Teraz, aby dokonać tłumaczenia na przykład wybranego artykułu, wystarczy go wyedytować, kliknąć zakładkę Powiązane, a następnie kliknąć przycisk Tworzenie. W oknie modalnym utwórz nowy artykuł z tłumaczeniem i zapisz wprowadzone zmiany.

Po kliknięciu w menu Komponenty pozycji Wielojęzyczność, zobaczysz listę powiązań poszczególnych tłumaczeń. Aby dokonać edycji powiązanych tłumaczeń kliknij wybraną pozycję na liście. 

W sekcji Otwórz w polu Wybierz język docelowy, wybierz z listy język. Teraz możesz porównać obie wersje językowe i dokonać w nich zmian. Aby zapisać zmiany w oryginalnym artykule (tym po prawej stronie) kliknij przycisk Zapisz odwołanie, jeżeli natomiast chcesz zapisać zmiany w tłumaczeniu (artykuł po prawej stronie), kliknij przycisk Zapisz element docelowy.

Usprawniona praca

Kolejna bardzo przydatna opcja. Do tej pory najpierw należało utworzyć odpowiednie kategorie, a dopiero potem przypisać im takie elementy jak artykuły, kontakty, czy doniesienia. Dopiero potem można  było utworzyć odpowiednią pozycję menu. Teraz możesz to zrobić od razu bezpośrednio z poziomu pozycji menu!

Wystarczy, że podczas tworzenia pozycji menu wybierzesz odpowiedni typ, np. Jedna kategoria artykułów - lista, Jedna kategoria artykułów - przegląd lub Pojedynczy artykuł. Wówczas w polu Wybierz kategorię lub Wybierz artykuł pojawi się przycisk Tworzenie. Wystarczy go kliknąć aby utworzyć nowy artykuł lub kategorię.

Przycisk Tworzenie dostępny jest także dla pozycji menu typu:

 • Jedna kategoria doniesień - lista;
 • Pojedyncze źródło
 • Jedna kategoria kontaktów - lista;
 • Pojedynczy kontakt;

Zarządzanie menu zaplecza

W nowej wersji Joomla! 3.7 możesz dostosować menu zaplecza dla różnych grup użytkowników. Możesz udostępnić użytkownikom pozycje menu w dowolnej, zdefiniowanej przez Ciebie kolejności. Jak to zrobić? 

Krok 1. Utwórz nowe menu

Kliknij w menu Menu pozycję Projektant menu, a następnie pozycję Utwórz menu. W polu Tytuł wpisz tytuł nowego menu, w polu Typ menu zdefiniuj systemową nazwę menu, a następnie w polu Klient kliknij przycisk Zaplecze.

Zauważ, że teraz po kliknięciu w menu pozycji Menu widoczny jest podział na menu widoczne w witrynie i menu widoczne na zapleczu witryny.

 

Krok 2. Utwórz nowe pozycje menu

Kliknij w menu Menu pozycję z nazwą nowo utworzonego menu zaplecza, a następnie utwórz nowe pozycje menu.

Krok 3. Sprawdź uprawnienia dla wybranej grupy użytkowników

Jeżeli chcesz, aby wybrane menu widoczne było dla wybranej grupy użytkowników, musisz upewnić się, czy grupa ta ma odpowiednie uprawnienia. Kliknij w menu System pozycję Konfiguracja globalna, a następnie kliknij kartę Uprawnienia. Po lewej stronie kliknij nazwę wybranej grupy, aby wyświetlić jej obecne uprawnienia. Aby użytkownicy tej grupy mieli dostęp do nowego menu zaplecza muszą mieć uprawnienia: Logowanie do zaplecza oraz Dostęp do komponentu

Krok 4. Utwórz moduł typu Menu zaplecza

Podobnie jak w przypadku publikowania menu w witrynie, aby mogło być ono widoczne musi być umieszczone w module. Zatem utwórz nowy moduł typu Menu zaplecza korzystając z menadżera modułów (menu Rozszerzenia / Moduły). Aby w menadżerze modułów widoczne były moduły wyświetlane w zapleczu witryny kliknij pozycję Zaplecze w liście dostępnej po prawej stronie filtra modułów. W polu Tytuł wpisz tytuł modułu, w polu Pozycja wybierz: Menu [menu], natomiast w polu Dostęp wybierz grupę użytkowników, dla których będzie wyświetlany moduł. 

Kliknij zakładkę Wzbogacone i w polu Wybierz menu, wybierz z listy menu, które ma być wyświetlane w tym module. W polu Sprawdź menu kliknij przycisk Nie, aby system nie wyświetlał użytkownikom ostrzeżenia o braku ważnych elementów menu, a następnie kliknij przycisk Zapisz i zamknij.

 

Krok 5. Zmień dostęp do domyślnego menu zaplecza

Aby zapobiec ewentualnym konfliktom w wyświetlaniu domyślnego menu zaplecza, edytuj moduł o nazwie Admin Menu, a następnie w polu Dostęp wybierz z listy pozycję: Super Users. Zapisz wprowadzone zmiany, wyloguj się z zaplecza administracyjnego witryny, a następnie zaloguj się na konto użytkownika należącego do grupy dla której przypisane jest nowe menu zaplecza.

 

Personalizacja edytora TinyMCE

Teraz, dzięki metodzie " przeciągnij u upuść" (drag & drop), możesz spersonalizować domyślny edytor TinyMCE do swoich potrzeb. Możesz także zdefiniować różne narzędzia dla różnych grup użytkowników. Wystarczy, że edytujesz dodatek Edytor - TinyMCE (menu Rozszerzenia / Dodatki), a następnie z górnego obszaru przeciągniesz wybrane ikonki do dolnego obszaru. Masz możliwość zdefiniowania wyglądu narzędzi edytora w trze różnych zestawach. Każdy z tych zestawów możesz przypisać dla różnych grup użytkowników. Możesz także skorzystać z predefiniowanych ustawień korzystając kolorowych przycisków umieszczonych z prawej strony pod kartami zestawów ustawień. 

Dodatkowo, w nowej wersji Joomla! 3.7 dodano trzy nowe przyciski do paska narzędzi edytora TinyMCE. Teraz możesz dodawać pozycje menu, kontakty oraz własne pola dodatkowe.

User eXperience

Nowa wersja, to także odświeżony wygląd zaplecza na bardziej flat ;-) 

Menadżer media został wyposażony w pole Zaznacz wszystko, dzięki temu teraz nie musisz już klikać każdej miniaturki, aby usunąć usuną wiele obrazów.

Instalator Joomla! 3.7 został wyposażony w mechanizm przeciągnij i upuść. Teraz wystarczy, że przeciągniesz plik z dodatkowym rozszerzeniem lub szablonem w obszar instalatora, aby or razu rozpocząć proces instalacji.

Do pobrania dla Joomla 3.7:

Pamiętaj, aby przed aktualizacją wykonać pełną kopię zapasową witryny!

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?

Ważna poprawka bezpieczeństwa Joomla! 3.7.1
Jak w Joomla! stworzyć własną stronę błędu 404? Me...

Podobne wpisy

 

Komentarze 12

Gość - Zbigniew (website) w wtorek, 09 maj 2017 16:05

Witam, po zaktualizowaniu joomli do wersji 3.7 pojawił się problem. Użytkownik zarówno z uprawnieniami autora tekstów jak i publikatora, edytora nie może wysłać artykułu. Od strony witryny w edytorze tekstów po naciśnięciu przycisku "zapisz" pojawia się komunikat : "Musisz podać klucz poufny. Wpisz go na stronie edytora dodatku". Do tej pory nie było z tym problemu. Bardzo proszę wszelkie informacje.

Witam, po zaktualizowaniu joomli do wersji 3.7 pojawił się problem. Użytkownik zarówno z uprawnieniami autora tekstów jak i publikatora, edytora nie może wysłać artykułu. Od strony witryny w edytorze tekstów po naciśnięciu przycisku "zapisz" pojawia się komunikat : "Musisz podać klucz poufny. Wpisz go na stronie edytora dodatku". Do tej pory nie było z tym problemu. Bardzo proszę wszelkie informacje.
Sławomir Pieszczek (website) w piątek, 12 maj 2017 20:10

Zbigniew, trudno mi jest powiedzieć, co może być nie tak, bo nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem. Mogę jedynie podejrzewać, że problem tkwi w nowej wersji edytora TinyMCE. Spróbuj może tak: zaloguj się do zaplecza i kliknij w menu Rozszerzenia -> Dodatki, a następnie edytuj dodatek o nazwie Edytor - TinyMCE. W zasadzie nie trzeba nic zmieniać tylko kliknąć przycisk Zapisz i zamknij. Moim zdaniem to powinno rozwiązać sprawę :-)
Pozdrawiam :-)

Zbigniew, trudno mi jest powiedzieć, co może być nie tak, bo nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem. Mogę jedynie podejrzewać, że problem tkwi w nowej wersji edytora TinyMCE. Spróbuj może tak: zaloguj się do zaplecza i kliknij w menu Rozszerzenia -> Dodatki, a następnie edytuj dodatek o nazwie Edytor - TinyMCE. W zasadzie nie trzeba nic zmieniać tylko kliknąć przycisk Zapisz i zamknij. Moim zdaniem to powinno rozwiązać sprawę :-) Pozdrawiam :-)
Gość - Zbigniew w wtorek, 09 maj 2017 16:15

Artykuł nie jest wysyłany do zdefiniowanego katalogu na stronie. Od zaplecza mogę go zapisać, publikować i ustawiać pozostałe parametry. Chodzi o to, że od witryny nie ma możliwości wysłania artykułu tak jak do tej pory.

Artykuł nie jest wysyłany do zdefiniowanego katalogu na stronie. Od zaplecza mogę go zapisać, publikować i ustawiać pozostałe parametry. Chodzi o to, że od witryny nie ma możliwości wysłania artykułu tak jak do tej pory.
Gość - Adam w środa, 10 maj 2017 12:37

Witam serdecznie. U mnie po zaktualizowaniu do 3.7 same dziwne rzeczy: po pierwsze ciągle wyświetla się komunikat "Ostrzeżenie
Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_fields, Nie znaleziono komponentu..
Po drugie zniknął komponent "Reklamy". No i mam klienta, zrobiony baner i nie mogę go umieścić.
Kolejna rzecz, właśnie dowiedziałem się z tego bloga, że przy tworzeniu artykułów są dwie dodatkowe zakładki - opcje" Pola dodatkowe i Grupy pól dodatkowych. U mnie niczego takiego nie ma.

Witam serdecznie. U mnie po zaktualizowaniu do 3.7 same dziwne rzeczy: po pierwsze ciągle wyświetla się komunikat "Ostrzeżenie Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_fields, Nie znaleziono komponentu.. Po drugie zniknął komponent "Reklamy". No i mam klienta, zrobiony baner i nie mogę go umieścić. Kolejna rzecz, właśnie dowiedziałem się z tego bloga, że przy tworzeniu artykułów są dwie dodatkowe zakładki - opcje" Pola dodatkowe i Grupy pól dodatkowych. U mnie niczego takiego nie ma.
Sławomir Pieszczek (website) w piątek, 12 maj 2017 20:24

Adam, jedyne co mi przychodzi do głowy po treści komunikatu, to to, że coś podczas aktualizacji poszło nie tak i nie wszystkie pliki zostały skopiowane do Twojej witryny. Mam nadzieję, że zanim wykonałeś aktualizację, to zrobiłeś pełną kopię zapasową witryny?
Spróbuj pobrać paczkę aktualizacyjną (https://downloads.joomla.org/cms/joomla3/3-7-0/joomla_3-7-0-stable-update_package-zip?format=zip) i zainstaluj ją za pomocą instalatora Joomla!, tak, jak inne rozszerzenia.

Po drugie zniknął komponent "Reklamy".

Komponent Reklamy nie powinien zniknąć! Coś musiało pójść nie tak podczas aktualizacji.

Kolejna rzecz, właśnie dowiedziałem się z tego bloga, że przy tworzeniu artykułów są dwie dodatkowe zakładki...

W takim razie przeczytaj dokładnie jeszcze raz ;-)
Napisałem, że w menu Artykuły pojawiły się dwie nowe pozycje: Pola dodatkowe i Grupy pól dodatkowych! Jeżeli nie masz takich pozycji w menu, to kolejny raz powiem: coś poszło nie tak podczas aktualizacji ;-)

Podczas edycji lub tworzenia artykułu pojawi nowa zakładka: Pola dodatkowe, ale dopiero wówczas, jak przy najmniej jedno pole dodatkowe utworzysz ;-)
Natomiast jeżeli utworzysz grupę pól np. o nazwie Testowa grupa pól i przypiszesz do niej jakieś pola, to podczas edycji lub tworzenia artykułu pojawi się nowa zakładka o takiej nazwie, jak grupa pól:-)

Pozdrawiam :-)

Adam, jedyne co mi przychodzi do głowy po treści komunikatu, to to, że coś podczas aktualizacji poszło nie tak i nie wszystkie pliki zostały skopiowane do Twojej witryny. Mam nadzieję, że zanim wykonałeś aktualizację, to zrobiłeś pełną kopię zapasową witryny? Spróbuj pobrać paczkę aktualizacyjną (https://downloads.joomla.org/cms/joomla3/3-7-0/joomla_3-7-0-stable-update_package-zip?format=zip) i zainstaluj ją za pomocą instalatora Joomla!, tak, jak inne rozszerzenia.[quote]Po drugie zniknął komponent "Reklamy".[/quote] Komponent Reklamy nie powinien zniknąć! Coś musiało pójść nie tak podczas aktualizacji.[quote]Kolejna rzecz, właśnie dowiedziałem się z tego bloga, że przy tworzeniu artykułów są dwie dodatkowe zakładki... [/quote] W takim razie przeczytaj dokładnie jeszcze raz ;-) Napisałem, że w menu Artykuły pojawiły się dwie nowe pozycje: Pola dodatkowe i Grupy pól dodatkowych! Jeżeli nie masz takich pozycji w menu, to kolejny raz powiem: coś poszło nie tak podczas aktualizacji ;-)Podczas edycji lub tworzenia artykułu pojawi nowa zakładka: Pola dodatkowe, ale dopiero wówczas, jak przy najmniej jedno pole dodatkowe utworzysz ;-) Natomiast jeżeli utworzysz grupę pól np. o nazwie Testowa grupa pól i przypiszesz do niej jakieś pola, to podczas edycji lub tworzenia artykułu pojawi się nowa zakładka o takiej nazwie, jak grupa pól:-)Pozdrawiam :-)
Gość - Zbigniew (website) w poniedziałek, 05 czerwiec 2017 23:05

Niestety ale u mnie są podobne objawy mimo, że instalacja przebiegłą bez zakłóceń. Na końcu pojawił się stosowny komunikat. Przy artykułach pojawia się "Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_fields, Nie znaleziono komponentu. joomla 3.7.2" Równiż u mnie wszystkie pliki są na miejscu. Nie ma też dodatkowych nowych pozycji: Pola dodatkowe i Grupy pól dodatkowych!
Aktualizacji dokonywałem stopniowo przy każdym pojawiającym się komunikacie o nowej wersji. Problem zaczął występować przy 3.7.0 i wyżej.
Ponadto przy próbie czasowego wyłączenia witryny pojawia się komunikat Błąd Nieprawidłowe wypełnione pole: Port serwera Redis. - to powoduje, że witryny nie można wyłączyć.
Generalnie oprócz tego od strony witryny funkcjonuje wszystko prawidłowo ale jest to trochę irytujące i kłopotliwe przy wykonywaniu np. kopii.

Niestety ale u mnie są podobne objawy mimo, że instalacja przebiegłą bez zakłóceń. Na końcu pojawił się stosowny komunikat. Przy artykułach pojawia się "Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_fields, Nie znaleziono komponentu. joomla 3.7.2" Równiż u mnie wszystkie pliki są na miejscu. Nie ma też dodatkowych nowych pozycji: Pola dodatkowe i Grupy pól dodatkowych! Aktualizacji dokonywałem stopniowo przy każdym pojawiającym się komunikacie o nowej wersji. Problem zaczął występować przy 3.7.0 i wyżej. Ponadto przy próbie czasowego wyłączenia witryny pojawia się komunikat Błąd Nieprawidłowe wypełnione pole: Port serwera Redis. - to powoduje, że witryny nie można wyłączyć. Generalnie oprócz tego od strony witryny funkcjonuje wszystko prawidłowo ale jest to trochę irytujące i kłopotliwe przy wykonywaniu np. kopii.
Gość - Zbigniew w poniedziałek, 05 czerwiec 2017 23:09

Dodam, że nie pomogło przeinstalowanie ze stabilnej paczki aktualizacyjnej.

Dodam, że nie pomogło przeinstalowanie ze stabilnej paczki aktualizacyjnej.
Gość - Zbigniew (website) w piątek, 09 czerwiec 2017 11:09

Znalazłem rozwiązanie na zgłoszony przez Adama problem. z komponentem. com_field.
Spróbuj skorzystać z narzędzie dostępnego w rozszerzeniach na zapleczu - Wykrywanie (Wykryj rozszerzenia, które nie przeszły normalnego procesu instalacji.) I po wyświetleniu takich rozszerzeń przeprowadź jeszcze raz instalację. U mnie pomogło.

Znalazłem rozwiązanie na zgłoszony przez Adama problem. z komponentem. com_field. Spróbuj skorzystać z narzędzie dostępnego w rozszerzeniach na zapleczu - Wykrywanie (Wykryj rozszerzenia, które nie przeszły normalnego procesu instalacji.) I po wyświetleniu takich rozszerzeń przeprowadź jeszcze raz instalację. U mnie pomogło.
Gość - Szymon (website) w czwartek, 29 czerwiec 2017 14:52

jeśli nie masz reklam to pewnie Twoja witryna powstała na wersji 2.5 i później była aktualizowana.
Można to prosto naprawić, ale wymaga wejścia phpmyadmin
Należy wyszukać tabelę xxx_menu
(xxx to przedrostek)
następnie sortowanie menutype i będzie tam kilka pozycji o wartości menu - należy to zamienić na main
wtedy linki pozycji na zapleczu się przywrócą.
Możesz tez poczekać. W joomla 3.7.3 powinno to zostać naprawione

jeśli nie masz reklam to pewnie Twoja witryna powstała na wersji 2.5 i później była aktualizowana. Można to prosto naprawić, ale wymaga wejścia phpmyadmin Należy wyszukać tabelę xxx_menu (xxx to przedrostek) następnie sortowanie menutype i będzie tam kilka pozycji o wartości menu - należy to zamienić na main wtedy linki pozycji na zapleczu się przywrócą. Możesz tez poczekać. W joomla 3.7.3 powinno to zostać naprawione
Gość - Szymon (website) w czwartek, 29 czerwiec 2017 13:44

Napraw bazę danych. Powinno być ok.

Napraw bazę danych. Powinno być ok.
Gość - Janusz w piątek, 26 maj 2017 11:26

Witam, po aktualizacji do Joomla 3.7.2 przy próbie dodania artykułu po zalogowaniu się na stronie pojawia się ostrzeżenie aby wpisać kod z obrazka. Wcześniej przy dodawaniu artykułów nigdy nie było zapytania o przepisywanie kodu z obrazka. Cały czas jest zainstalowany dodatek "reCAPTCHA" który w formularzu kontaktowym bez błędnie wyświetlał się. Jak chcę dodać artykuł od ZAPLECZA to nie ma tego komunikatu.

Po wyłączeniu w Konfiguracji globalnej CAPTCHA można dodawać artykuły ale formularz kontaktowy nie jest zabezpieczony.

Witam, po aktualizacji do Joomla 3.7.2 przy próbie dodania artykułu po zalogowaniu się na stronie pojawia się ostrzeżenie aby wpisać kod z obrazka. Wcześniej przy dodawaniu artykułów nigdy nie było zapytania o przepisywanie kodu z obrazka. Cały czas jest zainstalowany dodatek "reCAPTCHA" który w formularzu kontaktowym bez błędnie wyświetlał się. Jak chcę dodać artykuł od ZAPLECZA to nie ma tego komunikatu.Po wyłączeniu w Konfiguracji globalnej CAPTCHA można dodawać artykuły ale formularz kontaktowy nie jest zabezpieczony.
Gość - Darek w poniedziałek, 06 listopad 2017 15:17

Hej,

Skonfigurowałem dodatkowe pola typu checkbox które dołączone są do formularza rejestracji. Dlaczego są one domyślnie zaznaczone? Jak zrobić ażeby osoba rejestrująca sam je zaznaczała? Może ktoś mnie naprowadzić? Joomla 3.7.5

Hej,Skonfigurowałem dodatkowe pola typu checkbox które dołączone są do formularza rejestracji. Dlaczego są one domyślnie zaznaczone? Jak zrobić ażeby osoba rejestrująca sam je zaznaczała? Może ktoś mnie naprowadzić? Joomla 3.7.5
Gość
środa, 15 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Najnowsze komentarze

Gość - Studio Jak wybrać hosting dla Joomla!?
13 wrzesień 2019
Warto jeszcze dopisać punkt, żeby przy wyborze wybrać panel między DirectAdmin/cPanel. Niektóre hostingi mają swoje własne rozwiązania - czasami bardzo specyficzne, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą
Gość - Marek Szyfrowanie symetryczne a niesymetryczne
09 czerwiec 2019
"Klucz przekazany do publicznej wiadomości, nazywany jest kluczem publicznym lub jawnym. Może on być stosowany do szyfrowania lub deszyfrowania informacji otrzymanych od osoby, która go wygenerowała. ...
Gość - Marek Tworzenie szablonów dla Joomla! Helix Ultimate
10 maj 2019
Witam, napotkałem problem pojawiający się przy zmianie kolorów tła czy czcionek oraz importowaniem ustawień. W pierwszym przypadku, po zmianie kolorów i ich zapisaniem, panel podglądu strony przeładow...
Gość - Andy SSL i Joomla! w Smarthost
03 styczeń 2019
Dzięki, jak zwykle dobra robota! Warto dodać, że instalacja certyfikatu SSL nie zapewnia bezpieczeństwa transmisji danych. To jest możliwe po wdrożeniu polityki bezpieczeństwa w firmie. Co do SSL - to...
Gość - Henryk Jak utworzyć menu poziome w szablonie protostar?
02 styczeń 2019
Robię punkt po punkcie i nie wyświetla się poziome menu Nie wiem gdzie tkwi błąd i co robię źle?Jeśli to możliwe to proszę o pomocps. posiadam książkę "Joomla! 3x" i tu również niema pomocy Pozdrawiam...