Aby wyświetlić napisy kliknij w odtwarzaczu ikonkę: YouTube - ikonka włączania/wyłączania napisów

Krok 3.

Zanim rozpoczniesz proces aktualizacji, sprawdź, czy dodatkowe rozszerzenia zainstalowane w twoim serwisie są kompatybilne z najnowszą wersją Joomla!

Aby to zrobić kliknij w menu Rozszerzenia pozycję: Instalacje, a następnie kartę Zarządzanie.

Jak widzisz lista wszystkich rozszerzeń dla Joomla! jest dosyć spora, więc warto skorzystać z filtra Wybierz typ, aby wyświetlić listę wybranych typów rozszerzeń, np. wszystkie komponenty.

Zwróć szczególną uwagę na kolumnę Autor. Jeżeli w tej kolumnie znajdziesz inny wpis niż: Joomla! Project, oznacza to, że rozszerzenie nie jest zawarte w instalatorze Joomla! Musisz wówczas sprawdzić, czy wersja zainstalowanego rozszerzenia jest kompatybilna z najnowszą wersją Joomla!

W moim przypadku mam zainstalowane rozszerzenie Akeeba Backup do tworzenia kopii zapasowych, rozszerzenie komponent Galeria Phoca do tworzenia galerii, rozszerzenie do systemu komentarzy Komento i repozytorium plików Phoca Download.

W taki sam sposób przeszukaj listę rozszerzeń pod kątem modułów i dodatków. Włączę dodatki. Jeżeli znajdziesz na liście jakieś rozszerzenie a zwłaszcza dodatek, które w kolumnie autor nie ma wpisu Joomla! Project ale jest wyszarzone, np. ten dodatek lub ten, nie ma w kolumnie Autor Joomla! Project i jest wyszarzone, oznacza to, że ten dodatek także wchodzi w skład instalatora Joomla! i nie możesz go usunąć.

Sporządź sobie listę wszystkich rozszerzeń, tzn. komponentów, modułów i dodatków i upewnij się odwiedzając strony ich autorów, że są zgodne z Joomla! z serii 3. Jeżeli jakaś wersja rozszerzenia nie jest kompatybilna lub autor przygotował nową, inną wersję specjalnie dla wersji z serii 3, to koniecznie sprawdź, czy autor przygotował odpowiednią instrukcję aktualizacji no i WAŻNE – po prostu zapoznaj się z nią.

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email: