Aby wyświetlić napisy kliknij w odtwarzaczu ikonkę: YouTube - ikonka włączania/wyłączania napisów

Krok 4.

Jeżeli masz już sporządzoną listę wszystkich dodatkowych rozszerzeń zainstalowanych w twoim serwisie i sprawdziłeś, czy są one kompatybilne z najnowszą wersją Joomla! z serii 3 – pora na szablony.

Sprawdź, które szablony są używane w twoim serwisie. W tym celu kliknij w menu Rozszerzenia pozycję Szablony, a następnie zwróć szczególną uwagę na kolumnę Domyślny. Jeżeli obok nazwy szablonu w tej kolumnie znajduje się pomarańczowa gwiazdka, taka jak tutaj w tym przypadku i tym przypadku, oznacza to, że ten szablon jest szablonem domyślnym.

Pamiętaj, że domyślny szablon jest używany do wyświetlania informacji na zapleczu, to jest ten szablon tutaj, a inny szablon dla strony frontowej czyli dla witryny, w tym wypadku szablon Beez2. Zwróć także uwagę na szablony, które w kolumnie Przypisany mają taką ikonkę z zielonym kółkiem z takim znaczkiem – te szablony są także używane w twoim serwisie.

O tym jak korzystać z wielu szablonów w jednym serwisie przeczytasz w artykule zatytułowanym: Wiele szablonów w jednym serwisie w Joomla! 3.3.

Kliknij teraz zakładkę Szablony, następnie odszukaj używany przez ciebie szablon i kliknij w link autora, żeby sprawdzić, czy oferuje on ten szablon również dla najnowszej wersji Joomla! z serii 3. W moim wypadku jest to szablon Beez2.

Bardzo często autorzy szablonów przygotowują je dla różnych wersji Joomla! Jednak są to osobne pliki dla każdej wersji Joomla!. Zatem zaleca się, aby najpierw odinstalować używane szablony, a dopiero po aktualizacji Joomla! przeprowadzić instalacje tych szablonów w wersjach przeznaczonych dla Joomla! 3.

Jeżeli proces aktualizacji przeprowadzasz na witrynie, która jest widoczna w Internecie, co szczerze mówiąc osobiście nie polecam, ale jeżeli, to warto przed odinstalowaniem szablonów włączyć tzw. tryb offline.

W tym celu w menu Witryna kliknij pozycję Konfiguracja globalna, a następnie na karcie Witryna w sekcji Ogólne w polu Witryna wyłączona, kliknij pole Tak i zapisz wprowadzone zmiany. Teraz użytkownicy twojego serwisu zobaczą zamiast witryny krótką informację o tym, że witryna jest wyłączona.

Pamiętaj, że aby odinstalować szablon domyślny najpierw należy zdefiniować inny szablon domyślny. Wobec tego kliknij w menu Rozszerzenia pozycję Szablony, a następnie w kolumnie Domyślny kliknij gwiazdkę dla innego szablonu, który nie będzie odinstalowany, np. bizblue.

Teraz możesz odinstalować szablon domyślny. Kliknij w menu Rozszerzenia pozycję Instalacje, a następnie kliknij zakładkę Zarządzanie i teraz za pomocą filtra Wybierz typ, wybierz z listy pozycję Szablon, a następnie zaznacz pole wyboru obok nazwy szablonu, który chcesz odinstalować i kliknij przycisk Odinstaluj. Szablon jest już odinstalowany.



Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email: