Aby wyświetlić napisy kliknij w odtwarzaczu ikonkę: YouTube - ikonka włączania/wyłączania napisów

Zanim przeprowadzisz w końcu właściwą aktualizację Joomla! 2.5 do Joomla! 3, upewnij się, że twój serwis zaktualizowany jest do najnowszej wersji 2.5.

Możesz skorzystać z przycisku umieszczonego na pulpicie, który informuje o tym, czy jest jakaś nowa aktualizacja lub kliknąć w menu Komponenty pozycję Aktualizacja Joomla!

Sprawdź, czy w polu Zainstalowana wersja Joomla! oraz w polu Najnowsza wersja Joomla! znajdują się te same wpisy. Jak widzisz w moim przypadku tak nie jest w związku z czym koniecznie w takiej sytuacji przeprowadź aktualizację. Moja wersja Joomla! to 2.5.9 natomiast najnowsza dostępna wersja to 2.5.28. Przystępuję do aktualizacji. Klikam przycisk Zainstaluj aktualizację.

Jeżeli posiadasz już najnowszą wersję Joomla! z serii 2.5 w oknie Aktualizacja Joomla! kliknij przycisk Opcje, a następnie w oknie modalnym w zakładce Aktualizuj źródło w polu Serwer aktualizacji wybierz z listy pozycję Wsparcie krótkoterminowe. Aby zatwierdzić wprowadzone zmiany i powrócić do okna aktualizacji Joomla! kliknij przycisk Zapisz.

Teraz w oknie Aktualizacja Joomla! zobaczysz, że w pozycji Zainstalowana wersja Joomla! wyświetlana jest wersja z serii 2.5, w moim przykładzie jest to ostatnia wersja 2.5.28, natomiast w pozycji Najnowsza wersja Joomla! wyświetlana jest najnowsza wersja z serii 3, w moim przykładzie jest to wersja 3.3.6.

OK, pora na najistotniejszy etap: aktualizacja Joomla! 2.5 do Joomla! 3. Jeżeli wykonałeś wszystkie poprzednie kroki i masz pewność, że posiadasz kopię zapasową serwisu zapisaną gdzieś w bezpiecznym miejscu to kliknij przycisk Zainstaluj aktualizację.

Zauważ, że instalator najpierw pobiera plik z aktualizacją, w zależności od szybkości twojego łącza może to potrwać kilka minut. Kiedy instalator pobierze już plik, automatycznie rozpoczyna się proces aktualizacji.

TADAM!! Kiedy instalator zakończy proces aktualizacji zobaczysz zaplecze swojego serwisu w najnowszej wersji z serii 3 oraz odpowiedni komunikat informujący o pomyślnej aktualizacji oraz aktualnej wersji Joomla!

Twój serwis jest już zaktualizowany jednak niestety nie jest to jeszcze koniec pracy. Oczyść pamięć podręczną twojego serwisu klikając przycisk Oczyść pamięć podręczną.

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email: