Aby wyświetlić napisy kliknij w odtwarzaczu ikonkę: YouTube - ikonka włączania/wyłączania napisów

W kroku trzecim sporządziłeś listę dodatkowych rozszerzeń zainstalowanych w twoim serwisie. Teraz pora na to, aby zaktualizować je do wersji kompatybilnych z najnowszą Joomla! 3.

Proces aktualizacji może wyglądać różnie dla każdego rozszerzenia jednak najczęściej polega on na instalacji wersji rozszerzenia przeznaczonej po prostu dla najnowszej Joomla! 3.

W moim przypadku w poprzedniej wersji serwisu miałem zainstalowany komponent do tworzenia kopii zapasowych Akeeba Backup w związku z tym zainstaluję teraz wersję przeznaczoną dla tego komponentu. Przy okazji mam tutaj jeszcze wcześniej wersję PhocaGallery, mogę najpierw zainstalować ten dodatek, zobaczysz przy okazji jak to będzie wyglądało w tym przypadku... no i Wczytaj plik i zainstaluj. Typowa instalacja. No i jak widzisz mam tylko informację, że już pewne foldery, które komponent tworzy są były wcześniej utworzone i tyle.

Bardzo podobnie wygląda sprawa z aktualizacją czyli instalacją nowej wersji komponentu Akeeba Backup. Wybierz plik -> Komponenty -> Backupy no i weźmy najnowszą stabilną wersję i tyle. Jak widzisz obyło się bez zbędnych kłopotów.

Nie mniej jednak zanim przeprowadzisz aktualizację, sprawdź, czy przypadkiem autor danego rozszerzenia nie przygotował jakiejś specjalnej instrukcji do instalacji no i oczywiście zapoznaj się z tą instrukcją bo być może proces aktualizacji danego rozszerzenia wygląda inaczej niż tylko po prostu zainstalowanie nowej wersji.

Jeżeli wszystkie dodatkowe rozszerzenia są zainstalowane, zaktualizowane, wszelkie opcje poustawiane, możesz pokazać swój serwis internautom. Należy włączyć tryb online. W tym celu w menu System kliknij pozycję Konfiguracja globalna, a następnie na karcie Witryna w sekcji Ogólne w polu Witryna wyłączona kliknij przycisk Nie. Na koniec zapisz ustawienia klikając przycisk Zapisz i zamknij i od teraz twoja witryna widoczna jest dla internautów :-)

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email: